Aktualności


Po raz pierwszy w Polsce

W dniach 6 i 7 grudnia miało miejsce jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży automatyki przemysłowej w Europie – Rockwell Automation University. Wydarzenie to, którego wiodącym tematem była „Zintegrowana Architektura”, zgromadziło w warszawskim centrum targowym Expo XXI ponad 400 osób. Główną ideą Automation University jest bezpośrednia prezentacja produktów i usług oferowanych przez firmę Rockwell Automation oraz jej partnerów.

 

Goście mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, prezentacjach i konsultacjach prowadzonych przez specjalistów technicznych. Największe wrażenie na uczestnikach wywarły bogato wyposażone stanowiska, umożliwiające praktyczne ćwiczenia na sprzęcie i oprogramowaniu.

Dużym powodzeniem cieszyły się także wykłady poświęcone konkretnym rozwiązaniom stosowanym ogólnie w przemyśle, a w szczególności w branży spożywczej, farmaceutycznej oraz przemyśle samochodowym.

INTROL uczestniczył w spotkaniu jako partner i dystrybutor produktów Rockwell Automation.

 

Odnowiony certyfikat

Przedstawiciele TUV Nord Polska przeprowadzili w ostatnich dniach października 2006 audit recertyfikacyjny w firmie INTROL Spółka z o.o. Podczas auditu pozytywnie oceniono wdrożony System Zarządzania oraz sposoby jego doskonalenia. Najbardziej widocznym rezultatem auditu jest nadanie nam na kolejne 3 lata Certyfikatu Jakości wg wymagań normy PN-EN ISO 9001:2000. Certyfikat ten daje naszym Klientom pewność co do wysokiej jakości świadczonych przez INTROL usług.

 

AB Micro

Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z firmą AB-Micro, producentem modułów transmisji GSM/GPRS. Umowa partnerska pomiędzy oboma firmami została podpisana w listopadzie. Naszym klientom oferujemy pełną gamę produktów tego wiodącego producenta, obsługę w zakresie ich doboru i eksploatacji oraz szkoleń. Liczymy na to, że połączenie możliwości urządzeń produkowanych przez firmę AB-Micro z bogatą wiedzą techniczną naszych pracowników pozwoli na sprostanie rosnącym wymaganiom klientów w zakresie transmisji danych.

 

Audit w Laboratorium Pomiarowym

W dniach 23-24 listopada 2006 r. w naszym Laboratorium Pomiarowym odbył się kolejny audit przeprowadzony przez Polskie Centrum Akredytacji. Był to tzw. audit ponownej oceny, podczas którego szczegółowo sprawdza się stosowane w laboratorium procedury oraz kompetencje pracowników. Audit potwierdził kompetencje techniczne Laboratorium do wzorcowania przyrządów do pomiaru ciśnienia (ciśnieniomierzy cyfrowych, wskazówkowych i przetworników ciśnienia) oraz do pomiaru temperatury (pirometry, termometry szklane, termoelementy oraz termometry rezystancyjne). Dodatkowo stwierdzono, że możliwe jest rozszerzenie akredytacji na termometry elektryczne, czujniki temperatury z przetwornikiem oraz rejestratory temperatury. Zwiększona została najlepsza możliwość pomiarowa dla termoelementów z 0,8°C na 0,6°C, a wzorcowaniu będą mogły podlegać termometry szklane, cieczowe o działce elementarnej 0,1°C, zamiast dotychczasowych 0,2°C.

Wszystkie zmiany i rozszerzenia, ocenione pozytywnie przez Auditorów PCA, staną się obowiązujące po zatwierdzeniu ich przez Komitet Techniczny PCA. O zatwierdzeniu rozszerzonego zakresu akredytacji poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej https://www.laboratoriumintrol.pl/

Należy dodać, że od 2003 roku Laboratorium Pomiarowe posiada akredytację PCA o numerze AP 053 i postępuje zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

 

Ethernet Direct

We wrześniu 2006 roku firma Introl Sp. z o.o. poszerzyła swoją ofertę o wysokiej jakości przemysłowe urządzenia sieciowe. Podpisując umowę z firmą Ethernet Direct zostaliśmy jej wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski. Oferta firmy Ethernet Direct obejmuje przemysłowe:

  • switche ethernetowe 10/100 BaseT(X) oraz 1Gbit,
  • zarządzalne switche 10/100BaseT(X) (w tym switche redundowane – ring światłowodowy),
  • konwertery przemysłowe pomiędzy 10/100 BaseT(X), a 100 BaseFX.