Nowości


Przemysłowe pirometry stacjonarne LAND SPOT System 5

Grupa pirometrów LAND System 5 obejmuje 8 pirometrów nowej generacji LAND SPOT. Seria jest samodzielną konstrukcją z zaawansowaną, zintegrowaną obróbką pomiaru, dzięki czemu pirometry są dokładne, powtarzalne i łatwe w użyciu. Do grupy System 5 wchodzą pirometry jedno- i dwu-barwowe (2 osobne detektory), kompaktowe i światłowodowe, o zakresie pomiaru od 250°C do 1800°C.

nowosci1Kombinacja Ethernet, Modbus TCP, wyjść analogowych i przekaźnikowych oraz kamery wizyjnej odznacza serię SPOT wysoką funkcjonalnością i uniwersalnością. Odczyt i konfiguracja odbywa się poprzez wyświetlacz lub zdalnie w sieci poprzez przeglądarkę internetową/webserver. W pirometrach kompaktowych SPOT M i R zastosowano opatentowany celownik zielony LED do precyzyjnego ustawiania na obiekt pomiarowy także dla jarzących metali. Wbudowana kamera wizyjna pozwala na podgląd miejsca pomiaru lokalnie lub zdalnie. Układ optyczny wyposażony został w funkcjonalną w użyciu zmechanizowaną ogniskową, dzięki której w każdej chwili można komfortowo dostosować pole pomiarowe (lokalnie lub zdalnie).
W wersjach światłowodowych dostępna jest unikalna na rynku manualna regulacja ogniskowej. Elastyczna konstrukcja z opcjonalnymi adapterami pozwala dostosować montaż do poprzedniej generacji pirometrów (System 4) lub do innych pirometrów istniejących na rynku. Pirometr SPOT otrzymał prestiżową nagrodę BEEA (British Engineering Excellence Awards) za unikatowy design układu elektrycznego i mechaniczno-optycznego.

 
 
 

Przetwornik wilgotności 0…100% seria EE210

nowosci2Przetwornik EE210 łączy w sobie zalety znane z nowej linii przetworników EE160 z wymaganiami najwyższej dokładności i pomiarem w pełnym zakresie 0…100%, także w temperaturach do -40°C. Oprócz pomiaru wilgotności względnej i temperatury, przetwornik może skalkulować punkt rosy, wilgotność bezwzględną, współczynnik zmieszania itp. Dużą zaletą i nowością w tym segmencie przetworników jest możliwość wykonania wersji z lokalnym wyświetlaczem LCD. Zabudowa wyświetlacza nie wpływa na stopień ochrony przetwornika, nadal jest to IP65. Model ten występuje także w wersji z odseparowaną sondą pomiarową, co umożliwia umieszczenie sondy (pomiar) w innym miejscu niż wyświetlacz przetwornika. Przetwornik posiada możliwość dwupunktowej kalibracji oraz sensor pokryty powłoką ochronną HC01, co zapewnia dobrą dokładność w długim okresie użytkowania.
Nowy przetwornik znajduje zastosowanie głównie w aplikacjach HVAC, basenach, szklarniach, pieczarkarniach itp.

 
 

Przetworniki różnicy ciśnień VEGABAR 82 i 83 z przyłączem zgodnym z IEC 61518

Zastosowanie elektronicznego pomiaru różnicy ciśnień może w niektórych przypadkach stwarzać problemy. nowosci3W szczególności dotyczy to istniejących już układów, w których wykorzystano tradycyjne przetworniki różnicy ciśnień z owalnym kołnierzem i wewnętrznym gwintem 1 NPT zgodnie z normą IEC 61518. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z przebudową istniejącej instalacji, firma Vega wprowadziła przetworniki z przyłączami zgodnymi z tym standardem. Wykorzystując tego typu przyłącze, przetworniki Vegabar 82 o zakresach od 25 mbar mogą być również stosowane w aplikacjach, w których tradycyjne przetworniki różnicy ciśnień są wykorzystywane do pomiaru ciśnienia względnego o niskim zakresie.

 

Lokalny wskaźnik cyfrowy VEGADIS 82

nowosci4Nowy wskaźnik VEGADIS 82, choć skonstruowany został z myślą o współpracy z urządzeniami marki VEGA, przeznaczony jest do wpięcia w pętlę sygnałową dowolnego przetwornika analogowego 4 … 20 mA lub z komunikacją HART, bez potrzeby doprowadzenia dodatkowego zasilania. Wersja z budowanym modułem HART pozwala na odczyt wartości pomiarowej za pomocą komunikacji HART, czyli bez błędów przetworników analogowocyfrowych. W przypadku sieci cyfrowej HART multidrop, można wybrać adres przetwornika, którego wartość pomiarową chcemy wyświetlić. Dodatkowo, wskaźnik ma możliwość kalibracji zera, zakresu oraz czasu uśredniania dowolnego urządzenia z komunikacją HART.

 

Nowe odwadniacze w ofercie Armstrong

Wychodząc użytkownikom naprzeciw firma Armstrong wprowadziła nową serię odwadniacza serii 680F ze zintegrowanymi kołnierzami DIN na ciśnienie nominalne PN25.

nowosci6

Odwadniacze w całości wykonane z żeliwa sferoidalnego przystosowane są do pracy przy ciśnieniu różnicowym do 17 bar i maksymalnej temperaturze roboczej do +232oC.

Podobnie jak odwadniacze z serii 880F, każdy

odwadniacz z serii 680F wyposażony jest w zintegrowany filtr siatkowy, który dodatkowo zabezpiecza części wewnętrzne.

 

Oprogramowanie Cyclops Logger w wersji Mobile

Spełniając oczekiwania użytkowników, producent LAND Instruments nowosci7International udostępnił bezpłatnie oprogramowanie Cyclops Logger Mobile do przenośnych urządzeń pracujących w oparciu o platformę Android (sklep Google Play). Oprogramowanie Cyclops Logger Mobile służy do rejestracji, wizualizacji oraz analizy temperaturowych danych pomiarowych z przenośnych pirometrów Cyclops 055, 100, 160, 390 serii L oraz B.
Program Cyclops Logger Mobile poszerza gamę już istniejącego oprogramowania do zastosowań stacjonarnych Cyclops Logger PC (dostępny bezpłatnie na stronie producenta www.landinst.com/software-downloads.

 
 

Przepływomierze bezinwazyjne FLEXIM FLUXUS z certyfikatem SIL2

Miło nam poinformować, że przepływomierze bezinwazyjne clamp-on FLEXIM serii FLUXUS F/G70X oraz F/G80X potwierdziły swoją przydatność w aplikacjach kontroli procesów zgodnie z normą IEC 61508 i są certyfikowane jako „SIL 2 Capable”. Są to pierwsze na świecie przepływomierze bezinwazyjne, które uzyskały potwierdzenie zgodności z w/w normą oraz mogą się posługiwać oznaczeniem SIL.nowosci8
Dzięki technologii transit-time przepływomierze te pracują dwukierunkowo z taką samą dokładnością w bardzo szerokich zakresach przepływu. Dodatkowo urządzenia zgodne z SIL 2 mogą być skonfigurowane do pracy w niemalże każdej strefie potencjalnie zagrożonej wybuchem.
Wersje dostępne z SIL 2 pozwalają na pomiary w zakresie średnic od 6 do 6500 mm, a dzięki możliwości zastosowania układu WaveInjector, pomiary mogą być prowadzone w zakresie temperatur nawet powyżej 600°C.