Aktualności


Spotkania branżowe

Za nami gorący okres targów i seminariów. Od początku roku mieliśmy przyjemność spotkać się z ludźmi polskiego przemysłu podczas szeregu tego typu imprez organizowanych w różnych miastach Polski. Byliśmy na targach Automaticon 2015 i Eurolab 2015 w Warszawie, targach Expo-Gaz 2015 w Kielcach, Wod-Kan 2015 w Bydgoszczy, a także seminariach: „Mechanika i utrzymanie ruchu” w Warszawie oraz „Monitorowanie i diagnostyka maszyn i urządzeń” w Katowciach.

aktualnosci1aktualnosci2Przed nami jeszcze kilka tego typy okazji do spotkań. Zapraszamy zatem na targi Energetab 2015 (Bielsko Biała, 15-17 września), targi SYMAS 2015 (Kraków, 6-7 października) oraz seminaria organizowane przez wydawcę „Control Engineering Polska” – „Mechanika i utrzymanie ruchu”, którę odbędą się 29 września w Krakowie, 28 października w Poznaniu oraz 24 listopada w Katowicach.

 

Spotkanie biogazowników

aktualnosci3W dniu 17 czerwca, w warszawskim Centrum Szkolenia Gazownictwa, odbyła się X Konferencja BIOGAZ – PRAKTYCZNE ASPEKTY INWESTYCJI W ZIELONĄ ENERGIĘ. Konferencja gromadzi osoby zainteresowane wykorzystaniem biogazu, od potencjalnych inwestorów, poprzez projektantów, wykonawców i dostawców jednostek kogeneracyjnych, aż po uczelnie i jednostki badawcze. Prelegenci mówili m. in. o wprowadzonych ostatnio przepisach dotyczących odnawialnych źródeł energii, o nowych zasadach wsparcia dla energii odnawialnej i systemie aukcyjnym, o źródłach finansowania inwestycji biogazowych, a także o własnych doświadczeniach w budowie i zarządzaniu biogazowniami.
Jednym z zaproszonych na Konferencję mówców był nasz kolega odpowiedzialny za sektor biogazu, Dyrektor ds. rozwiązań produktowych – Pan Jerzy Janota. W swojej prezentacji przedstawił on korzyści jakie osiąga się przez stosowanie w instalacji biogazowej odpowiednich urządzeń pomiarowych. Najważniejsze z nich to: stała informacja o stanie instalacji biogazowej i możliwość natychmiastowej reakcji na nieprawidłowości, spełnienie wymagań przepisów prawa, bezpieczeństwo ludzi i instalacji.
Duże zainteresowanie Uczestników wzbudził prezentowany przez INTROL układ do pomiaru energii chemicznej i ilości biogazu AwiENERGY. Układ ten jest wykorzystywany jako element opomiarowania jednostki kogeneracyjnej, umożliwiający uzyskanie „żółtych” certyfikatów.

 

Kongres farmaceutów

W dniach 11-12 czerwca br. w Warszawie odbył się Kongres Farmaceutyczny organizowany wspólnie przez Główny Inspektorat aktualnosci4Farmaceutyczny oraz Stowarzyszenie Inżynierów w Farmacji – ISPE Polska. Głównym celem kongresu było omówienie wprowadzanych zmian w prawie farmaceutycznym. W trakcie Kongresu odbywały się również warsztaty pozwalające na praktyczne przećwiczenie pod okiem inspektorów GIF konkretnych zagadnień wynikających ze zmian w prawie. Introl był jednym z głównych sponsorów Kongresu, a nasi pracownicy zajmujący się na co dzień projektami w branży farmaceutycznej aktywnie w nim uczestniczyli. Na naszym stoisku prezentowaliśmy wszystkim uczestnikom walidowalny system pomiaru warunków środowiskowych Synergy, znajdujący najwięcej zastosowań właśnie w branży farmaceutycznej.