Nowości


Regulator TROL P91 – nowe rozwiązanie dla oszczędnych

Najnowszym urządzeniem w grupie regulatorów programowalnych jest model TROL P91. Regulator ten, podobnie jak obecny już od kilku lat TROL 9100 posiada wymiary montażowe 48×48mm, dwa wyświetlacze, algorytm PID Fuzzy Logic z auto-tuningiem oraz szerokie możliwości konfiguracji – zarówno sprzętowej jak i programowej. W wersji podstawowej, proponujemy model zasilany 90 … 250 V AC, z wejściem na termopary/pt100 (wybór typu wejścia z menu regulatora), z wyjściem regulacyjnym przekaźnikowym oraz z dwoma dodatkowymi wyjściami przekaźnikowymi, pełniącymi funkcje alarmowe. Podstawową różnicą pomiędzy modelem TROL P91 a znanymi już 91/9100/8100/9300/2500, jest możliwość wprowadzenia krzywej regulacji.

Tym samym regulator TROL P91 jest tańszą alternatywą dla regulatorów programowalnych SHIMADEN FP93/FP23 czy urządzeń innych producentów. Nowy regulator ma możliwość wpisania do 9 programów, z maksymalną ilością 64 kroków (ilość wystarczająca do zaprogramowania nawet bardzo skomplikowanego procesu regulacji). Dostępne są także wersje rozbudowane, np. o moduły retransmisji analogowej czy też komunikacji z komputerem poprzez RS232/RS485.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl

 

Detektor czterogazowy GasAlertQuattro

GasAlertQuattro to nowa propozycja w zakresie osobistych detektorów gazów. Nowy model przeznaczony jest do wykrywania stężenia siarkowodoru (H₂S), tlenku węgla (CO), tlenu (O₂) oraz gazów palnych (LEL). GasAlertQuattro to odporne i niezawodne urządzenie łączące szeroki wachlarz funkcji z prostą, jednoprzyciskową obsługą. Dzięki jasnym, widocznym pod szerokim kątem listwom sygnalizacji wizualnej (6 diod LED) oraz szczelnej, wodoodpornej obudowie, detektor stanowi idealne rozwiązanie dla zastosowań przemysłowych.

 

 

Podstawowe właściwości:

  • pomiar ciągły, w czasie rzeczywistym,
  • duży, czytelny wyświetlacz LCD,
  • zwarta i lekka konstrukcja zapewniająca komfort użytkowania,
  • prosta procedura automatycznego kalibrowania,
  • pełna funkcja samotestowania czujników, stanu baterii, ciągłości obwodu i sygnalizacji akustycznej/wizualnej – przy uruchomieniu,
  • ciągła kontrola czujników w trakcie użytkowania,
  • integralna osłona chroniąca przed uszkodzeniami,
  • zasilanie poprzez akumulatory lub baterie AA,
  • dopuszczenia do prac w strefach zagrożenia wybuchem.

detekcja gazów
gazometria@introl.pl

 

Układ pomiaru przepływu w kanałach otwartych

Współpraca Działu pomiaru przepływu z firmą Görlich zaowocowała stworzeniem układu pomiarowego dedykowanego pomiarom w kanałach otwartych. Układ składający się z czujnika prędkości przepływu cieczy Mag Flow OG, sondy radarowej VEGAPULS 61 oraz licznika przepływu ST 500 przeznaczony jest głównie do pomiaru przepływu ścieków w kanałach otwartych.

 

Innym zastosowaniem układu jest pomiar przepływu mediów w rurociągach i kanałach niecałkowicie wypełnionych, również o nieregularnych kształtach.

pomiary przepływu
przeplywy@introl.pl

 

Miernik przepływu materiałów sypkich DYNAvel

DYNAvel jest urządzeniem, którego zasada działania opiera się na pomiarze czasu pomiędzy charakterystycznymi punktami „szumów” wywoływanymi przez poruszające się pomiędzy dwoma niezależnymi elektrodami cząsteczki ciał stałych. Pomiar z wykorzystaniem DYNAvel jest całkowicie niezależny od rodzaju materiału sypkiego, a urządzenie nie wymaga kalibracji. DYNAvel świetnie sprawdza sie w rurociągach od DN10 do DN400, a zakres pomiaru wynosi od 0,2 do 100 m/s.

Dzięki DYNAvel możliwy jest także pomiar masy przy połączeniu np. z izotopowym miernikiem LB 491 – 4 takie układy pracują już w jednej z polskich elektrowni.
Nowy model przepływomierza znajduje zastosowanie w aplikacjach, gdzie wskazany jest pomiar przepływu materiałów sypkich, bez względu na ich rodzaj i granulacje. Szczególnie polecany jest dla branży cementowo-wapiennej, energetycznej, tworzyw sztucznych, tytoniowej.

pomiary przepływu
poziomy@introl.pl

 

Sygnalizatory przepływu materiałów sypkich serii DYNAguard

Seria DYNAguard to rodzina urządzeń wykorzystywanych do sygnalizacji przepływu materiałów sypkich. Model DYNAguard M jest miernikiem mikrofalowym, wykorzystującym sygnał radarowy o częstotliwości 24 GHz, który wysyłany w kierunku poruszających się cząsteczek materiału sypkiego, odbija się i powraca ze zwiększoną częstotliwością. Modele DYNAguard K i P są sygnalizatorami elektrostatycznymi, mierzącymi szumy wywołane przemieszczaniem się naładowanych elektrostatycznie cząsteczek. DYNAguard GM jest natomiast urządzeniem dedykowanym do sygnalizacji obecności popiołu Wszystkie modele występują w standardzie z przyłączem gwintowym G 1½A (modele M, P i GM) oraz kołnierzowym dla DN10-DN100 (model K).

Seria DYNAguard przeznaczona jest głównie do sygnalizacji przepływu materiału sypkich w rurociągach tłocznych, zsypach czy przy zabezpieczeniu zamknięcia klap/zasuw itp. Model GM jest natomiast stosowany przy zabezpieczaniu filtrów, kontroli zużycia ich wkładów czy sygnalizacji rozszczelnienia rurociągów.

pomiary przepływu
poziomy@introl.pl

 

Pomiar poziomu przez SMS

Sondy radarowe serii VEGAPULS to znane na cały świecie urządzenia przeznaczone do pomiaru poziomu dowolnego medium (materiały sypkie, ciecze), z dokładnością od 2mm i niespotykaną odpornością na warunki środowiskowe. Najnowszym osiągnięciem firmy VEGA jest wzbogacenie sond o wbudowany moduł GSM. Dzięki niemu seria VEGAPULS świetnie sprawdza się w przypadku pomiarów poziomu prowadzonych w miejscach, w których nie istnieją żadne systemy rejestracji/automatyki np.: samotnie stojące zbiorniki, pomiary poziomu wody w zbiornikach wodnych itp. Nowa seria przeznaczona jest także dla obiektów na których istnieje potrzeba integracji poziomu z systemem w innej, oddalonej lokalizacji.

 

Połączenie technologii bezprzewodowej komunikacji z precyzyjnym pomiarem poziomu, to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm, które posiadają bardzo rozproszony system magazynowania materiałów, z obiektami zlokalizowanymi w wielu miejscach. Systemy takie, w celu minimalizacji kosztów związanych z logistyką (planowanie harmonogramu tras, priorytetów dostaw itp.) wymagają od działów zaopatrzenia dokładnej informacji o stanie surowców (najczęściej 2-4 razy na dobę). Moduł GSM wbudowany w sondę, na podany numer telefonu, w określonych odstępach czasu, wysyła SMS z informacją o poziomie określonego materiału. Oczywiście, sondy posiadają także wyjście 4÷20mA lub PROFIBUS PA (niezwiązane z modułem GSM), które można wykorzystać jak w standardowych modelach. W 2010 roku planowane jest wyposażenie sond w akumulator pozwalający na 1-roczny okres ciągłej pracy.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl