Nowości


Inteligentny tester do diagnostyki odwadniaczy SAGE UMT®

SAGE UMT® to najnowocześniejszy na rynku tester do badania stanu odwadniaczy każdego rodzaju. Do tego jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dokładny i skuteczny. Diagnoza odwadniacza odbywa się wyłącznie przy pomocy jednego przycisku, a użytkownikowi wystarczy tylko tester i telefon. Tester współpracuje
z platformą SAGE® Smart System Management – urządzenie bezprzewodowo i automatycznie łączy się z aplikacją SAGE® Mobile na telefonie (Android i iOS) .

Baza SAGE dostarcza odpowiednie dane o odwadniaczu oraz aktualizuje jego stan pracy. Dzięki platformie Smart System Management wszystkie dane przesyłane są do chmury w celu bezpiecznego przechowywania i automatycznego tworzenia kopii zapasowych.

 

 

SAGE UMT® to przede wszystkim:

  • wbudowany piezoelektryczny czujnik akustyczny, opracowany i dostrojony specjalnie do specyficznych warunków występujących w odwadniaczach,
  • bezdotykowy czujnik temperatury na podczerwień,
  • technologia RFID do lokalizacji i identyfikacji odwadniaczy,
  • wygodna kabura w zestawie zapewniająca bezpieczne trzymanie testera,
  • łatwy w trzymaniu, ergonomiczny, uchwyt pokryty karbowaną gumą,
  • indywidualna konfiguracja dla lewo / praworęcznych.

Zobacz artykuł o systemie: „Inteligentne zarządzanie instalacją pary i kondensatu”

 

Wielofunkcyjny kalibrator temperatury i komunikator MC6-T

Beamex MC6-T łączy w sobie piecyk kalibracyjny z technologią wielofunkcyjnego kalibratora procesowego Beamex MC6, dzięki czemu zapewnia wszechstronność, jakiej nie dorówna żaden inny kalibrator. Urządzenie oferuje unikalne połączenie funkcjonalności – wzorcowanie temperatury oraz wzorcowanie ciśnienia i sygnałów elektrycznych. Kalibrator charakteryzuje się nie tylko niezwykłą dokładnością, ale przede wszystkim jest prosty w obsłudze. Wyposażony jest w duży, kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 5.7”, z interfejsem użytkownika w wielu językach, w tym również w języku polskim.

 

 

Komunikacja kalibratora z komputerem (z oprogramowaniem wspomagającym procesy wzorcowania Beamex serii CMX oraz Logical) odbywa się poprzez wbudowane złącze USB. Na uwagę zasługuje również fakt, że kalibrator MC6-T posiada trzy kanały do pomiaru temperatury – do jednego można podłączyć czujnik referencyjny, a do pozostałych czujniki badane. Ponadto każdy kalibrator posiada świadectwo wzorcowania Akredytowanego Laboratorium zgodnie z ISO 17025.

 

Bezinwazyjny przepływomierz ultradźwiękowy do pary wodnej

Fluxus ST-HT to pierwszy na świecie przepływomierz ultradźwiękowy przeznaczony do pomiaru przepływu pary wodnej wysokotemperaturowej. Przepływomierze Fluxus ST-HT, podobnie jak inne urządzenia firmy Flexim, to pewność niezawodności, dokładnego bezinwazyjnego pomiaru. Fluxus ST-HT nie generuje przy tym spadku ciśnienia i pracuje stabilnie przy minimalnej potrzebie konserwacji. Przepływomierze serii FLUXUS ST mogą mierzyć przepływ objętościowy oraz masowy pary wodnej do temperatury 400°C. Model G721 ST-HT jest stacjonarnym przetwornikiem, który posiada szereg różnych wyjść cyfrowych, takich jak Profi bus czy Modbus RTU, TCP. Model ten może pracować również w strefach zagrożonych wybuchem oraz posiada menu w języku polskim.

 

 

Przetwornik różnicy ciśnień dla aplikacji HVAC – EE600

EE600 to przetwornik do niezawodnego pomiaru różnicy ciśnień w zastosowaniach HVAC, automatyzacji budynków oraz monitorowaniu filtrów. Przetworniki różnicowe tej serii mogą być przeznaczone do powietrza oraz niepalnych i nieagresywnych gazów. Element pomiarowy stanowi oporowy piezoelektryczny, bezprzepływowy czujnik ciśnienia, który zapewnia wyjątkową długoterminową stabilność i dokładność ±0,5%. Przetwornik posiada zakres pomiarowy 1000 Pa lub 10000 Pa.

Przetwornik różnicy ciśnień EE600 występuje w wersji cyfrowej z interfejsem RS485 i protokołem Modbus RTU lub BACnet MS / TP, a w wersji z wyjściami analogowymi można wybrać spośród kilku zakresów pomiarowych za pomocą przełączników DIP, zwiększając jednocześnie rozdzielczość mierzonego sygnału.

 

 

W wariancie cyfrowym RS488 można natomiast dodatkowo zmienić jednostki pomiarowe, zmienić konfigurację wyświetlacza, przełączyć urządzenie w tryb do pomiaru przepływu / prędkości powietrza, przełączyć urządzenie w tryb monitorowania zanieczyszczenia filtra lub wskazywania poziomu wody.

 

Transportowa kamera termowizyjna do pieców LAND PFTIS

Przenośny system termowizyjny Portable Furnace Thermal Imaging System przeznaczony jest do badań termowizyjnych pieca, zarówno szybkich kontroli, jak i zaawansowanych badań i inspekcji. Przedłuża żywotność pieca, optymalizuje wydajność, redukuje zużycie energii i kontroluje temperaturę wsadu.

Zestaw zawiera: kamerę boroskopową, zestaw akumulatorów, tablet, wszystkie kable oraz rurki do sprężonego powietrza.

 

 

Układ jest kompatybilny z kamerami termowizyjnymi LAND NIR-B-640 i LAND MWIR-B-640. Każdy pakiet zasilania umożliwia ponad 10 godzin ciągłej pracy. Kamera ma możliwość nagrywania danych, dzięki najnowszemu oprogramowaniu IMAGEViewer, które dołączone jest to tabletu.

 

Przetwornik temperatury APAQ C130/R130

APAQ C130 to przetworniki temperatury na szynę DIN35 mm, przeznaczone do czujników RTD Pt100 i Pt1000, z wyjściem 4…20 mA. Charakteryzują się wysoką niezawodnością, a dzięki solidnej konstrukcji, również wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak: temperatura otoczenia, wibracje, wilgotność i zakłócenia EMC. Przetworniki nie wymagają stosowania drogich narzędzi konfiguracyjnych ani stałych stacji roboczych. Dzięki darmowej aplikacji INOR Connect za pomocą smartfona lub tabletu, można łatwo skonfigurować przetworniki przez komunikację NFC.

 

 

Miernik wilgotności materiałów sypkich i masowych MCT460

Mierniki serii MCT460 przeznaczone są do ciągłego i bezkontaktowego pomiaru wilgotności wszelkiego rodzaju produktów sypkich w zakresie 0-95%. Zapewniają wysoką dokładność, powtarzalność i stabilność pomiarów, nieosiągalną dla innych, podobnych mierników (nawet +/-0,1%). MCT460 są wykorzystywane przede wszystkim do pomiaru wilgotności składników podawanych do procesu produkcji, do kontroli jakości gotowego produktu oraz do sterowania procesami suszenia. Mierzą wilgotność między innymi biomasy, tytoniu, węgla, koksu, rudy cynku, rudy żelaza, rudy miedzi, papieru, tektury, kartonu, produktów spożywczych (chrupki, chipsy, płatki zbożowe, kawa, mleko w proszku) oraz granulatów tworzyw sztucznych.

 

 

Mierniki dopasowane do aplikacji, dostępne są w wielu wersjach: dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego w wykonaniu higienicznym, dla ciężkich warunków górnictwa i hutnictwa – wykonanie heavy duty oraz dla stref zagrożonych wybuchem Atex 22. Ponadto wilgotnościomierz może być łatwo zintegrowany z posiadanym systemem sterowania – Profibus, Profinet, Ethernet lub Modbus.

 

Licznik ciepła Calec ST III

Calec ST III to wielofunkcyjny licznik energii cieplnej i chłodniczej. Licznik ciepła jest częścią zestawu ciepłomierza dla wody, posiada również zatwierdzenie europejskie do rozliczeń zgodnie 2004/22 WE (MID). Calec ST III zapewnia komunikację na odległość i jest przeznaczony do zastosowań pomiarowych takich jak: systemy grzewcze, systemy chłodzenia, kombinowane układy ogrzewania czy systemy zasilane energią słoneczną. Licznik posiada dwa wejścia dla pomiaru przepływu i może współpracować z miernikami przepływu objętościowego o impulsowym sygnale wyjściowym aktywnym lub pasywnym.

 

 

Dostępne są dwie wersje licznika (Standard i Smart) oraz możliwość funkcji specjalnych: wskazania przepływu masowego, do aplikacji z przepływem dwukierunkowym i funkcje taryfowe. Ponadto, Calec ST III posiada możliwość przywracania danych w przypadku awarii zasilania, pamięć dla 12 dat billingowych i 500 wartości odczytów pomiarowych.