Nowości


Precyzyjny przetwornik prędkości powietrza do czystych pomieszczeń serii EE680

Nowy przetwornik przeznaczony do dokładnych pomiarów niewielkich ruchów laminarnych powietrza w czystych i ultra czystych pomieszczeniach (Clean and ultra-clean rooms), szafach bezpieczeństwa biologicznego oraz podobnych aplikacjach, w których szczególny nacisk położony jest na zapewnienie niewielkich, kontrolowanych przepływów.

 

 

Przetwornik jest odporny na sterylizację H₂O₂, czyli proces, który negatywnie wpływa na cienkowarstwowe sensory wilgotności i prędkości przepływu, powodując ich korozję. Opatentowana ochronna powłoka nałożona na aktywną powierzchnię czujnika, chroni wyeksponowany sensor prędkości. Dzięki temu znacznie wydłuża żywotność i wydajność pomiarową przetwornika oraz poprawia długoterminową stabilność anemometru. Przetwornik zawiera prostą sondę – do montażu w ścianie lub sondę załamaną pod kątem prostym – do montażu w suficie.

Przetwornik jest wykonany ze stali nierdzewnej, bez krawędzi i załamań, w celu lepszego czyszczenia (zgodnie z GMP). Dodatkowo w zakresie dostawy oferujemy certyfikat sprawdzający przetwornik w 6 punktach pomiarowych, zgodnie z DIN EN 10204-3.1.

 

Termiczne jednopunktowe przepływomierze masowe serii FS10i

Jednopunktowe przepływomierze FS10i to nowe, kompaktowe, ekonomiczne rozwiązanie do pomiaru przepływu powietrza, sprężonego powietrza oraz gazu ziemnego. FS10i wykorzystuje zjawisko dyspersji termicznej. Zapewnia bardzo dokładną i powtarzalną linearyzację wyjścia natężenia przepływu 4 … 20 mA. Przepływomierz FS10i jest przeznaczony dla średnic od 25 mm do 500 mm.

 

 

Dla 25 mm lub 50 mm przewidziana jest zabudowa w trójniku, aby zapewnić dokładność i powtarzalność w instalacji. Przepływomierz FS1Oi zawiera 10-segmentową matrycę LED, która świeci proporcjonalnie do natężenia przepływu i zaczyna migać, jeśli wystąpi alarm. FS10i jest obecnie jedynym termicznym masowym  przepływomierzem ze zgodnością z SIL 2.

 

Przetworniki wilgotności i temperatury serii EE072

Wysokiej klasy czujnik przeznaczony do dokładnych pomiarów wilgotności względnej (RH) i temperatury (T). Jest to idealny wybór dla wymagających procesów i kontroli klimatu – prócz wygodnej komunikacji cyfrowej, przetwornik charakteryzuje się wysoką dokładnością, także w zakresie pomiaru temperatury. Przetwornik EE072 jest chroniony opatentowaną przez E+E powłoką chroniącą przed zanieczyszczeniami korozyjnymi i przewodzącymi prąd elektryczny.

 

 

W połączeniu z solidną głowicą czujnikową i całkowicie zamkniętą elektroniką, EE072 zapewnia bardzo dokładne i długoterminowe stabilne pomiary, nawet w trudnych i skraplających się warunkach.

 

Miernik przepływu materiałów sypkich DYNAmas

Miernik przepływu materiałów sypkich DYNAmas to nowość w zakresie ciągłego pomiaru przepływu wszelkiego rodzaju materiałów sypkich. Miernik pojemnościowy DYNAmas zapewnia dokładny pomiar przepływu w transporcie grawitacyjnym, a także w systemach transportu pneumatycznego. System pomiarowy jest niezależny od zmieniających się prędkości transportu, dzięki temu, że stężenie produktu i prędkość transportu są mierzone jednocześnie i niezależnie. Następnie są wykorzystywane do obliczenia natężenia przepływu masowego.

 

 

Miernik dostępny jest w rożnych średnicach nominalnych, jest łatwy w kalibracji, a jego zmniejszone wymiary pozwalają na integrację z istniejącymi systemami. DYNAmas sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach. Miernik został zaprojektowany do realizacji dowolnego przepływu materiałów sypkich, nawet do tych o małej objętości.