Aktualności


Szkolenie u Armstronga

Pod koniec 2008 roku w belgijskiej siedzibie producenta armatury przemysłowej, firmie Armstrong International S.A., odbyło się seminarium szkoleniowe „Efektywne wykorzystanie pary w systemach para/kondensat”. Na dwudniowym seminarium obecni byli pracownicy Działu Armatury Przemysłowej wraz z zaproszonymi gośćmi z różnych polskich zakładów przemysłowych. Uczestnikom zaprezentowane zostały najnowsze informacje z zakresu wytwarzania, dystrybucji i przetwarzania pary, odzysku kondensatu oraz informacje o nawilżaczach parowych.

 

Współpraca z niemieckim producentem przepływomierzy

W dniu 9 października delegacja Introlu wizytowała fabrykę przepływomierzy niemieckiej firmy Görlich. Spotkanie miało miejsce w siedzibie firmy Görlich, w miejscowości Garbsen. Görlich jest producentem nowoczesnych przepływomierzy elektromagnetycznych a także układów do pomiaru przepływu w rurociągach niecałkowicie wypełnionych i w kanałach otwartych. W trakcie spotkania delegacja Introlu miała okazję poznać technologie produkowanej aparatury oraz możliwości jej zastosowania w polskim przemyśle. Pod koniec roku, w Dziale Pomiaru Przepływu, przeprowadzone zostały testy mające na celu sprawdzenie niezawodności i dokładności aparatury niemieckiego producenta.

 

 

Testy zakończyły się pozytywnymi wynikami. Jak się okazało, przepływomierze firmy Görlich, sprawdzają się w nawet bardzo trudnych warunkach, dodatkowo zapewniając świetną funkcjonalność, łatwy montaż (instalacja możliwa bez konieczności opróżniania rurociągów) i niskie koszty eksploatacji. Z uwagi na właściwości aparatury niemieckiego producenta oraz ograniczoną ofertę innych dostawców przepływomierzy elektromagnetycznych, z dniem 1 stycznia 2009 roku urządzenia marki Görlich zostały wprowadzone do oferty Działu Pomiaru Przepływu.

 

Szkolenie w FCI

W listopadzie ubiegłego roku pracownicy Działu Pomiaru Przepływu odbyli szkolenie organizowane przez amerykańskiego producenta przepływomierzy masowych, firmę Fluid Components International. Szkolenie miało miejsce w europejskiej siedzibie producenta w Tilburgu, w Holandii.

 

 

Podczas szkolenia o charakterze serwisowo-produktowym, nasi pracownicy mieli okazję uaktualnić i poszerzyć wiedzę o zastosowaniach, parametrach oraz sposobach montażu i użytkowania najnowszych modeli przepływomierzy FCI. Szczególny nacisk położony został na zagadnienia serwisu i uruchamiania przepływomierzy na obiekcie. Znaczną część szkolenia zajęło także omawianie realnych problemów, które można napotkać przy pomiarze przepływu „trudnych” gazów.

 

Najnowsze sterowniki TECO w BOT Elektrowni Turów

19 listopada 2008 roku zakończyliśmy zadanie „Remont układu pomiarowego przepływu popiołu ze zbiornika retencyjnego nr 4 rura zasypowa 42” w BOT Elektrowni Turów. Zadanie dotyczyło zmodernizowania układu pomiarowego z wykorzystaniem najnowszych sterowników marki TECO – serii TP03. W aplikacji tej, sterownik TP03 przelicza przepływ na podstawie informacji odnośnie prędkości i gęstości medium i wysyła 3 sygnały analogowe do systemu: 1 x prędkość przepływu, 1 x gęstość i 1 x przeliczony przepływ.

W układzie sterowania wykorzystano sterownik TP03-40HR-D, moduł wyjść analogowych TP03-8-AD oraz dwa moduły wyjść analogowych TP03-2DA. Jest to pierwsze zastosowanie najnowszych sterowników marki Teco na polskim obiekcie. Jesteśmy przekonani, iż rozbudowane możliwości w połączeniu z naprawdę atrakcyjną ceną spotkają się z uznaniem polskich automatyków i wkrótce sterowniki TP03 będą stosowane w wielu rodzimych przedsiębiorstwach.