Aktualności


Targi Automaticon 2009

Tradycji stało się zadość i jak co roku byliśmy na największych targach naszej branży. Waszawskie Centrum Ekspozycyjne EXPO XXI na cztery dni zamieniło się w miejsce kolejnego spotkania z licznym gronem naszych klientów, partnerów, kolegów, rywali. W tym roku, wśród prezentowanej aparatury były:

 • rejestrator wideograficzny VR18.
 • inteligentne przetworniki ciśnienia Fuji (nowość 2009),
 • sterowniki i serwonapędy TECO (nowość 2009),
 • sondy radarowe i ultradźwiękowe oraz sygnalizatory poziomu VEGA,
 • przenośny analizator spalin Greenline,
 • kamery termowizyjne SATIR,
 • regulatory,
 • kalibrator wielofunkcyjny BEAMEX.

Wszystkim, który nas odwiedzili, serdecznie dziękujemy.

 

Introl oficjalnym dystrybutorem urządzeń ATEST GAZ

Nasz wieloletni partner handlowy, firma ATEST-GAZ A.M. Pachole Sp.J. z siedzibą w Gliwicach, ul. Spokojna 3, z początkiem kwietnia tego roku zmienił sposób dystrybucji produkowanych przez siebie urządzeń. Od tego momentu, firma skupia się na produkcji i rozwoju technologii swoich systemów detekcji i monitoringu gazów oraz zapewnia wsparcie techniczne dla swoich partnerów. Ci z kolei przejmują od gliwickiego producenta obszar sprzedaży i dystrybucji. Jednym z partnerów firmy jest oczywiście Introl Sp. z o.o., który zapewnia kompleksowość usług w obszarze systemów firmy ATEST GAZ (projektowanie, dobór urządzeń, montaż, uruchomienia, kalibracja i serwis oraz szkolenia).

 

Nowy zakres wzorcowania w Laboratorium Pomiarowym Introl

Miło nam poinformować, iż w dniu 23.03.2009 roku Polskie Centrum Akredytacji zatwierdziło nowy Zakres akredytacji dla Laboratorium Pomiarowego Introl.

Nowy zakres obejmuje wzorcowanie takich przyrządów jak:

 • barometry,
 • ciśnieniomierze ciśnienia absolutnego w zakresie (0,1 … 700) bar,
 • higrometry, termohigrometry oraz przetworniki wilgotności i temperatury w zakresie (10 … 95)% rh dla temperatur (10 … 40)°C.

 

 

Przyznana akredytacja jest efektem długoletniego zdobywania doświadczenia w tym obszarze oraz zakupienia odpowiedniego wyposażenia. Dzięki nowemu zakresowi, Laboratorium Pomiarowe Introl poszerza ofertę wzorcowania aparatury pomiarowej w obszarze akredytowanym. Każde wzorcowane w Laboratorium urządzenie otrzymuje Świadectwo Wzorcowania, dając użytkownikowi pewność określonego w czasie stopnia precyzji i wiarygodności realizowanych pomiarów. Oprócz aparatury objętej najnowszym zakresem, posiadamy także akredytację na wzorcowanie różnego typu przyrządów do pomiaru temperatury i ciśnienia (między innymi kamery termowizyjne i pirometry, przetworniki ciśnienia). W Laboratorium trwają także przygotowania do poszerzenia akredytowanego zakresu wzorcowania o przepływomierze. Szczegółowe informacje na temat oferowanych wzorcowań można znaleźć na stronie www.laboratoriumintrol.pl.

 

Introl S.A. i Introl Sp. z o.o. „Przejrzystymi Firmami”

Dwie kluczowe spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Introl otrzymały Ceryfikaty „Przejrzysta Firma” przyznawany przez firmę Dun and Bradstreet Poland Sp. z o.o. we współpracy z Getin Bankiem i magazynem Forbes. Tytuł „Przejrzystej Firmy” otrzymują polskie przedsiębiorstwa, która spełniają określone regulaminem wymagania dotyczące przejrzystości finansowej.

 

 

Cieszy nas fakt, iż publikacja sprawozdań finansowych wpłynęła na ocenę przedsiębiorstw Gupy Introl jako firm przejrzystych, wiarygodnych i uczciwych.

 

INTROL S.A. – realizacja w zakresie automatyki na terenie oczyszczalni ścieków w Katowicach – Szopienicach

31 marca bieżącego roku dobiegła końca realizacja Introlu na terenie katowickiej oczyszczalni ścieków „Gigablok“, do której trafi ają nieczystości ok. 100.000 mieszkańców Katowic. Spółka Introl S.A. odpowiadała za kompleksową realizację robót w zakresie AKPiA. Na terenie katowickiego Gigabloku wykonano instalacje w zakresie automatyki, układy sterowania i wizualizacji. Poza tymi pracami stworzono systemu telewizji przemysłowej, telefonii stacjonarnej i przenośnej na terenie oczyszczalni oraz całościowy montaż systemu detekcji pożarowej.

Zastosowane nowe technologie pozwalają na lepszą ochronę środowiska i skuteczniejsze niż do tej pory usuwanie zanieczyszczeń. Biologiczny gaz, wytworzony podczas procesu fermentacji pełni funkcję energetyczną: ogrzewa budynki administracyjne na terenie zakładu, dostarcza ciepło wykorzystywane w procesach technologicznych oraz jest stosowany do produkcji energii elektrycznej. Dla Spółki Introl S.A. instalacja wykonywana na Gigabloku stanowi kolejny z ważnych projektów związanych z ochroną środowiska.