Nowości


Innowacyjny regulator NC200

Najnowszy regulator serii NC200 stworzony został specjalnie do kontroli temperatury w rurociągach, w których w celu zapewnienia efektywności procesów, wymagana jest kontrola temperatury transportowanego medium na całym odcinku rurociągu. Regulator NC200 to kompaktowe urządzenie, które zawiera w sobie układ pomiaru temperatury (PT100, termopara J, K), regulację PID, przekaźnik półprzewodnikowy SSR (3 A/250 V AC) oraz układ komunikacji.

Wszystko to znajduje się w metalowej obudowie przystosowanej do montażu bezpośrednio na rurze za pomocą opaski. Główną zaletą tego regulatora jest układ komunikacji MODBUS RTU, który pozwala na połączenie do 247 urządzeń NC200 w jeden układ regulacji, sterowany zdalnie z panelu operacyjnego. Urządzenie pomocnicze DL200 zapewnia komunikację panelu operatorskiego (np.

 

 

HMI605-S) z regulatorami serii NC200 (automatyczne adresowanie, kontrola transmisji). Dodatkowo, DL200 posiada przekaźnik alarmowy, który aktywuje się gdy którykolwiek z regulatorów sygnalizuje przekroczenie progów alarmowych, bądź wystąpi jego awaria. Pozwala to w łatwy sposób sygnalizować stany awaryjne za pomocą sygnalizacji świetlno akustycznej wg preferencji użytkownika. Układ regulacji oparty o nowe regulatory serii NC200 daje możliwość sprawnej i zautomatyzowanej kontroli wahań temperatury na cały odcinku rurociągu.

 

Właściwości układu NC200:

 • regulacja PID,
 • dolny i górny alarm,
 • funkcja autotuningu,
 • wbudowany SSR 3 A/240 V AC,
 • zdalny podgląd i sterowanie,
 • autoadresowanie do 247 regulatorów,
 • szybka wymiana danych, 1000 danych na sekundę,
 • współpraca z SCADA, HMI, PC przez Modbus RTU,
 • szybki montaż bezpośrednio na obiekcie za pomocą opaski,
 • łatwa i szybka instalacja za pomocą szybkozłącz,
 • metalowa obudowa.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl

 

Przepływomierz elektromagnetyczny SDI 852

Nowy model przepływomierza firmy EGE opiera swoje działanie o zasady pomiaru indukcyjnego, który stanowi znaczne ułatwienie, dając możliwości zastosowania urządzenia w wielu aplikacjach w zakresie automatyki procesowej, dodatkowo zapewniając wysoki stopień dokładności. Kombinacja precyzji pomiaru oraz niewielkiego, kompaktowego rozwiązania wyróżnia SDI 852 spośród innych czujników przepływu.

 

 

Dzięki tym cechom, urządzenia serii SDI 852 są łatwe do zaaplikowania w istniejących, a także pozwalają zaoszczędzić miejsce w nowo tworzonych instalacjach. Elementy mające kontakt z medium, wykonane są ze stali nierdzewnej lub PVDF, co umożliwia stosowanie tego rozwiązania do pomiaru wielu rodzajów cieczy przewodzących, w tym również wysoko procentowych roztworów wody z glikolem. Nowy czujnik przepływu inline SDI 852 firmy EGE zapewnia funkcję monitorowania jak również precyzyjny pomiar w zakresie 0 … 80 l/min, a wyniki pomiaru przedstawiane są na przejrzystym, 3-cyfrowym wyświetlaczu.

pomiar przepływów
przeplywy@introl.pl

 

Bezprzewodowy adapter sieci Ethernet PC-W

Bezprzewodowy adapter sieci Ethernet PC-W to nowa propozycja firmy Brainchild. Adapter pozwala na bezprzewodowe połączenie urządzeń współpracujących z RS232, RS422, RS485 z lokalnym punktem dostępowym (AP).

 • „przezroczysty” dla systemu sieci bezprzewodowej,
 • 2 porty szeregowe (RS232/RS422/RS485) ochrona do 15 kV ESD i port Ethernet 10/100,
 • wsparcie protokołów UDP, serwer TCP, wirtualny COM,
 • konfiguracja poprzez wbudowany WebServer,
 • standard 2,4 GHz antena 4 dBi (opcja 9 dBi), zasięg do 300 m @ 12 Mbps,
 • sieć bezprzewodowa IEEE 802.11g 54 Mbps.

transmisja bezprzewodowa
temperatura@introl.pl

 

Kamera termowizyjna IRI 2010

Kamera IRI 2010 jest prostym w obsłudze i bardzo tanim urządzeniem termograficznym o rozdzielczości detektora 47×47. Pomimo małej rozdzielczości, kamera pozwala na błyskawiczne zlokalizowanie anomalii temperaturowych w instalacjach elektrycznych. Przewagą stosowania kamer niskich rozdzielczości nad zwykłymi pirometrami jest fakt, iż z odległości np: 2 m analizujemy rozkład temperatury na powierzchni 0,7×0,7 m. Rozwiązujemy tym samym główną wadę pirometrów, które wymagają wielokrotnie więcej czasu na pełną diagnostykę instalacji (1 pomiar kamerą zastępuje od kilku do kilkunastu pomiarów pirometrem). Duży, 3,5-calowy wyświetlacz LCD i celownik laserowy pozwalają na wygodną obserwację rozkładu temperatur oraz prostą lokalizację uszkodzeń. Wbudowana kamera video pozwala na fuzję (przenikanie) obrazu w świetle widzialnym i termowizyjnego (prosta identyfikacja miejsca pomiaru). W komplecie z kamerą dostarczane jest oprogramowanie do analizy termogramów zapisanych na karcie SD, oraz do przygotowania raportu.

 

 

 

 

Kamera IRI 2010 przeznaczona jest do działów utrzymania ruchu

 • zakres pomiarowy: 0 … 350°C,
 • rozdzielczość detektora: 47×47,
 • zakres spektralny: 8 … 2 mikrometrów,
 • współczynnik emisyjności: regulowany 0.30 … 1.00,
 • zasilanie: akumulatory, czas pracy około 6 godzin,
 • pamięć: 1000 obrazów (karta mikro SD).

pirometry
pirometry@introl.pl

 

Przenośny detektor wielogazowy GAS ALERT MAX XT

Gas ALERT MAX XT to najnowszy model przenośnego detektora gazów produkowanego przez BWTechnologies. Konstrukcja nowego detektora oparta jest na nowoczesnych układach mikroprocesorowych oraz na sensorach – elektrochemicznym dla gazów toksycznych i katalitycznym dla gazów palnych. Detektor w wersji standardowej wykrywa gazy: H₂S, CO, O₂ i % DGW gazu palnego (standardowo wykalibrowany na metan). Pobór próbki realizowany jest za pomocą wbudowanej pompki elektrycznej. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a wygodę prowadzenia pomiarów zapewnia duży wyświetlacz LCD, na którym jednocześnie dostępne są wyniki pomiarów wszystkich czterech gazów (brak konieczności dokonywania przełączeń).

 

 

 • duży czytelny wyświetlacz LCD,
 • wbudowana pompka poboru próbki,
 • potrójny system ostrzegania: alarm wizualny, dźwiękowy, wibracyjny,
 • prosta kalibracja,
 • zapis na żądanie NDS (TWA), NDSCh (STEL) oraz wartości maksymalne.

 

Dodatkową zaletą tego modelu jest pełny zakres przydatnych akcesoriów: baterie, ładowarka, wąż poboru gazu (3 m),zapas filtrów do pompy (5 szt). Do każdego urządzenia dostarczane jest także świadectwo kalibracji i instrukcja obsługi.

analiza gazów
gazometria@introl.pl

 

Termowizyjny system obserwacji składowisk węgla

Firma AMETEK LAND wprowadziła do swojej oferty specjalistyczny system obserwacji termowizyjnej składowisk węgla, gdzie z uwagi na właściwości samozapalne węgla, występuje poważny problem wczesnego wykrywania potencjalnych punktów samozapłonu. System AMETEK-LAND ma za zadanie ciągłą obserwację składowiska za pomocą około 4 stacjonarnych systemów termowizyjnych, z automatycznym sterowaniem pozycją każdej kamery. W przypadku pojawienia się na powierzchni węgla punktów o temperaturze o kilka stopni wyższej niż temperatura tła, generowany jest sygnał (wyjście przekaźnikowe) o pojawieniu się potencjalnego punktu zapłonu.

 

 

Operator z pozycji komputera PC ma możliwość lokalizacji punktu za pomocą wbudowanej kamery video oraz ewentualną możliwość anulowania alarmu gdy np: alarm został wygenerowany przypadkowo (pracujące urządzenie, pojazd, obsługa, refleksy). System przystosowany jest do pracy w warunkach otoczenia (-20 … +60°C, IP 67) bez dodatkowych osłon. Najnowszy system przeznaczony jest głównie dla energetyki węglowej oraz ciepłowni oraz wszędzie tam gdzie występuje konieczność składowania dużych ilości węgla.

pirometry
pirometry@introl.pl