Aktualności


Introl „Firmą bez barier”

Z przyjemnością informujemy o uzyskaniu przez Introl Sp. z o.o. Certyfikatu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przyznawany przez POPON. Nasza firma dzięki podejmowaniu  odpowiedzialnych społecznie działań w zakresie polityki personalnej oraz wdrażaniu i promowaniu dobrych praktyk, została uhonorowana tytułem „FIRMY BEZ BARIER”. Serdecznie dziękujemy za uznanie.

 

Worldwide Sales Conference

W dniach 18-20 maja tego roku partnerzy firmy Berthold Technologies zagościli w miejscowości Ettlingen k. Karlsruhe na spotkaniu podsumowującym dotychczasową współpracę. Reprezentanci firm z całego świata (w tym również naszej firmy) omówili bieżącą sytuację na rynkach w różnych krajach oraz podzielili się swoimi doświadczeniami i zaprezentowali różne aplikacje z zastosowaniem urządzeń do przemysłowych pomiarów za pomocą mikrofal i źródeł izotopowych.

Spotkaniu towarzyszyła również prezentacja najnowszych produktów naszego niemieckiego partnera. Wśród tych urządzeń, najbardziej interesującymi z punktu widzenia polskiego rynku są urządzenia mikrofalowe do pomiaru wilgotności produktów sypkich – Micro Polar LB 567 i 568 ; detektory do bezkontaktowego pomiaru poziomu i gęstości SENSseries oraz miernik poziomu w krystalizatorach COS-CastXpert LB452. Nowa aparatura zostanie wprowadzona do sprzedaży jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku – o czym napewno powiadomimy na łamach naszego magazynu. Ciekawą częścią konferencji był konkurs dla klientów/użytkowników na najdłużej pracujące urządzenie Bertholda. Zwyciężył klient z Włoch, który w swoim zakładzie używa bez przerwy te same mierniki izotopowe od połowy lat siedemdziesiątych.

 

Wiosenne szkolenia

W maju i czerwcu przeprowadziliśmy kilka specjalistycznych szkoleń z zakresu technik pomiarów przemysłowych. Szkolenia, które odbywały się kolejno w Czorsztynie, Wiśle i Rucianych Nidach obejmowały tematykę z zakresu zastosowania wybranej aparatury kontrolno-pomiarowej w procesach technologicznych. Uczestnicy mieli okazje poznać zarówno teoretyczne podstawy jak i praktyczne wskazówki dotyczące montażu i wykorzystania różnych typów przepływomierzy, urządzeń do pomiaru ciśnienia i poziomu, specjalistycznych rozwiązań do kontroli parametrów wody oraz aparatury do analizy i detekcji gazów w obiektach przemysłowych. Tradycyjnie już, szkoleniu towarzyszyły wspaniałe krajobrazy polskich gór i jezior oraz atrakcje agroturystyczne. Oczywiście, nie były to ostatnie seminaria szkoleniowe organizowane w tym roku.

 

 

Görlich w Introlu

12 maja bieżącego roku przedstawiciele niemieckiego producenta przepływomierzy zawitali do Katowic. Podczas zorganizowanego w katowickiej siedzibie seminarium, reprezentanci firmy Görlich zapoznali grono naszych inżynierów z możliwościami nowych przepływomierzy elektromagnetycznych.

Przypominamy, iż od początku roku Introl posiada w swojej ofercie przepływomierze tego niemieckiego producenta. Ich funkcjonalność, a w szczególności możliwość montażu i demontażu „na ruchu”, oraz zastosowanie w rurociągach częściowo wypełnionych i kanałach otwartych (również dla cieczy agresywnych i stref zagrożonych wybuchem), sprawiają, że przepływomierze firmy Görlich cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich automatyków.