Nowości


Obserwacyjne kamery termowizyjne SATIR JK 150 i JK 350

Seria kamer firmy SATIR przeznaczona jest do obserwacji różnego rodzaju obiektów (terenów lotnisk, składów celnych, obiektów rządowych, wojskowych itp.) w zakresie podczerwieni, czyli do obserwacji w nocy. W odróżnieniu od noktowizji, urządzenia nie potrzebują do pracy oświetlenia obiektu za pomocą promienników lub księżyca, dzięki czemu są całkowicie niewykrywalne przez jakikolwiek system ostrzegania przed zabezpieczeniami.

 

Dodatkowo, kamery pozwalają na obserwację w czasie występowania mgły (zdolność penetracji 2-3 większa niż kamery video). Urządzenie posiada standardowe wyjście PAL, automatyczny system ustawiania jasności i kontrastu obrazu oraz możliwość podłączenia do standardowych układów regulacji położenia kamery. Wersja JK150 posiada detektor o rozdzielczości 160 × 120, natomiast JK 350 – 320 × 240. Kamery nie mają funkcji pomiaru temperatury, co umożliwiło ich konstruktorom uproszczenie elektroniki oraz kilkukrotne obniżenie ceny w stosunku do innych urządzeń pomiarowych. Temperatura pracy wynosi od -35°C do +50°C, stopień szczelności obudowy IP66 oraz waga 2 kg.

pirometry
pirometry@introl.pl

 

Kamera termowizyjna dla straży pożarnej SATIR GF 3000 A

 

Specjalizowane urządzenie termowizyjne do obserwacji obiektów w zakresie podczerwieni w czasie pożaru/wypadku. Termowizja pozwala na szybką detekcję tzw. hot spotów, czyli punktów o najwyższej temperaturze (ognisk pożaru lub potencjalnych miejsc zapłonu). Z uwagi na charakter pracy, urządzenie jest odporne na upadek z wysokości 1,5 m, zanurzenie 1 m pod powierzchnią wody (obudowa IP67) oraz chwilową temperaturę otoczenia +250°C (stała max. +55°C). Zasilanie kamery stanowi akumulator, który zapewnia działanie ciągłe przez 2,5 h. Kamera posiada rozdzielczość 160 × 120, a optyka – pole widzenia 38 × 28 stopni.

pirometry
pirometry@introl.pl

 

Miernik wilgotności drewna TMM-590

W naszej ofercie przenośnych mierników pojawił się miernik wilgotności drewna firmy Tecpel. Jest to przenośny, lekki (150 g) i łatwy w użytkowaniu wilgotnościomierz o dokładności +/-2% RH i czasie odpowiedzi 3 s. Dodatkowo, miernik wyposażony jest w funkcje oszczędzania baterii i wymienne ostrza pomiarowe. TMM-590 jako urządzenie specjalizowane, przeznaczone jest dla przemysłu stolarskiego, meblowego oraz do przedsiębiorstw, w których istotna jest kontrola wilgotności drewna.

przyrządy przenośne
czujtemp@introl.pl

 

Miernik pola elektromagnetycznego TES-593

TES-593 jest przyrządem szerokopasmowym, przeznaczonym do monitorowania promieniowania o wysokiej częstotliwości w zakresie od 10 MHz do 8 GHz. Jest to miernik o szerokim spektrum zastosowań i przy jego użyciu można dokonywać pomiaru między innymi: natężenia pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości (RF), promieniowania nadajników telefonii komórkowej, urządzeń komunikacji bezprzewodowej (CW, TDMA, GSM, DECT, Wi-Fi). Możliwe jest także wykrywanie ukrytych kamer oraz podsłuchów, promieniowania telefonów komórkowych i bezprzewodowych, kuchenek mikrofalowych oraz mocy nadajników radiowych. Wszystkie wyniki pomiarów przedstawiane są na dużym, czytelnym wyświetlaczu w jednostkach natężenia pola elektrycznego i magnetycznego oraz gęstości mocy.

przyrządy przenośne
czujtemp@introl.pl

 

Przenośne systemy rejestracji parametrów procesu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dla których dostępne na rynku, uniwersalne rejestratory nie spełniają stawianych wymagań, specjaliści Introlu proponują montaż wybranych urządzeń w gotowy układ pomiarowy/rejestrujący, dostarczany jako kompletne urządzenie wraz ze świadectwem wzorcowania.

Samodzielne wykonanie układu pomiarowego wymaga zaznajomienia się ze specyfikacją poszczególnych urządzeń, montażem układu oraz sprawdzeniem bądź wzorcowaniem toru pomiarowego. Dla wygody naszych Klientów, oferujemy kompleksową realizacje dowolnie konfigurowalnych systemów rejestracji i pomiaru parametrów procesowych.

 

Jako przykład prezentujemy układ pomiaru ciśnienia przetwornikiem VEGABAR14 (zakres pomiarowy 0 … 25 bar) wraz z rejestracją na taśmie papierowej za pomocą rejestratora FUJI PHE. Rejestrator oraz inny niezbędny osprzęt umieszczony jest w przenośnej obudowie, a przetwornik oddalony jest na pięciometrowym przewodzie. Cały układ zasilany jest poprzez standardową wtyczkę 230 V AC. Prawidłowość prowadzonych pomiarów zapewnia świadectwo wzorcowania wydane przez akredytowane laboratorium wzorcujące.

rejestracja i wizualizacja
temperatura@introl.pl

 

Udoskonalona wersja sondy VEGAPULS 63

Od sierpnia, czołowy producent sond radarowych na świecie – firma Vega modyfikuje ofertę na sondę VEGAPULS 63 z „płaską anteną”. Sonda przeznaczona jest do pomiaru poziomu mediów agresywnych, oblepiających oraz w zbiornikach, gdzie występuje silna kondensacja pary wodnej na antenie. Do chwili obecnej, zastosowanie sondy było ograniczone w zakresie temperatury medium od -40°C do +150°C.

 

 

W najbliższej przyszłości nastąpią 2 ważne modyfikacje: nowa konstrukcja anteny zapewni zwiększenie sygnału o 13 dB oraz rozszerzenie zakresu temperatur od -200°C (płynne gazy) do +200°C. Dodatkowo, zasilanie sondy w pętli prądowej zostanie ograniczone do zaledwie 9,6 V DC, co jest przełomem na rynku radarów.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl

 

nVision – pomiary ciśnienia z graficzną prezentacją wyników

Nowy kalibrator firmy Crystal Engineering umożliwiający rejestrację wyników pomiarowych oraz ich graficzną prezentację na wyświetlaczu. Pamięć kalibratora pozwala na zarejestrowanie 280 000 punktów pomiarowych. Pomiary dokonywane mogą być równocześnie z dwóch kanałów wejściowych z częstotliwością do 10 razy na sekundę. Kanałami wejściowymi mogą być zarówno moduły ciśnienia o dokładności sięgającej nawet 0,025% wartości odczytywanej, jak i moduły umożliwiające pomiar sygnałów elektrycznych lub temperatury. Wszystkie dostępne moduły można w łatwy sposób wymieniać na obiekcie co znacznie rozszerza zakres zastosowań urządzenia. Kalibrator może być użytkowany w trudnych warunkach (obudowa IP67) oraz w strefach  zagrożonych wybuchem.

kalibratory
kalibratory@introl.pl