Aktualności


Przepływomierze Görlicha z atestem higienicznym

24 sierpnia tego roku, na potrzeby aplikacji jednego z naszych Klientów, wydany został Atest Higieniczny na przepływomierz MAG-FLow TGR firmy Görlich. Atest potwierdza spełnianie przez urządzenie wymagań higienicznych niezbędnych w pomiarze przepływu wody przeznaczonej do spożycia. Certyfikat wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny potwierdził niniejszym, iż elementy zwilżane przepływomierza wykonane są z materiałów, które mogą mieć kontakt z wodą zdatną do spożycia. Oznacza to tym samym, iż model TGR jest urządzeniem, które z powodzeniem może być stosowane między innymi w przemyśle spożywczym czy gospodarce wodno-ściekowej.

 

Grupa Introl SA na targach „KATOWICE 2009”

1-4 września tego roku w katowickim „Spodku” Odbyły się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2009”. Reprezentowana przez przedstawicieli wszystkich niemal spółek Grupa Introl SA prezentowała na targach swoją ofertę skierowaną do sektora energetycznego, hutnictwa i przemysłu wydobywczego. Goście stoiska 16/B mieli również okazję poznać historie największych realizacji Grupy, wykonywanych w kraju i za granicą. Wszystkim osobom, z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać podczas tych czterech dni, serdecznie dziękujemy.

 

Wyróżnienie dla Introl SA

Miło nam poinformować o kolejnej nagrodzie przyznanej spółce Introl SA. Podczas zorganizowanych w Polkowicach targów ekoenergetycznych „ECO SOURCE”, nadrzędna spółka Grupy Introl SA otrzymała wyróżnienie „Najciekawszy Produkt Targów”. Nagroda została przyznana za realizowane inwestycje związane z agregatami prądowo-cieplnymi, m.in. na częstochowskiej oczyszczalni „Warta”, jastrzębskiej KWK Borynia, KWK Wesoła, jak i Geotermii Podhalańskiej. Jak zawsze, dziękujemy za kolejny wyraz uznania.

 

Pomiary kontrolne przepływomierzy

Dział pomiaru przepływu z powodzeniem rozwija nowe rozwiązania skierowane dla Klientów zainteresowanych cyklicznymi weryfikacjami poprawności działania swoich przepływomierzy.

Zbudowane przez nas stanowisko, dzięki zastosowaniu przepływomierza masowego o klasie dokładności 0,1% oraz wagi legalizowanej w klasie III, pozwala nam sprawdzać przepływomierze stosowane w rurociągach o średnicach od 1 mm do 80 mm i maksymalnym zakresie pomiarowym do 50 t/h. Ostatnio wykonanymi pomiarami kontrolnymi było zweryfikowanie poprawności działania 64 przepływomierzy w jednej z polskich fabryk branży kosmetycznej.

Nasze mobilne stanowisko kontrolne, dzięki zastosowaniu ultraprecyzyjnej aparatury do pomiarów przepływu, cieszy się coraz większym zainteresowaniem automatyków, dla których istotna jest pewność wskazań urządzeń wykorzystywanych do prowadzonych na co dzień pomiarów.

 

Kolejne szkolenie w Czorsztynie

Korzystając z urokliwych okolic Zalewu Czorsztyńskiego, kolejny raz zorganizowaliśmy szkolenie „Pomiary w przemyśle”, które odbyło się w dniach 1-2 października tego roku. Program dwudniowego seminarium uwzględniał tematykę związaną z pomiarami przepływu, poziomu, a także systemami gazometrycznymi i termowizją wykorzystywaną w przemyśle. Oczywiście, poza czasem poświęconym na zgłębianie wiedzy, nasi Goście mieli okazje zwiedzić zamek w Niedzicy oraz uczestniczyć w spływie przełomem Dunajca. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za przybycie.

 

„Dni Technologii” firmy VEGA w Polsce

W dniach 22-24 września odbyło się w Krakowie seminarium z zakresu nowej technologii PLICS PLUS. Po raz pierwszy w historii, nasz niemiecki partner zdecydował się na powierzenie organizacji międzynarodowego spotkania naszej firmie. W spotkaniu wzięli udział dystrybutorzy z Czech, Słowacji, Bułgarii, Litwy, Izraela, Polski oraz czterech przedstawicieli firmy VEGA. W trakcie trzydniowego szkolenia, zostały zaprezentowane nowe produkty marki VEGA. Wśród przedstawianych nowości były między innymi sondy radarowe (wersje do 450°C, zasilanie 9,6 V DC), nowe sondy mikrofalowe z falowodem, urządzenia komunikacji bezprzewodowej z możliwością kalibracji urządzeń przez HART, mierniki izotopowe. Wszystkie prezentowane urządzenia są lub wkrótce znajdą się w ofercie naszej firmy.