Nowości


Przetwornik sygnału VEGAMET 391

Wśród bogatej oferty urządzeń współpracujących z aparatura pomiarową marki VEGA, pojawiło się nowe urządzenie do przetwarzania sygnału.

VEGAMET 391 jest uniwersalnym urządzeniem do przetwarzania sygnału, używanym w wielu aplikacjach takich jak pomiar poziomu, nadciśnienia oraz ciśnienia procesowego. Urządzenia może służyć także jako urządzenie zasilające dla podłączonych czujników. Do VEGAMET 391 można podłączyć dowolny czujnik 4 … 20 mA/HART.

VEGAMET 391 może zasilać podłączony czujnik i przetwarzać jego sygnały pomiarowe. Żądany parametr jest prezentowany na wyświetlaczu i przekazywany do wbudowanego wyjścia prądowego w celu dalszego przetwarzania. Sygnał pomiarowy może zostać przekazany do zdalnego wskaźnika lub nadrzędnego układu sterowania. VEGAMET 391 jest wyposażony także w przekaźniki sześciopoziomowe do sterowania pompami i innymi urządzeniami. Wskaźnik posiada atest SIL 2.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl

 

Bariery mikrofalowe VEGAMIP

Zasada działania urządzenia polega na tłumieniu sygnału radarowego o częstotliwości 24 GHz przez materiał znajdujący się pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem, a zatem jest to metoda o prawie identycznej zasadzie działania jak sygnalizator izotopowy. W odróżnieniu od urządzeń izotopowych, urządzenie nie wymaga żadnych dopuszczeń, kontroli szczelności źródła itp. W przypadku zbiorników wykonanych z tworzyw sztucznych, nadajnik i odbiornik należy umieścić na odpowiedniej wysokości zbiornika – promieniowanie mikrofalowe jest zdolne do penetracji zbiornika przez ścianę wykonaną z dielektryka. W przypadku zbiorników metalowych lub betonowych, należy wykonać otwory w ścianach lub zainstalować okna wziernikowe z dielektryka (szkło, tworzywa sztuczne). Z uwagi na całkowitą niewrażliwość na zapylenie, silne zaparowanie oraz zanieczyszczenie anten, bariery mikrofalowe mogą być zamiennikami barier optycznych lub ultradźwiękowych.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl

 

Wskaźnik pętli prądowej VEGADIS 62 z HART

Wskaźnik VEGADIS 62 przeznaczony jest do wpięcia w pętle sygnałową dowolnego przetwornika analogowego z komunikacją HART lub sieć multidrop, bez potrzeby doprowadzenia dodatkowego zasilania. Wbudowany moduł HART pozwala na odczyt wartości pomiarowej za pomocą komunikacji HART, czyli bez błędów przetworników analogowo/cyfrowych. W przypadku sieci cyfrowej HART multidrop, można wybrać adres przetwornika, którego wartość pomiarową chcemy wyświetlić. Dodatkowo, wskaźnik ma możliwość kalibracji zera, zakresu oraz czasu uśredniania dowolnego urządzenia z komunikacją HART.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl

 

Sonda radarowa VEGAPULS 68 do 450°C

Firma VEGA jako pierwsza na świecie opanowała technologię produkcji sond o częstotliwości 26 GHz, przy wykorzystaniu anteny z uszczelnieniem z ceramiki oraz grafitu. Ulepszona wersja sondy VEGAPULS 68 pozwala na pracę części procesowej w stałej temperaturze do 450°C, bez potrzeby chłodzenia powietrzem lub wodą, oraz w zbiornikach o ciśnieniu do 100 bar. Dotychczas, w temperaturach powyżej 250°C konieczne było stosowanie urządzeń o częstotliwości 6 Ghz, które niestety są trudne w uruchomieniu z uwagi na 4-krotnie większy kąt wiązki (silne echa fałszywe oraz słabe echo od produktu) oraz bardzo mały stosunek sygnału do szumu (co najmniej 2 razy gorszy niż dla urządzeń z uszczelnieniem teflonowym). Nowa VEGAPULS 68 z anteną o średnicy zaledwie 95 mm, pozwala na pomiar np.: w piecach wapienniczych, klinkieru (na wyjściu z pieca), płynnej stali, biopaliwa przy podawaniu do kotła itp.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl

 

Ośmiokanałowy, cyfrowy rejestrator temperatury PROVA 800

Prova 800 to nowoczesny, przenośny rejestrator parametrów procesu, przeznaczony głównie do rejestracji temperatury. Rejestrator umożliwia podłączenie do 8 różnych czujników z pośród 11 typów termopar i jednoczesną rejestrację wyników pomiaru dla każdego z nich. Wyniki wyświetlane są w postaci liczbowej lub wykresów. W komplecie dostarczane są czujniki temperatury typu ATPK-01.

Dzięki dodatkowym adapterom, możliwe jest rejestrowanie sygnałów prądowych i napięciowych. Rejestrator Prova 800 standardowo wyposażony jest w kartę SD o pojemności 2 GB, co pozwala na przechowywanie wyników pomiarów z okresu około 3 lat. Opcjonalnie, rejestrator może być wyposażony w kartę SDHC o pojemności 8 GB. Rejestrator polecany jest wszystkim osobom, którzy cenią szybkość i wygodę prowadzenia pomiarów temperatury w różnych procesach technologicznych.

czujniki temperatury
czujtemp@introl.pl

 

Miernik zawartości suchej masy MICRO POLAR LB 566

Nowością w zakresie urządzeń do pomiarów izotopowych marki BERTHOLD, jest miernik Micro Polar LB 566. Przeznaczony jest on do ciągłego pomiaru gęstości, zawartości suchej masy lub zawartości wody w produkcie. Pomiar polega na „prześwietlaniu” produktu za pomocą mikrofal, które przechodząc przez medium, podlegają zjawiskom tłumienia i przesunięcia fazowego. Układ pomiarowy składa się z jednostki sterującej, przepływowej celi pomiarowej i kabla łączącego jednostkę z celą pomiarową. Miernik jest urządzeniem dedykowanym do bezkontaktowych pomiarów między innymi: suchej masy w serze, karmelu, maśle, margarynie.

izotopy
izotopy@introl.pl

 

Przetworniki prędkości powietrza dla zakresu od 0,2 do 20 m/s

Firma E+E Elektronik, znany producent przetworników pomiarowych, wprowadziła do sprzedaży nowe, miniaturowe przetworniki prędkości powietrza z serii EE575 i EE576. Urządzenia umożliwiają dokładny pomiar przepływu w powietrzu i gazach. EE575 dokonuje pomiaru prędkości do 20 m/s, zaś EE576 zaprojektowano specjalnie do pomiaru przepływów o prędkości do 2 m/s.

Przetworniki te wyposażono w nowo zaprojektowaną głowicę czujnika i cienkowarstwowy czujnik termiczny, przez lata sprawdzony m.in. w przemyśle motoryzacyjnym. Czujnik ten jest mniej wrażliwy na pył i zanieczyszczenia niż konkurencyjne rozwiązania. Dzięki sondzie o długości 150 mm oraz wbudowanej elektronice, urządzenie ma niewielkie wymiary, co umożliwia stosowanie go w miejscach, gdzie dostępna przestrzeń jest bardzo ograniczona. Dodatkowo, nowe konstrukcje sondy pomiarowej oraz kołnierza montażowego, zapewniają właściwe położenie czujnika, co wpływa na oszczędność czasu i zapobiega niewłaściwej instalacji.

Urządzenia zasilane są napięciem 10 … 29 V DC i posiadają liniowe wyjścia napięciowe 0 … 5 V lub 0 … 10 V. Dzięki zakresowi temperatur wynoszącemu od -20 do 60°C, seria EE575 i EE576 gwarantuje najwyższą elastyczność zastosowań i instalacji. Nowe przetworniki znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, sterowaniu wlotami i wylotami powietrza oraz przy monitoringu przepływu laminarnego. Ich dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena, dzięki której nowe rozwiązania firmy E+E Elektronik mają duże szanse stać się powszechnie stosowanym rozwiązaniem w wielu polskich przedsiębiorstwach.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl