Aktualności


Dziękujemy za Automaticon 2011

Za nami największe targi branży automatyki i pomiarów przemysłowych w Polsce. Mimo, iż od Automaticonu 2011 minęło już trochę czasu, nie mieliśmy jeszcze okazji podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku A33. Korzystając zatem ze sposobności, w imieniu całego zespołu Introl Sp. z o.o. chcieliśmy wyrazić najszczersze podziękowania za Państwa obecność, wiele ciekawych dyskusji i możliwość odświeżenia kontaktów. Do zobaczenia na targach za rok.Wizyta w Zakładzie Produkcyjnym Rockwell Automation

26 maja tego roku wraz z przedstawicielami kilkunastu zakładów przemysłowych mieliśmy okazję wizytować Zakład Produkcyjny Rockwell Automation mieszczący się w Katowicach. Wizyta w zakładzie produkcyjnym miała na celu zaznajomienie uczestników z procesem produkcji i testowania przemienników na średnie napięcie oraz rozdzielnic MCC niskiego napięcia w połączeniu z wymianą doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania. Całość spotkania uzupełniona była krótkim szkoleniem z zakresu zastosowania przemienników na średnie napięcie oraz prezentacją opartej na tychże przemiennikach modernizacji w Elektrociepłowni Bydgoszcz II.


Wizyta związana była z programem RcSI, którego uczestnikiem jest Introl Sp. z o.o. będący jednym z nielicznych w Polsce Rekomendowanym Integratorem Systemów Rockwell Automation.

Introl w Fuji France

21 i 22 czerwca tego roku, nasi specjaliści przebywali na szkoleniu „Inteligentne przetworniki Fuji, budowa, zastosowanie i aplikacje” przeprowadzonym przez Fuji Electric France.

Szkolenie odbyło się w miejscowości Clermont-Ferrand i miało charakter praktycznego treningu z zakresu montażu, programowania i serwisowania przetworników ciśnienia, różnicy ciśnień i poziomu. Podczas dwudniowego spotkania, na którym obecni byli inżynierowie z całej Europy, nasi specjaliści wizytowali także Fabrykę Fuji Electric France S.A. mając możliwość bezpośredniego śledzenia procesu produkcji i kontroli jakości przetworników ciśnienia i różnicy ciśnień serii FCX AII.Introl 4 Tech 14. spółką w Grupie INTROL S.A.

Miło nam powiadomić, że do Grupy Kapitałowej INTROL S.A. dołączyła 14. spółka. Introl 4 Tech Sp. z o.o. powstał na bazie zlikwidowanej firmy Elektromontaż – 3 Katowice.


Nowe przedsiębiorstwo zajmować się będzie przede wszystkim projektowaniem i budową instalacji do:

  • uzdatniania wody pitnej i technologicznej,
  • neutralizacji ścieków, gospodarki,
  • osadowej i oczyszczania powietrza.

Introl 4 Tech prowadzi ponadto działalność doradczą w zakresie ochrony środowiska i energetyki oraz rozwijania kontaktów z polskimi i zagranicznymi firmami partnerskimi.