Nowości


Przetwornik RHT WM 485 LCD

Przetwornik RHT WM 485 LCD to najnowsze urządzenie do systemów monitoringu i rejestracji warunków środowiskowych (wilgotność i temperatura) działające w oparciu o protokół komunikacyjny MODBUS RTU i sieć RS-485. Jest on następcą proponowanego dotychczas przetwornika IT-IE-TRH. Przeznaczony jest głównie do zabudowy naściennej, ale istnieje możliwość dostawy urządzenia w wersji kanałowej. Przetwornik posiada wyświetlacz LCD, który oprócz standardowych danych RH i T wyświetlać może kalkulowany punkt rosy. Zaletą przetwornika jest przycisk konfiguracyjny, który umożliwia konfigurację urządzenia bez użycia komputera. Atutem jest także możliwość ustawienia parametrów transmisji, adresu urządzenia oraz dokonywanie korekt wskazań w procesie wzorcowania przetwornika.

Urządzenie nadaje się do monitoringu pomieszczeń, w których występują warunki środowiskowe z zakresu od 15°C do 50°C przy wilgotności 20…80% RH. W każdym zestawie znajduje się program konfiguracyjny oraz przewód komunikacji i zasilania o długości 1m z szybkozłączem.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl

 

Przetwornik EE99-AW

Najnowszy przetwornik wody w oleju EE99-AW należy do grupy znanych i sprawdzonych przetworników serii EE36 i EE385. Jego główną funkcją jest zabezpieczenie układów przed pracą w warunkach zagrożenia działaniem wody w oleju. Poza tym, urządzenie posiada wiele innych możliwości, zwłaszcza dla producentów OEM. Przetwornik występuje bez standardowej obudowy, co umożliwia lepszą integrację, a nawet zabudowę przetwornika w innych urządzeniach. Z kolei odseparowana sonda pomiarowa umożliwia dowolne jej umiejscowienie w układzie olejowym.

 

 

Przetwornik ten sprawdza się w pomiarze w warunkach wysokich temperatur i ciśnień, jak również w specjalnych zastosowaniach np. podwodnych.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl

 

Nowe serie lin do pomiaru temperatury w silosach

Dwie nowe serie lin do pomiaru temperatury w silosach: SL3000 i SL5000 znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle rolnym przy monitoringu przechowywania zbóż, jak również w przemyśle energetycznym przy zabezpieczaniu silosów z biomasą. Liny oferowane są w długościach od 5 do 60 metrów przy zagęszczeniu czujników od 2 do 3 metrów. Dzięki dużej wytrzymałości liny serii SL5000 mogą być stosowane w najbardziej wymagających aplikacjach.

 

 

Jako uzupełnienie systemu oferowane są moduły komunikacyjne oraz różne wersje oprogramowania. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, dane pomiarowe mogą być gromadzone lokalnie, bądź też przekazywane do nadrzędnych systemów kontrolnych.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl

 

Kamera termowizyjna FTI-E1000

Najnowsza kamera termowizyjna FTI-E1000 firmy LAND zapewnia ciągły monitoring procesu produkcji w wielu gałęziach przemysłu. Dobór zakresu pomiarowego od 600°C do 3000°C pozwala na zastosowanie kamery między innymi w przemyśle papierniczym, przemyśle tworzyw sztucznych, hutnictwie szkła i hutnictwie stali. Proponowany system termowizyjny pozwala na sterowanie procesem produkcji w sposób zapewniający otrzymanie produktu o wymaganej i powtarzalnej jakości.

 

 

Redukuje też straty finansowe związane z produkcją materiału o niskiej jakości oraz koszty reklamacji. Serwer wraz z oprogramowaniem LIPS umożliwia archiwizację obrazów termowizyjnych, dzięki czemu użytkownik może sprawdzić parametry produkcji podczas poprzedniej zmiany. Detektor o rozdzielczości 656×494, 1% dokładność pomiaru oraz wyjście cyfrowe typu Ethernet to właściwości, które plasują kamerę FTI-E1000 w światowej czołówce termowizji.

pirometry
pirometry@introl.pl

 

VEGA PLICSMOBILE T61

VEGA PLICSMOBILE T61 to moduł komunikacji bezprzewodowej GSM/GPRS dostępny w naszej ofercie od maja tego roku. Urządzenie oferowane jest z zasilaniem standardowym, bateryjnym lub akumulatorowym. Pojemność baterii pozwala na pracę urządzenia przez cały rok. Moduł występuje również w wersji kompaktowej z sondą radarową pomiaru poziomu serii VEGAPULS.

PLICSMOBILE T61 ma zastosowanie w aplikacjach typu rozproszony system magazynowy, wszędzie tam, gdzie zbiorniki są od siebie oddalone. Nowy moduł świetnie sprawdza się również w aplikacjach służących do pomiaru poziomu wody w rzekach i innych akwenach wodnych (system ostrzegania powodziowego).

 

 

W aplikacjach tych wystarczy pomiar 2-4 razy na dobę, a tradycyjne połączenie kablowe jest zbędne.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl