Od redakcji


Drodzy Czytelnicy,
Nareszcie nastało wyczekiwane przez wszystkich lato, a wraz z nim wakacje. Mamy więc powody do radości. Chwila wytchnienia od codziennych obowiązków i pracy. Z niecierpliwością odliczamy
dni do upragnionego urlopu. W czasie letniego wypoczynku warto sięgnąć po najnowszy numer „Pod Kontrolą”, w którym nie brakuje nowinek ze świata automatyki i pomiarów przemysłowych.

 

 

Najnowocześniejsza technologia pomiaru przepływu gazów, czyli najnowsze termiczne przepływomierze masowe firmy FCI to „Temat wydania”. Nie bez powodu poświęciliśmy tym urządzeniom, tak szczytne miejsce. Przepływomierze firmy FCI są nam dobrze znane, ale prowadzone od lat badania, pozwoliły wprowadzić do oferty zupełnie nową serię przepływomierzy. Oszczędny system dwuczujnikowy, najnowsze rozwiązania komunikacyjne, standaryzacja FDT, to tylko niektóre z udoskonaleń nowych układów pomiarowych. O wszystkich zaletach, funkcjonalności, możliwościach i zastosowaniu najnowszych przepływomierzy przeczytacie Państwo w Temacie wydania”.

Dobra praktyka porusza jakże aktualny temat. Jest nim wilgotność i temperatura produktów spożywczych. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w przechowywaniu żywości pełnią te parametry. I właśnie dlatego dla jednej z polskich firm zajmującej się obsługą logistyczną produktów świeżych, zrealizowaliśmy bezprzewodowy system pomiaru temperatury i wilgotności. O tym, jakie systemy pomiarowe i dlaczego akurat te zastosowaliśmy, dowiecie się Państwo z całości artykułu.

Nowoczesnym standardom pomiarowym poświęciliśmy Akademię automatyki. Odpowiemy w niej na szereg nurtujących pytań. Pytań, które wymusza na nas codzienna praca w zakładach przemysłowych. Czy możliwe jest zarządzanie procesami w zakładzie z poziomu tylko jednego stanowiska? Czy istnieje software kompatybilny z urządzeniami różnych producentów? Jak poradzić sobie z gąszczem sieci przemysłowych? I czym jest Technologia FDT, bo to ona stanowi odpowiedź na stawiane pytania.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzę udanego wypoczynku i samych słonecznych dni.

Zapraszam do lektury
Jerzy Janota
Prezes Zarządu Introl Sp. z o.o.