Aktualności


Inteligentne budynki w ofercie Grupy Introl S.A.

W listopadzie ubiegłego roku, w ramach Grupy Kapitałowej INTROL SA. powołana została nowa spółka – firma IB Systems Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu.

Nowa firma koncentruje się na projektowaniu, wdrażaniu, integracji oraz utrzymaniu systemów teletechniki, bezpieczeństwa i automatyki w inteligentnych budynkach różnego typu: biurowcach, centrach handlowych, obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej itp. Mimo swojej krótkiej historii, IB Systems posiada spore doświadczenie w usługach z zakresu inteligentnego budownictwa. Firmę IB Systems tworzy bowiem doświadczony zespół inżynierów, projekt managerów, sprzedawców, którzy od wielu lat działają na rynku systemów budynkowych, posiadają wszechstronne kompetencje technologiczne i mają na swoim koncie łącznie kilkaset zrealizowanych projektów.

Elektromagnetyki Arkona na wyłączność

Dział pomiarów przepływu zyskał kolejnego w tym roku partnera biznesowego. W lutym tego roku zarządy firm Introl Sp. z o.o. oraz Arkon Flow Systems s.r.o. podpisały bowiem umowę handlową, na mocy której Introl jest wyłącznym przedstawicielem Arkon na terenie Polski.

Arkon to firma z brytyjskimi korzeniami, posiadająca obecnie siedzibę w czeskim Brnie, gdzie produkowane są przepływomierze elektromagnetyczne. Nawiązanie współpracy stanowi dla nas
możliwość dostępu do nowoczesnych układów pomiaru przepływu cieczy przewodzących, w rurociągach o dużych średnicach, nawet do DN1000.

 

Największa waga zbiornikowa

Jesienią 2010 roku Dział przemysłowych pomiarów masy Introl Sp. z o.o. uruchomił wagę zbiornikową (silos) o nośności 600 ton, z działką odczytową 0,5 ton. Za dostawę i montaż silosu odpowiedzialna była firma AGREMO Sp. z o.o. ze Skarbimierza. Naszym zadaniem natomiast było stworzenie systemu wagowego, dostosowanego do nieprzeciętnych rozmiarów i ciężaru kolosa. Silos o wysokości 24,5m i średnicy 7,4m wykonany został w postaci walca skręcanego z blach ze stali nierdzewnej, zakończonego stożkowym lejem zsypowym z podajnikiem celkowym granulatu. Pierścień podporowy silosu przenosi poprzez przetworniki tensometryczne obciążenie na konstrukcję wsporczą. Przetworniki wyposażone są w dwie czasze kuliste, gwarantujące osiowe przeniesienie obciążenia, a także stabilizację poziomą silosu. Przed „poderwaniem”, silos zabezpieczony jest za pomocą czterech śrub M20 montowanych w każdej zabudowie przetwornika. Konstrukcję wsporczą stanowi dwadzieścia kotwionych do fundamentu słupów, stężonych wzmocnieniami krzyżowymi.

W układzie wagowym dwadzieścia przetworników BM14C klasy C3, pracujących na ściskanie, o nośności 50 ton każdy, połączonych jest równolegle w 4 grupach po 5 szt. Wyniki pomiaru prezentowane są lokalnie na wyświetlaczu terminala wagowego D400 (Bilanciai), zabudowanego w drzwiach szafy sterowniczej, umieszczonej w przestrzeni pod lejem zsypowym. Dodatkowo, wyniki przesyłane są bezpośrednio z terminala do sterowni w postaci analogowego sygnału.
Po montażu całości, przeprowadzone próby materiałowe potwierdziły zakładaną dokładność <0,1% dla całego zakresu pomiarowego. Wykonany układ wagowy jest naszą największą realizacją w zakresie przemysłowych pomiarów masy i jedną z największych wag zbiornikowych w Polsce.

 

Introl Sp. z o.o. Rekomendowanym Integratorem

Systemów Rockwell Automation Pod koniec ubiegłego roku uzyskaliśmy status Rekomendowanego Integratora Systemów Rockwell Automation, dołączając tym samym do grona kilku firm z Polski objętych programem RcSI (Recognized System Integrator). Z Rockwell Automation współpracujemy od wielu lat, a udział w programie RcSI jest dla nas wyrazem uznania dla naszej działalności w zakresie realizacji pojektów dla przemysłu z wykorzystaniem technologii RA.