Nowości


Fluxus F608 oraz G608 do stref ATEX

Nowościami w naszej ofercie są przepływomierze bezinwazyjne do cieczy oraz gazów FLUXUS F608 oraz FLUXUS G608 firmy Flexim. Umożliwiają one pomiary przepływów bez zbędnego ryzyka oraz specjalnych zezwoleń, bezpośrednio w strefie zagrożenia ATEX II. Urządzenia te pracują w zakresie średnic: ciecze – DN6-DN6500 i gazy – DN7 – DN1600.


Pomiary przepływu
dokonywane za pomocą F608 i G608 odbywają się w taki sam prosty i szybki sposób, jak w przypadku sprawdzonych już F601 i G601. Przepływomierze F608 i G608 skonstruowane są z bardzo trwałego i odpornego włókna węglowego, a dzięki niewielkiej wadze i solidnej walizce, doskonale nadają się do swobodnego przenoszenia. Sondy pomiarowe współpracujące z tymi urządzeniami posiadają certyfikaty do pracy w strefie ATEX I i ATEX II. Dzięki temu, tymczasowe lub kontrolne pomiary przepływu cieczy, energii cieplnej lub gazów w strefach zagrożenia, stają się proste i nareszcie możliwe bez żadnych utrudnień.

pomiary przepływu
przeplywy@introl.pl


Sonda poziomu

VEGAPULS 68 Niemiecka firma VEGA poszerzyła swoja ofertę o sondę VEGAPULS 68 z dopuszczeniem M2 do pracy pod ziemią. Sondy te zostały już zaaplikowane pod ziemią w kilku zakładach górniczych w Polsce. Są one doskonałą alternatywą dla powszechnie stosowanych w górnictwie sygnalizatorów izotopowych. Niewrażliwość radaru na zapylenie i ciężkie warunki pracy otwiera przed nim nowe możliwości aplikacyjne w przemyśle wydobywczym. Prosty montaż, łatwa konfiguracja i brak wymagań dotyczących okresowej obsługi powoduje, że sondy VEGAPULS 68 stanowią obecnie najbardziej optymalne rozwiązanie w pomiarach poziomu w kopalniach.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl


Udoskonalony detektor gazu czyli GasAlert MicroClip XT

GasAlert MicroClip XT to najnowszy detektor gazu do wykrywania siarkowodoru, tlenku węgla, tlenu i opału (%DGW). Nowy model jest następcą GasAlert MicroClip i został zaprojektowany do użytku również w trudnych warunkach, także w miejscach o dużym natężeniu hałasu (alarmy wibracyjne). Głównymi zaletami nowego detektora są baterie pozwalające na pracę do 10 godzin (ładowanie baterii nie przekracza 4 godzin), nowy sensor tlenu Alpha (trwalszy od tego z poprzedniej wersji) z gwarancją producenta na 2 lata, a także nowy moduł Microdock pozwalający na automatyczne testowanie i kalibrowanie detektorów. GasAlert MicroClip XT cechuje przy tym łatwość obsługi i użytkowania.


W zestawie znajdujemy nową ładowarkę, filtry i etui do przenoszenia detektora. Wszystkich klientów, którzy zakupili detektor GasAlert MicroClip w ciągu ostatnich dwóch lat, zapraszamy do skorzystania z programu wymiany urządzeń na nową wersję GasAlert MicroClip XT.

analiza gazu
gazy@introl.pl


Nowy wskaźnik serii SD24

Kolejnym nowym produktem jest wskaźnik serii SD24 – następca wskaźnika SD20. Wskaźnik ten cechuje rozbudowany zestaw funkcji: wartości Max, Min, Hold, w tym funkcja hold dla wyjścia analogowego. Wskaźnik posiada bardzo wysoką dokładność ±0.1% FS + 1 cyfra, rozdzielczość 1/1000°C (z wejściem Pt100 0.000 – 30.000°C). Przydatną funkcją jest 11 punktowa aproksymacja liniowa dla sygnału analogowego. Wyświetlacz zawiera 5 cyfr. Sam wskaźnik może być zewnętrzne sterowny z 2 źródeł i sterować max. 4 przekaźnikami alarmowymi. Nowy wskaźnik polecany jest przede wszystkim dla odbiorców wymagających dużej dokładności, chcących wykonać dodatkowo proste funkcje sterowania i kontroli.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl


Rejestrator sygnałów analogowych LOGBOX AA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom automatyków z polskich zakładów, wprowadzamy do naszej oferty dwukanałowy bateryjny rejestrator sygnałów analogowych LOGBOX AA. Dane rejestrowane są w pamięci cyfrowej, a ich analiza i archiwizacja odbywa się na komputerze PC. Do rejestratora podłączyć można dwa sygnały analogowe z zakresu Pt100, Termopar (J, K, T, E, N, R, S, B), napięć (0 … 50 mV lub 0 … 10 V) lub prądów (0 … 20 mA lub 4 … 20 mA). Rejestrator posiada diody LED informujące o stanie pracy urządzenia oraz przycisk start i cyfrowe wejście sterujące. Pamięć urządzenia mieści 64 tyś pomiarów, które można rejestrować z częstotliwością od 1 sekundy do 18 godzin. Transmisja danych z urządzenia do komputera odbywa się poprzez złącze podczerwieni i port USB.


W zestawie znajduje się proste w obsłudze oprogramowanie konfiguracyjne. Rejestrator posiada niewielkie wymiary (60×70×35 mm) oraz stopień ochrony IP65. Wbudowana bateria 3,6 V pozwala także na kluczowane zasilanie obwodu pomiarowego. LOGBOX AA stanowi doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której zachodzi potrzeba kontrolowania procesu, a brakuje dostępu do zasilania.

rejestracja i wizualizacja
rejestratory@introl.pl


Nowe regulatory serii SRS11A/12A/13A/14A

SRS11A/12A/13A/14A to nowe regulatory dobrze znanej na polskim rynku marki Shimaden. Oprócz standardowych funkcji znanych z wcześniejszych rozwiązań, regulatory te wyróżnia niewielka głębokość urządzenia (62 mm – 65 mm), która pozwala na umieszczenie ich w małych obudowach. Trójpunktowa nastawa wartości zdalnej oraz trzy nastawiane zestawy PID umożliwiają wykorzystane regulatorów w bardzo wymagających aplikacjach.


Ponadto, interfejs RS-485 zapewnia sterowanie podrzędnymi jednostkami za pomocą protokołu komunikacyjnego (funkcje Master/Slave protokół Modbus/Shimaden), a wartości SV/PV można przełączać za pomocą klawisza. Należy także dodać, że regulatory mogą pracować wg krótkiego, 32-krokowego programu i posiadają zabezpieczenia przed przepaleniem elementu grzejnego dla układów 3-fazowych. Nowa seria regulatorów o tak rozbudowanej funkcjonalności daje możliwości zastosowania ich nie tylko w podstawowych, ale też w rozbudowanych aplikacjach regulacji parametrów fizycznych.

pomiary temperatury
temperatura@introl.pl


Kamera termowizyjna ARC

Najnowsza kamera termowizyjna LAND ARC jest urządzeniem do precyzyjnego pomiaru temperatury, przystosowanym do użytkowania nawet w ciężkich warunkach przemysłowych. Zakres pomiarowy do 1000°C, detektor o rozdzielczości 384×288 pikseli oraz wytrzymałość kamery w temperaturze od -20 do +60°C pozwalają na wykorzystanie jej zarówno w monitoringu składowisk węgla, transporcie materiałów, jak i w przemyśle papierniczym, medycynie i produkcji opakowań. Obiektyw szerokokątny (istnieją 4 rodzaje obiektywów) umożliwia zastosowanie kamery także w ochronie obiektów. Na uwagę zasługuje oprogramowanie kamery (w wersji standardowej dostarczane wraz z kamerą) umożliwiające wizualizacje danych termicznych. W przypadku oprogramowania w wersji rozszerzonej, istnieje możliwość nagrywania profili temperatury, ustawania alarmów oraz archiwizacji wszystkich danych pomiarowych. Kamera posiada także dopuszczenia ATEX do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

pirometry
pirometry@introl.pl


Najnowszy skaner temperatury LSPHD

Kolejną nowością firmy LAND jest kompaktowy skaner temperatury LSP HD. Od poprzedniej wersji odróżnia go przede wszystkim elektronika umieszczona w jednej obudowie z układem pomiarowym. Ponadto, szeroka gama zakresów pomiarowych pozwala na zastosowanie tego urządzenia w wielu gałęziach przemysłu – nie tylko w hutnictwie stali i szkła, ale też w cementowniach, zakładach papierniczych i przy produkcji tworzyw sztucznych. Doskonałe parametry LSP HD, takie jak częstotliwość skanowania 10 … 150 Hz, 1000 punktów/skan oraz powtarzalność ±0,5°C umożliwiają prowadzenie procesu produkcyjnego w sposób zapewniający wysoką jakość i powtarzalność otrzymanego produktu.

pirometry
pirometry@introl.pl