Aktualności


Globalny sukces sond radarowych 80 GHz

W 2015 roku VEGA wprowadziła na rynek sondę radarową poziomu materiałów sypkich pracującą na częstotliwości 80 GHz (VEGAPULS 69). Rok później na rynku zadebiutowała 80 GHz-owa sonda do pomiaru cieczy (VEGAPULS 64). Wprowadzając oba modele VEGA była świadoma ich kluczowych zalet: uniwersalność, bardzo dobra dokładność nawet przy trudnych mediach, skuteczny pomiar w aplikacjach, w których inne metody, także sondy 26 GHz, zawodziły. Zarówno VEGA, jak i my nie spodziewaliśmy się jednak aż tak szybkiego sukcesu sond 80 GHz.

W listopadzie 2018 roku VEGA mogła się pochwalić już 100 000 sprzedanych i zainstalowanych urządzeń na całym świecie. Spory udział w tej liczbie mamy my, a liczba zainstalowanych sond 80 GHz w Polsce to już kilkaset sztuk.

Kogeneracja odpowiedzią na rosnące ceny prądu

W okresie krytycznie rosnących cen energii elektrycznej, każdy przedsiębiorca stoi przed wyzwaniem ograniczenia kosztów w celu zbilansowania swojego biznesu. To problem na teraz i na przyszłość. Należy bowiem pamiętać, że „ustawa minimalizująca wzrost kosztów energii” z założenia ma obowiązywać tylko w 2019 roku. Z uwagi na rosnące ceny węgla i ceny praw do emisji, tendencja wzrostowa cen energii elektrycznej będzie się utrzymywać w kolejnych latach. Czy można jakoś obronić się przed tak drastycznie rosnącymi cenami energii? Tak! Odpowiedzią jest kogeneracja, czyli produkcja skojarzona. Aby ustrzec się zawczasu przed skutkami galopujących cen energii warto już teraz zainteresować się tematem kogeneracji, szczególnie, że istnieją obecni e dotacje, które pozwolą na częściowe sfinansowanie inwestycji. Przy okazji należy wspomnieć, że spółka Grupy Introl – Introl Energomontaż Sp. z o.o. jest liderem na polskim rynku kogeneracji silnikowej, z szeroką gamą rozwiązań i wieloletnim doświadczeniem (ponad 30 jednostek na terenie Polski, o łącznej mocy 200 MW).

Zachęcamy do zeskanowania kodu QR i zapoznania się z prezentacją, która przybliża tematykę kogeneracji, podaje przykładowe wyliczenia ROI oraz możliwości finansowania inwestycji.

Po raz kolejny Introl „Perłą Gospodarki”

Z satysfakcją informujemy o przyznaniu kolejny raz z rzędu spółce Introl S.A. (spółka-matka Grupy Introl) tytułu „Perły Polskiej Gospodarki”. Tytuł ten przyznany został nam w ramach rankingu organizowanego przez redakcję magazynu „Polish Market” oraz SGH w Warszawie.

Nasza spółka została wyróżniona w kategorii „Perły duże” za konsekwentną realizację polityki i strategii oraz pozycję lidera wśród najbardziej efektywnych i dynamicznych przedsiębiorstw w Polsce. Ta kolejna nagroda jest dla nas powodem do dumy i daje nam przekonanie o słuszności podejmowanych decyzji biznesowych.

Nowy wzorzec w Laboratorium – miernik punktu rosy 473-SH

W ostatnim czasie do Laboratorium Pomiarowego Introl zakupiony został wzorzec szwajcarskiej firmy MBW – miernik punktu rosy model 473-SH2 o zakresie pomiarowym (-20 … 70)°C z zewnętrzną głowicą pomiarową typu SH2, z kablem 2 m i zewnętrznym czujnikiem temperatury. Dokładność pomiaru punktu rosy jest lepsza niż 0,1°C, a temperatury lepsza niż 0,07°C. Odtwarzalność pomiaru punktu rosy jest lepsza niż 0,05°C, a temperatury lepsza niż 0,03°C.

Wzorzec ten pozwoli wykonywać pomiary w zakresie naszej akredytacji: wilgotności w zakresie (10…95) % rh dla temperatur w zakresie (10…40)°C.