Nowości


Przepływomierz masowy TRICOR TCM Coriolis

Przepływomierz TRICOR TCM Coriolis to uniwersalne urządzenie do pomiaru masowego przepływu cieczy i gazów. Przepływomierz nadaje się do mierzenia przepływu agresywnych i zanieczyszczonych mediów. Umożliwia pomiar przepływu masy, gęstości, temperatury oraz natężenia przepływu objętościowego.
Charakteryzuje go wysoka czułość dla uzyskania najlepszej wydajności, nawet w trudnych warunkach procesowych. Urządzania te posiadają dowolną długość zabudowy oraz bardzo funkcjonalne cechy tj. zintegrowaną diagnostykę, zintegrowany pomiar ciśnienia oraz interfejs HART (jako opcję). Możliwa jest również specjalna kalibracja dla lepkich cieczy nawet do 100 mm2.
przeplywy@introl.pl

nowosci1Przepływomierz bezinwazyjny FLEXIM FLUXUS F401

nowosci2Nowością wśród przepływomierzy bezinwazyjnych jest model FLEXIM FLUXUS F401, zaprojektowany z myślą o aplikacjach związanych z pomiarami przepływu wody w branży wodociągowej. Jego konstrukcja umożliwia bezinwazyjne pomiary w najtrudniejszych miejscach. Czas pracy wynosi ok. 24 godzin, z możliwością przedłużenia dzięki podpięciu dodatkowego zestawu akumulatorowego.
Urządzenie idealnie nadaje się do badania rozpływów w magistralach wodociągowych oraz wykrywania wycieków. Trzy rodzaje dedykowanych sond pomiarowych pozwalają na elastyczność w przypadku trudniejszych aplikacji, jak na przykład pomiary na rurociągach obrośniętych i skorodowanych. Oprócz szeregu zalet natury technicznej, model FLUXUS F401 jest ciekawą propozycją również w kontekście ekonomicznym. Dostosowanie urządzenia do pomiaru tylko wody oraz możliwość sprawnych, bezkontaktowych pomiarów na trudnych instalacjach sprawiają, że FLUXUS F401 jest pomocny w codziennej pracy służb technicznych w zakładach wodociągowych, firm audytoryjnych oraz inżynierskich.
przeplywy@introl.pl

Analizator spalin ecom-J2KN pro

nowosci3Ecom-J2KN pro jest analizatorem spalin do profesjonalnej diagnostyki palników oraz silników w procesie kogeneracji. Wyposażony w bezprzewodowy moduł sterujący łączy zalety mocnego analizatora z urządzeniem mieszczącym się w dłoni. Za pomocą głowicy AK (opcja) możliwy jest odczyt zarówno historii błędów palnika, jak również sprawdzenie czasów sterowania automatu palnikowego. Ecom-J2KN pro wyposażony jest w gniazdo kart pamięci SD/MMC oraz drukarkę termiczną, która pozwala na szybki wydruk protokołu diagnozy. Protokół ten może być wykorzystany do udokumentowania stanu pracy. Przy pomocy bezpłatnego oprogramowania DAS 5 możemy stworzyć graficzny przebieg pracy z danych zapisywanych na karcie pamięci.
Istnieje możliwość wyposażenia w chłodnicę Peltiera ze stali kwasoodpornej (standard w wersji Engine i w wersji In). Ecom-J2KN pro to wytrzymały analizator do uniwersalnego zastosowania zarówno przy uruchamianiu nowych urządzeń grzewczych, jak i przy kontroli, serwisie i naprawie w trakcie eksploatacji.
Analizator przeznaczony również do prowadzenia ustawowych badań, przeglądów i kontroli obiektów energetycznych zgodny z PN-EN 50379-2. Dostępne są aplikacje na system Android oraz iOs pozwalające na odczyt danych z analizatora za pomocą urządzeń typu tablet bądź smartphone.
przenosne@introl.pl

nowosci4Tablet termowizyjny/kamera PK-160

Najnowsze urządzenie PK-160 jest połączeniem tabletu oraz kamery termowizyjnej. Tablet PK-160 wyposażony jest w detektor podczerwieni o rozdzielczości 160 × 120, a zakres pomiarowy temperatury wynosi od -20°C do +250°C. Kamera o rozdzielczości 8 megapikseli umożliwia fuzję obrazów rzeczywistych oraz termowizyjnych.
Pk-160 odporny jest na drgania, kurz i wodę, posiada obudowę IP54. Tablet działa na systemie Android, co daje praktycznie nieograniczone możliwości w analizie i przesyłaniu danych. Połączenia tabletu i wbudowanej kamery wykorzystującej technikę podczerwieni, sprawia że PK-160 jest bardzo praktycznym narzędziem pomiarowym.
pirometry@introl.pl