Nowości


Czujniki wizyjne FQ2

Czujniki wizyjne z serii FQ2 firmy Omron posiadają zaawansowane funkcje kontroli, odczytu i weryfikacji kodów, które wcześniej były dostępne tylko w systemach wizyjnych wyższej klasy. Ponad 100 opcji czujników zapewnia użytkownikom najwyższy poziom elastyczności, sprawiając, że czujniki świetnie sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Niezależnie od tego, czy oczekiwana jest wyższa rozdzielczość, czy możliwość odczytywania kodów, czy też zintegrowane oświetlenie lub rozwiązanie oszczędne do prostych zastosowań, w rodzinie czujników FQ2 użytkownik znajdzie rozwiązania, które będą odpowiadać potrzebom jego aplikacji.

nowosci1

Do najważniejszych cech serii FQ2 zaliczyć można:
• zaawansowana funkcjonalność i wszechstronna gama produktów
• krystalicznie czysty obraz
• obudowa typu „wszystko w jednym”
• łatwe wyszukiwanie za pomocą technologii Shape Search II
• technologia znakowania bezpośredniego (DPM)
• unikatowa technologia OCR
• weryfikacja kodów
• zaawansowana kontrola

 
 

Nowy, ekonomiczny radar dla prostych aplikacji w gospodarce wodno-ściekowej

nowosci2Nowa sonda radarowa VEGAPULS WLS 61 została specjalnie skonstruowana jako zamiennik sond ultradźwiękowych i hydrostatycznych w prostych aplikacjach pomiaru poziomu wody oraz ścieków. Zastosowana technologia radarowa jest niewrażliwa na występowanie silnych ruchów powietrza, mgły, opadów atmosferycznych. W odróżnieniu od sond ultradźwiękowych, radar jest także niewrażliwy na różnice temperatur, gwarantując dokładność 5 mm.
Zakres 8 m, wyjście 4 … 20 mA i zasilanie w pętli prądowej pozwalają na łatwą integrację urządzenia w istniejących układach pomiarowych. Do konfiguracji sondy, czyli ustawienia zakresu oraz nauki fałszywych ech, nie potrzebujemy żadnego specjalnego interfejsu – wystarczy smartfon z systemem Android i bezpłatna aplikacja dostępna w sklepie Google. O popularności sond VEGA świadczy ilość zainstalowanych urządzeń w zakładach na całym świecie – do tej pory w gospodarce wodno-ściekowej zaaplikowanych zostało ponad 40 000 różnych modeli sond radarowych VEGAPULS. Nowy radar będzie wkrótce dostępny na www.sklep.introl.pl.

 
 

Qm-3 czyli inteligentny analizator jakości pary wodnej

nowosci3Pomiar jakości pary w wielu instytucjach przeprowadzany jest często w sposób manualny. Pomiar ręczny jest procesem mało dokładnym oraz obciążony jest ryzykiem odniesienia obrażeń przez personel. Naprzeciw tym niedogodnościom wyszła firma ARMSTRONG konstruując analizator QM-3 umożliwiający zakładom farmaceutycznym, szpitalom oraz innym użytkownikom efektywnie i niezwykle łatwo kontrolować jakość pary wodnej.
Analizator QM-3 dokonuje pomiaru jakości pary w sposób automatyczny, wyliczając i wyświetlając następujące parametry: stopień suchości pary, ilość pary przegrzanej oraz stężenie gazów niekondensujących w parze. QM-3 cechuje się prostą instalacją „plug and play”, dokładnością pomiarów stopnia suchości pary ±1%, szybkością i prostotą działania. Komunikacja z analizatorem odbywa się poprzez port RS485 umożliwiając rejestrację danych, dostępna jest także możliwość zdalnego pomiaru przez protokół MODBUS.
Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że nowy analizator QM-3 zapewnia większą pewność pomiaru i bezpieczeństwo, będąc przy tym kompaktowym, przenośnym urządzeniem, które może być z łatwością transportowane do różnych miejsc na instalacji parowej.

 
 

Nowe dokładności manometru Crystal XP2i

nowosci4W naszej ofercie pojawiły się dwie nowe wersje niezawodnego i dokładnego manometru cyfrowego Crystal XP2i. Standardowa dokładność XP2i to 0,1% wartości mierzonej (od 20% do 100% zakresu), a nowością jest możliwość zamawiania go w dwóch dodatkowych wersjach odnoszących się do dokładności – 0,05% zakresu lub 0,02% zakresu.

Przyrząd mierzy także podciśnienie (dla zakresów do 20 bar włącznie) z dokładnością 0,2% zakresu (-1 bar). Nowy przyrząd dostarczany jest zawsze ze świadectwem wzorcowania z laboratorium akredytowanego. Dzięki temu użytkownik może być pewien wysokiej jakości wykonania produktu.