Aktualności


Grupa INTROL i inteligentne miasta

Miło nam poinformować o rozszerzeniu obszaru działalności Grupy INTROL o zupełnie nową dziedzinę z pogranicza automatyki i informatyki.
Nowa, spółka Smart In Sp z o.o. Sp. k. zajmuje się wdrażaniem inteligentnych systemów monitoringu i analiz, szczególnie w zakresie kompleksowych rozwiązań monitoringu wizyjnego i wspomagania decyzji dla służb miejskich i porządkowych.

aktualnosci1Przedmiotem działalności spółki jest dostarczanie systemów typu “Command & Control” wspomagających procesy podejmowania decyzji w zakresie tematyki Smart City & IoT. Rozwiązania oparte o IBM Solutions to kompletne systemy zarządzania operacyjnego w miastach. Poprzez profesjonalne podejście do ideologii inteligentnych miast, Smart In pragnie rozwijać strefy zarówno prywatne jak i publiczne, jako odpowiedź na globalny wzrost zainteresowania tematyką rozwoju miast, obiektów kultury oraz strefy życia codziennego mieszkańców. Smart In oferuje usługi informatyczne, audytorskie i doradcze, obejmujące obszar inteligentnego miasta, regionu oraz szeroko pojętej tematyki IoT (internetu rzeczy). Wiodącym produktem spółki jest system IOCity – inteligentne centrum operacyjne, które pomaga efektywniej zarządzać incydentami w mieście i podnosić poziom bezpieczeństwa na terenie miast i obiektów użytkowych.
Nowa spółka, choć koncentruje swoje działania na miastach i obiektach użyteczności publicznej, posiadać będzie także rozwiązania dla odbiorców przemysłowych. Szczegółowe informacje na temat działalności i rozwiązań oferowanych przez Smart In wkrótce na stronie: www.smart-in.eu

Energetab i Symas

aktualnosci2aktualnosci3We wrześniu i październiku mieliśmy przyjemność być na dwóch targach na południu Polski – 29. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2016 oraz Międzynarodowych Targach Obróbki Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas 2016. Na naszych stoiskach mieliśmy okazję spotkać wielu pracowników różnych zakładów z całego kraju i prezentowaliśmy wybrane rozwiązania dla obu branż. Nasi Goście mogli zobaczyć między innymi nowe na polskim rynku falowniki marki V&T Drive, sondy radarowe poziomu VEGAPULS pracujące na częstotliwości 80 GHz, sygnalizatory przepływu materiałów sypkich DYNA, przepływomierze bezinwazyjne FLEXIM i zaawansowaną kamerę termowizyjną G96. Dziękujemy za odwiedziny naszych stoisk i do zobaczenia za rok.

Pomiar poziomu fosforu ciekłego

aktualnosci4Na terenie Zakładów Azotowych w Chorzowie, w firmie ITALMACH realizujemy pomiar poziomu fosforu ciekłego w oparciu o sondy magnetostrykcyjne niemieckiej firmy FAFNIR. Miernik poziomu FAFNIR dostarcza informacji o poziomie medium w zbiorniku, poprzez ciągły pomiar poziomu fosforu, dając sygnał 4 … 20 mA na wyjściu. Cały pomiar opiera się na właściwie dobranym pływaku, w tym przypadku dla gęstości fosforu. Pływak swobodnie porusza się po sondzie wskazując aktualny stan fosforu w zbiorniku. Aplikacja jest o tyle ciekawa i nietypowa, że dokonujemy pomiaru fosforu kiedy jest on cieczą – po pewnym czasie fosfor zastyga i pływak się unieruchamia wskazując poziom maksimum. Po ponownym załadunku i rozgrzaniu medium sonda magnetostrykcyjna działa bez zarzutu.