Nowości


TES-92 przenośny miernik pola elektromagnetycznego

Nowością w naszej ofercie jest przenośny miernik pola elektromagnetycznego TES-92 o znacznie szerszym spektrum zastosowań niż wcześniejsze modele. Dzięki szerokiemu zakresowi częstotliwości od 50 MHz do 3,5 GHz miernik ten jest w stanie wykryć wiele typów urządzeń wytwarzających pole magnetyczne.

Dzięki TES-92 możliwe jest wykrywanie natężenia pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości (RF), urządzeń komunikacji bezprzewodowej (CW, TDMA, GSM, DECT, Wi-Fi), wykrywanie ukrytych kamer oraz podsłuchów, promieniowania nadajników telefonii komórkowej i bezprzewodowej, kuchenek mikrofalowych oraz mocy nadajników radiowych. TES-92 choć stworzony głównie do zastosowania w przemyśle, dzięki zwiększonemu zakresowi częstotliwości nadaje się także do użytku w całkowicie innych obszarach działalności.

 

 

Kamera termowizyjna SAT S 180

Światowej klasy producent aparatury termowizyjnej, firma SATIR wprowadza na polski rynek nowy model kamery termowizyjnej SAT S 180 o atrakcyjnej cenie. Przenośna kamera termowizyjna SAT S 180 o rozdzielczości detektora 160 x 120 jest przyrządem przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie od -20 do +250°C. W celu łatwej identyfikacji obiektów, S 180 wyposażona jest również w kamerę wideo CCD oraz bezprzewodowy mikrofon Bluetooth do nagrania komentarzy. Zewnętrzny ekran LCD 2,5” umożliwia obserwację obrazu nawet przy silnym oświetleniu słonecznym.

Ponieważ zadaniem kamer termowizyjnych jest najczęściej wykrywanie anomalii temperaturowych, kamera posiada lokalizator laserowy wskazujący na obiekcie środek obszaru pomiarowego. Obrazy zapisywane są na karcie pamięci SD (pamięć 1000 obrazów), a następnie mogą zostać przesłane do komputera za pomocą adaptera USB. Zaawansowane oprogramowanie SAT Report posiada pełny zestaw funkcji do analizy obrazu (jak np.: pomiar w dowolnych punktach, profile temperatury, określenie izoterm, kompensacja wpływu odległości i wilgotności powietrza), co umożliwia przeprowadzenie szczegółowych badań np.: silników, złączy elektrycznych, transformatorów, wad izolacji cieplnej budynków i linii ciepłowniczych itp. W przyszłości planowana jest możliwość zamówienia dodatkowych obiektywów oraz rozszerzenia zakresu pomiarowego do 1000°C.

 

Bariera mikrofalowa VEGABEAM

To nasza nowa propozycja urządzenia do bezkontaktowej sygnalizacji poziomu cieczy i materiałów sypkich. Zasada działania urządzenia polega na tłumieniu sygnału radarowego o częstotliwości 10 GHz przez materiał znajdujący się pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Pomiar przy użyciu VEGABEAM odbywa się zatem na podobnej zasadzie działania co pomiary izotopowe, nie wymagając jednak wcześniejszego przeprowadzenia skomplikowanych procedur uzyskania dopuszczeń, badania szczelności źródeł itd. W przypadku zbiorników z tworzyw sztucznych, nadajnik i odbiornik montuje się na zewnątrz zbiornika, na wysokości, na której będzie realizowana sygnalizacja.

 

 

Bezinwazyjny pomiar poziomu jest niezbędny w wielu procesach przemysłowych, szczególnie w przypadku zbiorników z agresywnymi cieczami, czy też sygnalizacji materiałów sypkich w przesypach.

 

Przetwornik temperatury i wilgotności EE08

EE08 – miniaturowy przetwornik temperatury i wilgotności o podwyższonej dokładności. Firma E+E Elektronik wprowadziła do swojej oferty nowy miniaturowy przetwornik temperatury i wilgotności EE08, wyposażony w czujnik temperatury Pt1000 i czujnik wilgotności HC101.

 

 

Urządzenie te charakteryzuje się wysoką dokładnością i znacznie mniejszą obudową. Do jego głównych zalet należą: stabilność pomiaru, krótki czas osiągnięcia parametrów nominalnych i niski pobór mocy, co umożliwia zasilanie przetwornika z baterii. Sonda pomiarowa, będąca częścią przetwornika zawiera niezbędne dane kalibracyjne oraz funkcje odpowiadające za kompensacje i linearyzacje pomiaru. Przetwornik EE08 jest idealnym rozwiązaniem dla stacji meteorologicznych, inkubatorów, komór fermentacyjnych, szklarni, armatek śnieżnych czy suszarni.

 

Panel Weintek MT505T

Nowy model panela operatorskiego serii MT500 marki Weintek to najmniejszy model serii MT500 z ekranem dotykowym o przekątnej 4,3 cala. Niewielkie wymiary i duża rozdzielczość ekranu (480×272) czynią z niego bardzo dobrą propozycję jako ekranu głównego w niewielkich aplikacjach lub ekranu dodatkowego w rozbudowanych systemach. Bardzo atrakcyjna cena, możliwość podłączenia do większości sterowników dostępnych na rynku, darmowe oprogramowanie EB500 i łatwość programowania to kolejne zalety tego produktu.

 

 

Kalibrator ciśnienia Meriam M2

Nasza oferta kalibratorów wzbogaciła się o przenośny, zasilany bateryjnie manometr cyfrowy Meriam M2. Jest on precyzyjnym kalibratorem do pomiaru ciśnienia o dokładności od 0,025%FS. Prócz pomiaru ciśnienia względnego, M2 występuję także w wersjach umożliwiających pomiar ciśnienia różnicowego lub bezwzględnego. Wykorzystując moduł do pomiaru ciśnienia różnicowego uzyskuje się również dostęp do jednostek umożliwiających pomiar przepływu.

 

 

Dzięki możliwości zapamiętywania mierzonej wartości minimalnej i maksymalnej kalibrator znajduje zastosowanie także jako narzędzie do badania szczelności układów. Wysoka dokładność oraz mobilność sprawiają, że kalibrator M2 jest idealną propozycją dla tych, którzy cenią sobie precyzje połączoną z wygodą prowadzenia pomiarów.

 

Rejestrator wideograficzny FUJI typu PHU

To nowa propozycja w ofercie firmy Introl dla klientów zainteresowanych rejestratorem z dużą liczbą, w pełni uniwersalnych wejść analogowych (9, 18, 27 lub maksymalnie 36). Na dużym, 12- to calowym (rozdzielczość 800×600) wyświetlaczu LCD użytkownik może obserwować zarejestrowane dane oraz bieżące pomiary. Opcjonalnie, rejestrator można wyposażyć w 16 wejść cyfrowych, 10 lub 20 wyjść przekaźnikowych i 16 cyfrowych. Dane rejestrowane są za pomocą karty CF o wartości maksymalnie 1GB. Ważną informacją dla użytkownika jest gromadzenie danych w postaci ASCII lub binarnej (kompatybilność z FDA 21 CFR).

 

 

Fuji PHU może dodatkowo być wyposażony w moduł matematyczny zapewniający 36 dodatkowych kanałów matematycznych, tworzonych za pomocą funkcji, w przyjazdnym dla użytkownika edytorze. Oprogramowanie wizualizacyjne i konfiguracyjne jest dostarczane za darmo w każdej wersji rejestratora. Komunikacja MODBUS TCP/IP.

 

K-Patents po polsku

Lada dzień refraktometry procesowe fińskiej firmy K-Patents Process Instruments będą się komunikowały z polskimi klientami PO POLSKU. Język polski został dodany do menu urządzenia jako szósta wersja językowa (po angielskim, niemieckim, fińskim, szwedzkim i rosyjskim). W rozszerzony zestaw języków zaopatrywane będą przyrządy z aktualnej, wprowadzonej przed dwoma laty wersji PR-23. (Nawiasem mówiąc, istnieje możliwość uzupełnienia o język polski refraktometrów z tej serii, zakupionych wcześniej). Język polski w menu uczyni te urządzenia znacznie bardziej przyjaznymi dla naszych krajowych klientów.

 

 

Polska wersja językowa została opracowana przez nasz dział pomiarów fizykochemicznych i wprowadzona przez programistów K-Patents’a do wszystkich typów obecnie produkowanych refraktometrów procesowych. Szczegółowych informacji na temat oferty refraktometrów z polskim menu udzielają nasi specjaliści, pod bezpośrednim numerem telefonu – 32 789 00 50 lub adresem e-mail: fizchem@introl.pl.