Nowości


Checker – rodzina specjalizowanych mierników marki SDT

SDT 270 jest wielofunkcyjnym miernikiem ultradźwięków, który zadebiutował na polskim rynku kilka lat temu i cieszy się dużym zainteresowaniem polskich służb utrzymania ruchu.

W tym roku na polskim rynku pojawiły się inne mierniki spod znaku SDT. Tym razem są to urządzenia dedykowane pod konkretne zastosowania.

LEAKChecker to detektor ultradźwięków zaprojektowany do wykrywania wycieków sprężonego powietrza i podciśnienia w hałaśliwym otoczeniu. Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, wystarczy je włączyć i można rozpocząć poszukiwania wycieków. LEAKChecker zapewnia krystalicznie czysty dźwięk w zestawie słuchawkowym oraz odczyty pomiarów na kolorowym wyświetlaczu, a w połączeniu z darmowym oprogramowaniem LEAKReporter pozwala na wykrywanie oraz rejestrowanie pomiarów i generowanie raportów.

 

 

Drugie urządzenie – TIGHTChecker zaprojektowane zostało do weryfikacji szczelności zamkniętych obiektów. Za pomocą miernika możemy dokładnie określić miejsce przecieków w pojazdach, budynkach, czołgach, statkach itp. TIGHTChecker współpracuje z ergonomiczną sondą ultradźwięków SDT i kompaktowym generatorem ultradźwięków T-Sonic1. TIGHTChecker jest także bardzo łatwy w użyciu, wystarczy np. otworzyć okno, ustawić generator T-Sonic1, zamknąć okno i można rozpocząć poszukiwania nieszczelnej uszczelki.

 

 

LUBEChecker to natomiast detektor ultradźwięków stworzony z myślą o optymalizacji smarowania łożysk. To intuicyjne urządzenie zapewnia łożyskom odpowiednią ilość smaru w odstępach dyktowanych warunkami, a nie czasem pracy. LUBEChecker współpracuje z sondą LUBESense i stanowi świetne rozwiązanie do pracy w trudnych warunkach.

 

 

Ostatnim z rodziny jest TRAPChecker zaprojektowany do oceny stanu odwadniaczy i zaworów parowych. TRAPChecker wykrywa wewnętrzne turbulencje wywołane przez wadliwą pracę odwadniaczy i nieszczelne zawory. Tak jak pozostałe urządzenia „Checker” marki SDT, także TRAPChecker jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy podłączyć do niego sondę RS2 i możemy usłyszeć różnicę pomiędzy dobrą, a złą pracą odwadniacza.

 

przenosne@introl.pl

 

Czujniki ultradźwiękowe MICROSONIC serii BKS/BKS+

Seria czujników ultradźwiękowych typu BKS+/BKS została stworzona do monitorowania krawędzi materiałów dźwięko – nieprzepuszczalnych. Czujniki idealnie sprawdzają się w aplikacjach, w których wykrywane mają być wysoko przezroczyste folie, światłoczułe materiały, surowce o zróżnicowanej przezroczystości oraz wszelkiego rodzaju papier. Czujniki serii BKS posiadają opcję przyuczenia i ustawienia zera pomiarowego. Szerokość ramion (widelca) czujników BKS wynosi 30 mm lub 60 mm, a głębokość 33 mm lub 73 mm. Sensory BKS+ posiadają znacznie szerszy zakres pracy – 12 mm lub 40 mm. Dodatkowo wyposażone są one w wyjście analogowe prądowe 4 … 20 mA lub napięciowe 0-10 V i drugie wyjście przełączające z IO-link.

 

poziomy@introl.pl

 

Regulator R22 na szynę DIN

Regulator uniwersalny R22 dedykowany do montażu na szynie DIN. Regulator posiada uchwyt montażowy, kompaktowe wymiary oraz rozłączalną architekturę, która bardzo ułatwia prace instalacyjne. Na szynie montuje się kostkę zaciskową, a po podłączeniu przewodów nasadzany jest moduł regulatora. Regulator posiada w pełni uniwersalne wejście. W menu wybieramy czy sygnałem wejściowym będzie termopara (J,K,T,E,B,R,S,N,L), czujnik PT100, sygnał 4 … 20 mA czy 0… 10 V.

 

 

Znacząco ułatwia to adaptację jednej jednostki do wielu zastosowań. Regulator posiada wielofunkcyjny kolorowy wyświetlacz LCD ze wskazaniem wartości mierzonej, zadanej oraz aktywności wyjść. Regulacja odbywa się względem wartości zadanej w oparciu o algorytm Fuzzy Logic. Dostępna jest także funkcja autotuningu.

regulatory@introl.pl

 

Programowalny licznik przepływu z elektroniczną rejestracją wyników ST-5

ST-5 to nowość w zakresie wskaźników przepływu. Jest to uniwersalny wskaźnik/licznik z rejestracją wyników, stosowany do pomiarów przepływu oraz innych wielkości, takich jak temperatura, ciśnienie. Rejestrator posiada dotykowy wyświetlacz, oprogramowanie do wizualizacji, a także port USB. ST-5 pozwala na wyświetlanie do 4 kanałów pomiarowych, rejestrację wyników w pamięci wewnętrznej oraz komunikację poprzez RS-485 i protokół Modbus RTU.

 

przeplywy@introl.pl

 

Uniwersalne przetworniki, programowane, głowicowe i na szynę DIN IPAQ-R330/C330

IPAQ-C330 oraz IPAQ-R330 to łatwe w użyciu przetworniki 4 … 20 mA / 20 … 4 mA, zgodne ze standardem NAMUR. Stworzone zostały w celu spełnienia najwyższych wymagań dotyczących elastyczności, dokładności i niezawodności działania. Montowane są w głowicy czujnika temperatury (C330) lub na szynie DIN (R330). Przetworniki są wyposażone w pełni uniwersalne wejście, które pozwala użytkownikowi na zastosowanie ich w różnych aplikacjach. Izolacja galwaniczna zabezpiecza przed przepięciami, dzięki czemu żywotność jest bardzo wysoka. Przetworniki dostępne są także z atestem ATEX.

 

czujtemp@introl.pl

 

Detektor wielogazowy GasAlert MICRO CLIP XL/X3

GasAlert MicroClip firmy Honeywell jest najpopularniejszym detektorem wielogazowym na świecie, chroniącym niezawodnie użytkownika w niebezpiecznych środowiskach, bez obciążania go swoją masą. Jest on również jedynym detektorem wielogazowym o stopniu ochrony IP68, zapewniającym wyjątkową na rynku wodoodporność – może pracować do 45 minut na głębokości 1,2 m. Detektory wyświetlają 5 rodzajów alarmów – niski, wysoki, STEL, TWA, OL. Urządzenia wyposażone są w funkcję IntelliFlash zapewniającą ciągłe, wizualne potwierdzanie gotowości do pracy dla pracownika i osoby nadzorującej oraz w technologię Refl ex™ gwarantującą wysoką czułość czujnika.

 

 

W ofercie dostępne są dwa nowe modele detektorów o wydłużonym do 18 godzin czasie pracy akumulatora i obsłudze za pomocą jednego przycisku:

  • GasAlertMicroClip XL: niski koszt początkowy i dwuletnia gwarancja;
  • GasAlertMicroClip X3: trzyletnia gwarancja i nowy czujnik tlenu wydłużający całkowity przewidywany okres użytkowania do 5 lat.

przenosne@introl.pl

 

Obserwacyjna kamera termowizyjna JK362-PoE

Kamera JK362-PoE przeznaczona jest do obserwacji różnego rodzaju obiektów (teren lotnisk, składów materiałów i celnych, obiektów rządowych, wojskowych itp.) w zakresie podczerwieni. W odróżnieniu od noktowizji, urządzenia nie potrzebują do pracy oświetlenia obiektu za pomocą promienników lub księżyca, dzięki czemu są całkowicie niewykrywalne przez jakikolwiek system ostrzegania przed zabezpieczeniami. JK362-PoE posiada detektor podczerwieni o rozdzielczości 384×288, który generuje 110592 pikseli. Kamera posiada dodatkowo technologię cyfrowej poprawy jakości, która przyczynia się do wyraźniejszego obrazu obserwowanego obiektu. Obiektyw 9 mm to standardowy obiektyw, który jest dostarczany wraz z kamerą. Kamera może wykryć ludzi z odległości 266 m, a pojazdy z odległości 831 m. Na życzenie dostępne są inne opcjonalne obiektywy: 13 mm, 19 mm, 35 mm, 50 mm.

 

 

PoE oznacza Power over Ethernet czyli systemy, które przekazują energię elektryczną wraz z danymi poprzez przewód Ethernet (skrętka). Dzięki temu pojedynczy kabel może zapewniać zarówno przesył danych, jak i zasilanie urządzenia. Kamera posiada również pamięć USB, która umożliwia użytkownikom zapisywanie danych na urządzeniach pamięci masowej. Użytkownicy mogą również kontrolować kamerę za pomocą interfejsu PTZ, a funkcja automatycznego śledzenia alarmów jest bardzo przydatna w ostrzeganiu użytkownika o działalności przestępczej.

Warte zaznaczenia jest również to, że JK362 ma automatyczną grzałkę, która zapobiega gromadzeniu się lodu na soczewce, co oznacza, że może pracować również w niskich temperaturach – zakres temperatur pracy wynosi od -35°C do 65°C.

przenosne@introl.pl

 

Moduły alarmowe SR-335 / 360 z wyjściem przekaźnikowym

SR-335 oraz SR-360 są modułami alarmowymi do przemysłowego monitorowania procesów technologicznych, z wejściami rezystancyjnymi (SR-335), bądź też z wejściami prądowymi czy napięciowymi (SR-360). Dostępne są dwa przekaźniki wyjściowe z indywidualnie regulowanymi funkcjami wyłączania. Moduły wyposażone są w diody LED wskazujące stan alarmu i prawidłowe zasilanie oraz izolację galwaniczną 4 kV. Programowanie modułów odbywa się za pomocą przełączników.

 

czujtemp@introl.pl