Nowości


Kamera termowizyjna D500

Kamera SATIR D500 została zaprojektowana tak, aby zapewnić łatwość w użytkowaniu, a jednocześnie dostarczyć obraz wysokiej jakości o rozdzielczości 640×480 pikseli. D500 świetnie sprawdza się w miejscach, w których badany obiekt jest bardzo mały, a potrzebna jest dokładna analiza lub tam, gdzie badamy duży obiekt z większej odległości, np. inspekcjach elektrycznych – słupy wysokiego napięcia.

 

 

Wysoka czułość (50 rozdzielczość umożliwiają zastosowanie kamery w przemyśle (działy utrzymania ruchu), energetyce, medycynie, budowlanej, ochrony mienia. Dla ułatwienia lokalizacji pomiaru, kamera posiada laserowy (identyczny jak pirometrach), dalmierz laserowy oraz cyfrowy o rozdzielczości 5 autofocusem. D500 to lekkie kompaktowe narzędzie, które pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia zapisywane na karcie SD o pojemności 32 GB, a dzięki funkcji DuoVisonPlus można nałożyć obraz rzeczywisty na obraz termowizyjny, z wyszczególnieniem krawędzi przedmiotów.

przenosne@introl.pl

 

Panelowy wskaźnik SGD z graficzną wizualizacją

Wskaźnik SGD proponowany jest dla odbiorców, którzy cenią sobie nowoczesny wygląd i wysoką jakość produktu. Wskaźnik sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest czytelne zwizualizowanie procesu. SGD wyróżnia się łatwością programowania wizualizacji i skalowania sygnału wejściowego – z poziomu oprogramowania komputera PC i portu USB z oprogramowaniem upraszczającym do minimum ten proces (nie jest wymagana znajomość programowania paneli operatorskich). W celu ustawienia grafiki użytkownik wybiera po prostu na wyświetlaczu wstępny model wizualizacji z gotowej, stale powiększającej się biblioteki.

 

 

Może to być np. wskazanie przypominające stare mierniki wskazówkowe, bargraf, zbiornik, duża cyfra, a nawet wykres na osi czasu pozwalający na wizualizację nie tylko aktualnych stanów, ale także wartości z przeszłości. Po wybraniu modelu wyświetlania, wystarczy zdefiniować kolory, uzupełnić opisy i jednostki oraz ustalić skalowanie sygnału analogowego. Tak przygotowany projekt wgrywany jest do wskaźnika. Metalowa obudowa SGD wraz z szybą odporną na zarysowania stanowi dobrą och ronę przed zniszczeniem, a szybki montaż oraz IP67 zarówno od frontu, jak i za panelem, to dodatkowe atuty wskaźnika.

temperatura@introl.pl

 

Analizator spalin ecom-EN3

Kompaktowy analizator spalin ecom-EN3 to kolejny nowy członek rodziny analizatorów ecom. Ten zabudowany w solidnej walizce transportowej analizator świetnie sprawdza się w analizie spalin palników gazowych i olejowych. Urządzenie umożliwia pomiar emisji, temperatury i ciągu bez konieczności zmiany sondy, wyposażone jest w funkcje automatycznej ochrony sensora CO przy przeciążeniu oraz solidną pompę spalin z elektroniczną kontrolą przepływu. Wersja podstawowa z O2 / CO może zostać wyposażona w cztery dodatkowe czujniki elektrochemiczne (do sześciu cel pomiarowych). szybką drukarkę termiczną oraz duży podświetlany, kolorowy wyświetlacz i podświetlaną klawiaturę.

 

 

Opcjonalnie, wartości pomiarów mogą być monitorowane, zapisywane i drukowane poprzez bezprzewodowy panel kontrolny ecom-R. Liczne dodatkowe opcje i inne rozwiązania pozwalają na indywidualną konfigurację i rozbudowę zgodnie z potrzebami użytkownika.

przenosne@introl.pl

 

Detektor wielogazowy MicroRAE

MicroRAE to jedna z nowości w zakresie przenośnych detektorów gazów marki Honeywell, wyznaczających nowe standardy w zakresie kontroli bezpieczeństwa pracowników. Dzięki łączności bezprzewodowej (Bluetooth Low Energy oraz Mesh), detektor może dostarczać w czasie rzeczywistym odczyty i stany alarmu z urządzenia do Honeywell ConneXt Safety Ecosystem (system oparty o IIoT, opisany w Temacie wydania). Pozwala to na ciągły monitoring i natychmiastową widoczność zagrożeń. Co ważne, detektor posiada wbudowany GPS umożliwiający lokalizację detektora na mapie Google. MicroRAE wyposażony jest także w Alarm bezruchu oraz Panic alarm i może jednocześnie monitorować stężenie do czterech gazów w tym siarkowodór (H2S) lub cyjanowodor (HCN), tlenek węgla (CO), tlen (O2) i substancje palne (LEL), a przekroczenie stężeń alarmowych sygnalizuje bardzo głośnym dźwiękiem – 100 dB. Pamięć wewnętrzna detektora umożliwia ciągły odczyt z wszystkich sensorów przez 6 miesięcy, przy jednominutowym interwale.

 

 

Ten nowoczesny detektor ochrony osobistej dostarczany jest wraz z zestawem do komunikacji z PC, ładowarką, przystawką do kalibracji, aktualnym świadectwem kalibracji w języku polskim oraz oprogramowaniem ProRAEStudio do konfiguracji detektora za pomocą Bluetooth.

przenosne@introl.pl

 

Czujniki ultradźwiękowe MICROSONIC serii NANO

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów odnośnie bardzo małych czujników ultradźwiękowych, firma Microconic stworzyła serię NANO, czyli czujniki ultradźwiękowe o maksymalnej wydajności i najmniejszych możliwych rozmiarach. Czujniki NANO spełniają wszelkie wymagania stawiane czujnikom, posiadając przy tym bardzo niskie zakresy pomiarowe – od 20 mm.

 

 

Tym co wyróżnia NANO to długość obudowy wynosząca zaledwie 55 mm wraz ze złączem. Dzięki tak małym wymiarom czujniki NANO to obecnie najbardziej kompaktowe czujniki M12 dostępne na rynku.

poziomy@introl.pl

 

Przetworniki temperatury dla czujników Pt100 IPAQ-R202/C202

Szwedzki producent przetworników temperatury INOR wprowadził na rynek nowe przetworniki IPAQ-C202 oraz IPAQ-R202. Są to przetworniki stworzone do współpracy wyłącznie z czujnikami Pt100, a ich solidna konstrukcja i najwyższa jakość wykonania gwarantuje wysoką wydajność i dokładność pomiarów. Czujniki z zasilaniem 4…20 mA występują w wersjach do montażu w głowicy czujnika temperatury lub na szynie DIN.

 

 

Dla użytkowników znaczące jest także to, iż programowanie przetworników nowej serii odbywa się za pomocą oprogramowywania ConSoft w środowisku Windows. Co nie mniej ważne, przetworniki dostępne są również w wykonaniu dla stref zagrożonych wybuchem – ATEX i są zgodne ze standardem NAMUR.

czujtemp@introl.pl

 

Przetwornik różnicy ciśnień VEGADIF 85

Przetwornik różnicy ciśnień opracowany specjalnie z myślą o bezpieczeństwie, jest nowym urządzeniem w rodzinie produktów firmy VEGA do niezawodnego, ciągłego monitorowania procesów przemysłowych. Przetwornik VEGADIF 85 posiada certyfikację SIL-2 (SIL-3) do zastosowań w układach zabezpieczeń procesów produkcyjnych. Jego zalety to nie tylko bezpieczeństwo funkcjonalne, ale także możliwość pomiaru ciśnienia różnicowego i statycznego jednocześnie w jednym urządzeniu.

 

 

Przetwornik zapewnia wysoki stopień niezawodności, mierząc ciśnienie dynamiczne i ciśnienie statyczne w tym samym czasie – zadanie pomiarowe, które do tej pory wymagało dwóch oddzielnych przetworników ciśnienia. Informacja o aktualnej wartości ciśnienia statycznego wysyłana jest to systemy nadrzędnego z wykorzystaniem drugiego wyjścia prądowego.

cisnienie@introl.pl

 

Kanałowy przetwornik wilgotności, temperatury i dwutlenku węgla EE850

EE850 to nowy przetwornik marki E+E Elektronik. Ten kanałowy przetwornik 3w1 łączy w sobie pomiar CO2, wilgotności i temperatury w innowacyjnej i funkcjonalnej obudowie. EE850 zawiera czujnik dwutlenku węgla NDIR o podwójnej długości fali, który kompensuje efekty starzenia, jest mniej wrażliwy na zanieczyszczenia i oferuje wyjątkową długoterminową stabilność. Po zainstalowaniu w kanale, niewielka ilość powietrza przepływa przez podzieloną sondę do czujnika CO2 znajdującego się wewnątrz obudowy przetwornika i wraca z powrotem do kanału.

 

 

Czujniki RH i T są umieszczone wewnątrz sondy. Czujnik wilgotności chroniony jest opatentowaną przez E+E Elektronik powłoką ochronną. EE850 jest idealnym rozwiązaniem do układów sterowania wentylacją i automatyki budynkowej.

hvac@introl.pl