Nowości


Nowa wersja przepływomierza do paliw VZF

W tym roku z firmy Aquametro wydzieliła się nowa spółka Aquametro oil&marine, specjalizująca się w pomiarach przepływu paliwa i oleju. Równolegle ze zmianami strukturalnymi nastąpiły znaczące zmiany produktowe.

 

 

Dotychczas produkowany model VZF doczekał się szeregu udoskonaleń i jest oferowany pod nazwą VZF II. Nowy VZF II daje użytkownikowi większą dokładność (porównywalną z przepływomierzami Coriolisa) i posiada wbudowany czujnik temperatury, co umożliwia kompensację temperaturową natężenia przepływu oraz wyliczanie przepływu masowego. Model VZF II posiada także opcjonalną linearyzację oraz kompensację objętości.

VZF II to najnowsze dziecko firmy Aquametro oil&marine, które wiedzie prym wśród swoich braci serii Contoil (VZO/VZD/VZP – stosowanych do prostszych aplikacji). VZF II jest wśród nich najbardziej rozbudowany, najdokładniejszy i choć oferowany jest od niedawna znalazł już rzeszę zwolenników na polskim rynku. Szczególne uznanie zdobył w stoczniach, gdzie może być instalowany dzięki certyfikatom do pracy na statkach (DNV, GL, LRS oraz polskiemu PRS) oraz funkcji automatycznej detekcji zmiany medium.

przeplywy@introl.pl


Przepływomierz masowy Coriolisa TCM 0100 do pomiaru ultra niskich przepływów

KEM Kueppers, producent przepływomierzy masowych Coriolisa Tricor, wprowadził na rynek model TCM 0100 dedykowany do pomiaru ultra niskich przepływów. Przepływomierz cechuje duża dokładność pomiaru wynosząca 0,2 % zakresu przepływu oraz świetna powtarzalność 0,1%. TCM 0100 pozwala zmierzyć przepływ cieczy już od 5 cm3/min, gdzie górna granica zakresu wynosi 50 kg/h.

 

 

Wykonanie ze stali nierdzewnej 316L oraz pozostałe materiały konstrukcyjne pozwalają mierzyć przepływ przy wysokim ciśnieniu sięgającym 345 bar. Przepływomierz posiada szeroką gamę przyłączy procesowych zarówno gwintowe NPT czy też Swagelok.

TCM 0100 dedykowany jest do aplikacji takich jak: dozowanie chemikaliów, precyzyjne malowanie i pokrywanie elementów, pomiar gazów wysokociśnieniowych, a także do laboratoriów w zakresie prac badawczo-rozwojowych.

przeplywy@introl.pl

 

System do pomiaru rozkładu wilgotności IMPS-4400

Producent urządzeń do pomiaru wilgotności firma SENSORTECH opracował unikalny system pozwalający monitorować rozkład wilgotności w takich produktach jak płyty kartonowo-gipsowe, płyty wiórowe, płyty MDF, płytki ceramiczne i podobnych. Cechą szczególną systemu IMPS-4400 jest to, że prezentuje on Użytkownikowi rzeczywiste rozkłady wilgotności zmierzonej w całej objętości produktu – takiej możliwości nie dają ani izotopowe systemy skanujące, ani systemy z kamerami termowizyjnymi.

 

 

System IMPS jest wykorzystywany do rejestrowania szczegółowych danych na temat każdego wyprodukowanego elementu, przez co staje się idealnym narzędziem dla Działów Kontroli Jakości. Wyniki pomiarów pomagają także ocenić przebieg procesu produkcyjnego i określić korekty jakie należy do procesu wprowadzić dla poprawienia jego efektywności energetycznej. Szczegółowy opis systemu IMPS-4400 można znaleźć w dziale Akademia Automatyki.

nir@introl.pl

 

Analizatory BUCHI NIR-Online® z Bluetooth do pracy w mieszalniku

Analizatory BUCHI NIR-Online® są stosowane w różnych branżach przemysłu głównie z uwagi na możliwość zwiększenia efektywności procesu produkcji. Bieżące śledzenie istotnych parametrów procesu pozwala na natychmiastową reakcję na pojawiające się nieprawidłowości, dzięki czemu proces jest prowadzony w sposób optymalny. Wyniki pomiarów są dostępne natychmiast, a nie jak w przypadku badań laboratoryjnych – z opóźnieniem.

 

 

Minimalizuje się w ten sposób ilość wytworzonego produktu niespełniającego wymagań specyfikacji. Wysoka dokładność pomiaru pozwala na utrzymanie parametrów blisko zadanych limitów. Jednym z procesów, które należy optymalizować, są procesy mieszania. Utrudnienie polega na tym, że urządzenie należy zainstalować na obracającym się zbiorniku/mieszalniku. Firma BUCHI opracowała analizator NIR-Online przeznaczony specjalnie do tej aplikacji. Urządzenie w sposób ciągły mierzy stopień zmieszania składników oraz wilgotność mieszanki, a wyniki pomiarów przekazuje do systemu bezprzewodowo, wykorzystując połączenie Bluetooth. Analizator jest zasilany z wbudowanego akumulatora.

nir@introl.pl