Nowości


Przepływomierze VZD/P do kontroli zużycia paliwa

W naszej ofercie pojawiły się nowe przepływomierze marki Aquametro dedykowane pomiarom paliwa w pojazdach transportowych (ciężarówki, autobusy), maszynach budowlanych i rolniczych, łodziach i statkach śródlądowych. Te odporne na drgania (testowane do 4 g), proste w programowaniu i montażu urządzenia, wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD (model VZD), pozwalają na ciągły monitoring zużycia paliwa w określonej maszynie, w ustalonym okresie czasu.


Zainstalowany w pojeździe VZD/P daje możliwość ciągłej kontroli chwilowego, całkowitego i dobowego zużycia paliwa z dokładnością lepszą niż 1%, a także pozwala na dokładne określenie czasu pracy i przestojów. Dzięki bardzo małym wymiarom miernik może być instalowany w miejscach o ograniczonym dostępie, umożliwiając kontrolę kosztów zużycia oleju napędowego, oleju opałowego i benzyny w niemal każdym pojeździe czy maszynie.

pomiary przepływu
przeplywy@introl.pl


Sygnalizator poziomu VEGAMIP teraz do 450°C

Bariera mikrofalowa VEGAMIP jest obecnie dostępna z adapterem temperaturowym na aplikacje do 450°C, co znacznie poszerza obszar jej stosowania. Przypomnijmy, że VEGAMIP to mikrofalowy sygnalizator poziomu lub obecności materiału, składający się z nadajnika i odbiornika. Zasada na jakiej odbywa się pomiar sprawia, że urządzenie może być alternatywą dla dość kłopotliwej w użytkowaniu aparatury izotopowej. VEGAMIP posiada wyjście przekaźnikowe, a teraz dostępna jest także wersja ATEX do strefy zagrożonej wybuchem pyłów.

pomiary poziomu
poziomy@introl.pl


Nowa zabudowa do wag zbiornikowych GPA-C EHP

W naszej ofercie pojawił się nowy model zabudów wag zbiornikowych GPA-C EHP. Zabudowy stanowią kompletny zestaw do montażu wag zbiornikowych. Firma Bilanciai wyposażyła je w niemieckiej produkcji przetworniki EHP klasy C3. W skład zestawu wchodzą 3 lub 4 zabudowy GPA-C, skrzynka połączeniowa oraz dowolny terminal serii „D” firmy Bilanciai. Zabudowy dostępne są w nominałach: 5000 kg, 10000 kg, 30000 kg, 50000 kg.


pomiary masy
wagi@introl.pl


Nowe czujniki systemu Wisensys

Bezprzewodowy system rejestracji Wisensys będący w naszej ofercie od kilku lat został rozszerzony o nowe czujniki pomiarowe, dające możliwość:

  • pomiaru wartości analogowych z możliwością zasilania przetworników z zewnętrznego źródła zasilania (pomiar w miejscach całkowitego braku zasilania, zasilanie kluczowane np. z akumulatora),
  • pomiaru zwarcia styku o natychmiastowej transmisji danych (pomiar poziomu w zbiornikach, systemy alarmowe itp.),
  • pomiaru stosunku wypełnienia impulsu dla sygnału impulsowego (układy PWM)
  • pomiaru częstotliwości sygnałów impulsowych (liczniki energii, przepływomierze itp.).


Rozbudowany system Wisensys posiada także repeatery sygnału stanowiące tanie rozszerzenie zakresu pracy bazy odbiorczej.

rejestracja i wizualizacja
temperatura@introl.pl


Przenośne piecyki kalibracyjne FB i MB

Firma Beamex wprowadza na rynek nowe przenośne urządzenia do wzorcowania czujników temperatury. Są to dwa typy piecyków serii Beamex FB i Beamex MB. Seria Beamex FB jest przeznaczona do wzorcowania czujników temperatury w zakresie -25 do 660°C (3 typy) o dokładności lepszej niż 0,2°C. Natomiast Seria Beamex MB odznacza się szerszym zakresem temperatury -40 do +700°C (4 typy) i wyższą dokładnością – poniżej 0,1°C.Opcjonalnie, obie serie mogą być wyposażone w czujniki wzorcowe zwiększające dokładność. Tradycyjnie (podobnie jak pozostałe kalibratory) piecyki dostarczane są standardowo ze świadectwami wzorcowania z laboratorium akredytowanego. Piecyki obu serii w połączeniu z kalibratorem wielofunkcyjnym serii MC5 umożliwiają całkowicie automatyczne wzorcowanie czujników temperatury. Po wykonaniu wzorcowania wyniki kalibracji mogą być przesłane z MC5 do oprogramowania kalibracyjnego CMX i wydrukowane w formie świadectwa wzorcowania.

kalibratory
kalibratory@introl.pl


Miernik nasłonecznienia z rejestracją Tes 1333R

Nowy miernik marki TES to precyzyjny przyrząd do pomiaru promieniowania słonecznego w terenie. Te kompaktowe, łatwe w obsłudze urządzenie zostało wyposażone w bardzo stabilny, fotoelektryczny detektor krzemowy o długiej żywotności. Miernik wykonuje pomiary nasłonecznienia z dowolnego kierunku, pod dowolnym kątem oraz w każdej pozycji i może zostać stabilnie zamocowany na trójnożnym stojaku. Tes 1333R wyposażony jest w funkcję ustawiania czasu, może podawać łączną energię słoneczną mierzona co sekundę, a także obliczać średnią energię na godzinę. Miernik posiada funkcje rejestracji danych oraz RS-232 co umożliwia gromadzenie i późniejszą analizę wyników pomiarów.

 

 


Dzięki doskonałej stabilności długookresowej oraz szerokiemu zakresowi widmowemu Tes 1333R świetnie sprawdza się między innymi przy produkcji i montażu paneli słonecznych, w rolnictwie, przy produkcji materiałów termoizolacyjnych i przeciwsłonecznych, a także w budownictwie (instalacje zasłon przeciwsłonecznych) i hydrologii.

przyrządy przenośne
przenosne@introl.pl