Nowości


Termiczny przepływomierz masowy FS10i do powietrza i gazu ziemnego

Przepływomierz do powietrza i gazu ziemnego FS10i łączy w sobie dokładne czujniki przepływu masowego, precyzyjny układ elektroniczny i wymagające wzorcowania dla gazów; z trwałą, przemysłową konstrukcją bez ruchomych części.

Przepływomierz FS10i stanowi doskonałe rozwiązanie do pomiaru przepływu powietrza lub gazu ziemnego, które na bieżąco spełnia wymagania techniczne najtrudniejszych zastosowań technologicznych i przemysłowych. Do szerokiego obszaru zastosowań przepływomierzy należą między innymi: pomiar przepływu gazu ziemnego, pomiar przepływu w układach wentylacji kabiny lakierniczej, pomiar przepływu powietrza maszynowego, pomiar przepływu powietrza w pomieszczeniu czystym czy pomiar powietrza wlotowego palnika, pieca i kotła.

Przepływomierz wirowy M24

Drugą nowością w zakresie pomiarów przepływu jest przepływomierz wirowy Vortek in-line model M24. To uniwersalny przepływomierz do pomiaru cieczy, pary wodnej i gazów. M24 mierzy przepływ poprzez wykrywanie częstotliwości z jaką wiry są wytwarzane na przemian, na dwóch krawędziach belki generującej (nazywanej w mechanice płynów ciałem o kształcie urwistym). Zgodnie z prawami fizyki, częstotliwość naprzemiennej generacji wirów jest wprost proporcjonalna do prędkości przepływu.

Model M24 jest przeznaczony do zabudowy między kołnierze rurociągu.

Względem swojego starszego brata, modelu M22, nowy przepływomierz został udoskonalony o możliwość wbudowanej redukcji średnicy w celu zwiększenia prędkości przepływu. Ta funkcja przydaje się w celu obniżenia dolnej granicy przepływu.

Kolejne nowości dla HVAC od E+E Elektronik

Nowa seria przetworników firmy E+E dla układów klimatyzacji i wentylacji stawia na nowoczesny design. Przeznaczona jest do pomieszczeń, w których przetwornik jest eksponowany, a tym samym jego wygląd powinien nawiązywać do aktualnych trendów wykończenia wnętrz. W parze za nowym wyglądem idzie nowoczesna technologia. Wszechstronny czujnik pokojowy łączy w jednym urządzeniu pomiar CO₂, temperatury (T) i wilgotności względnej (RH).

W serii dostępne są także wersje bez pomiaru CO₂ lub tylko z pomiarem temperatury. Urządzenia zostały zoptymalizowane pod kątem sterowania wentylacją i automatyki budynków w zastosowaniach mieszkaniowych i komercyjnych.

Przetwornik wilgotności i temperatury dla wymagających aplikacji

W naszej ofercie pojawiło się jeszcze jedno nowe rozwiązanie marki E+E. Przetwornik HTS801 to nowa odsłona najbardziej zaawansowanej linii przetworników wilgotności z podgrzewanym sensorem. Łączy tym samym funkcjonalność przetworników EE33 z koncepcją obudowy znaną z przetwornika EE310, w której zastosowano duży kolorowy wyświetlacz z rejestracją danych oraz przyciski sterownicze umieszczone na obudowie. Mimo, iż przetwornik posiada funkcję „Automatic ReCovery (ARC)”, która przez podgrzanie sondy wypala zgromadzone na sensorze zanieczyszczenia, zdarza się sporadycznie, że bardzo agresywne środowisko powoduje uszkodzenie sondy pomiarowej. Dla przetwornika EE33 oznacza to przestój w pomiarze i konieczność naprawy urządzenia przez producenta.

Nowy HTS801 posiada funkcje nazwaną „rapidX Smart Probe”, która umożliwia szybką i łatwą wymianę sond typu „plug and play”. Każda inteligentna sonda HTS801 RapidX automatycznie przesyła swoje specyficzne parametry po podłączeniu jej do elektroniki HTS801 i można ją wymienić nawet podczas pracy. Dzięki temu, bez jakiejkolwiek konfiguracji, regulacji lub kalibracji, w kilka minut przywracamy funkcjonalność układu. Jest to szczególnie przydatne do wykluczenia przestojów i związanych z nimi kosztów w trudnych warunkach przemysłowych. Oprócz funkcji „rapidX Smart Probe” przetwornik HTS801 ma dodatkowo wbudowany rejestr zdarzeń oraz histogram z danymi historycznymi. Umożliwia to weryfikację w jakich ekstremalnych warunkach urządzenie pracowało i pozwala tym samym poprawić jego funkcjonalność w przyszłości.