Nowości


Bezinwazyjne, przenośne przepływomierze do cieczy lub gazów FLUXUS F/G60X

Przenośne przepływomierze bezinwazyjne serii F/G60X to nowość firmy Flexim. Umożliwiają szybki pomiar przepływu objętościowego, masowego, a w wersji „Energy” także pomiar energii cieplnej (gazu – modele G lub cieczy – modele F). Pomiar jest możliwy w bardzo szerokim zakresie średnic oraz parametrów procesowych.

Przepływomierze łączą w sobie bezpieczeństwo oraz prostotę bezinwazyjnego pomiaru z dobrą dokładnością, niezawodnością oraz jakością wykonania. Zaletą tej nowej serii jest wszechstronność oraz bardzo wysoka jakość wykonania. Urządzenia są w stanie mierzyć w warunkach, w których inne, podobne przepływomierze nie działają. Wbudowany akumulator zapewnia możliwość pomiaru do 17 godzin. Przepływomierz przenośny serii F/G60X dostarczany jest wraz z sondami pomiarowymi w solidnej walizce, a cały układ waży niecałe 10 kg. Przepływomierz posiada datalogger pozwalający na zapis do 100 000 wartości zmierzonych oraz przyjazne dla użytkownika oprogramowanie służące do ich analizy.

 

Stacjonarna kamera termowizyjna LAND LWIR 640

LWIR-640 nowa kamera termowizyjna pracująca na falach długich, której konstrukcja bazuje na ponad 20-letnim doświadczeniu w dziedzinie termowizji firmy AMETEK Land. Stacjonarna kamera termowizyjna LWIR 640 posiada wysoką rozdzielczość 640 × 480 pikseli i czułość termiczną 0,05°C. Kamera zapewnia wyjątkowo wyraźne i szczegółowe obrazy oraz filmy termowizyjne z częstotliwością odświeżania do 60 Hz. Kamera mierzy w zakresie od -20°C do 1000°C w trzech podzakresach i można ją zamówić z różnymi optykami (pola widzenia) do wyboru.

 

 

Kamera termowizyjna LWIR- 640 mierzy precyzyjnie i przesyła na żywo obrazy termowizyjne, udostępniając je do oprogramowania IMAGE Viewer/Pro lub bezpośrednio do systemowa sterowania PLC/SCADA, w celu ciągłej kontroli, dokumentowania i wizualizowania procesów. Oprogramowanie IMAGEPro oferuje zaawansowane funkcje przetwarzania obrazu i danych z kamery LWIR-640 w czasie rzeczywistym, dając użytkownikom wyjątkową kontrolę nad ich termiką procesu, nawet z 16 kamer jednocześnie.

 

Detektor jednogazowy BW Solo

Jednogazowy detektor ochrony osobistej nowej generacji BW Solo pozwala zapewnić bezpieczeństwo i ochronę pracownikom. Urządzenie ma wszystko, czego można oczekiwać od tego typu detektora, posiada przy tym dodatkowe funkcje, dzięki którym obsługa jest łatwiejsza i opłacalna – obsługę za pomocą jednego przycisku oraz niewielką i lekką obudowę. Detektor mierzy jeden z gazów: H₂S, CO, O₂, Cl₂, ClO₂, ETO, H₂, HCN, NH₃, NO, NO₂, O₃, PH₃, SO₂. Wersja detektora BW Solo z komunikacją bezprzewodową Bluetooth, po sparowaniu z aplikacją mobilną Safety Communicator, w czasie rzeczywistym przesyła odczyty z detektora do oprogramowania do monitorowania Honeywell.

 

 

Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego urządzenia połączonego z internetem. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle skuteczne narzędzie do monitorowania bezpieczeństwa i lokalizacji pracowników.

 

Elektryczna przenośna pompka ciśnienia i regulator BEAMEX ePG

Beamex ePG to nowa, dokładna i łatwa w obsłudze przenośna, elektryczna pompka do zadawania ciśnienia z zakresu -0,85 bar do +20 bar. Posiada podświetlane przyciski do zgrubnego i dokładnego zadawania ciśnienia. Wytrzymała pompka ePG została stworzona do pracy w terenie i jest odporna na wodę i pył. Pompkę można łatwo trzymać i obsługiwać jedną ręką podczas pracy w terenie. Pompka jest wyposażona w wydajny akumulator ze wskaźnikiem stanu, który można wymieniać na obiekcie. Akumulator zapewnia długi czas pracy i można go szybko naładować wewnątrz pompki lub osobno.

 

 

Pompkę można używać z dowolnym kalibratorem ciśnienia. Używana wraz z rodziną kalibratorów Beamex MC6 tworzy w pełni zautomatyzowany, dokumentujący system kalibracji ciśnienia, który zapewnia powtarzalność kalibracji, eliminuje błędy kalibracji ręcznej oraz pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Pompka ePG przeznaczona jest do wszystkich zastosowań przemysłowych związanych z kalibracją ciśnienia. Dotyczy to wzorcowania przyrządów ciśnieniowych, takich jak: przetworniki ciśnienia, analogowe i cyfrowe wskaźniki ciśnienia, przełączniki ciśnienia, czujniki ciśnienia, przetworniki pneumatyczne i inne przyrządy ciśnieniowe.