Nowości


Falownik TECO serii PENTA dla najbardziej wymagających aplikacji

Falownik PENTA firmy TECO wyróżnia się spośród klasycznych rozwiązań zaimplementowaniem 5 kluczowych zintegrowanych funkcji regulacji układów napędowych.

Pierwsza to IFD – klasyczna regulacja V/D dla ogólnych zastosowań, kolejna VTC – to bezpośrednie sterowanie momentem w bezczujnikowym trybie pracy. 

FOC – to sterowanie wektorowe współpracujące z czujnikiem położenia dla jak największej precyzji sterowania prędkością napędu, a SYN – to sterowanie silnikami synchronicznymi ze stałym magnesem z bardzo precyzyjnym sterowaniem momentem oraz funkcjami zarządzania energii.

Dodatkowo istnieje funkcja RGN – falownik pracuje jako źródło AC/DC o cos? = 1. W każdej z aplikacji możemy określić stopień przeciążenia: 144%, 168%, 210%, 240%. Dla ułatwienia rozruchu falownik zawiera 20 profili parametrów dla zróżnicowanych aplikacji. Zakres mocy pokrywany przez falownik to 45-640 kW.

rejestratory@introl.pl

 

OILPORT20 – specjalna, przenośna wersja przetwornika

Laboratorium i „metoda Karla-Fischera” we własnej walizce? – Tak, teraz jest to możliwe.

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie monitoringiem zawilgocenia olei i smarów – producent E+E Elektronik przygotował specjalną wersję przenośną OILPORT20.

Pojawienie się wody w układach smarowania często prowadzi do kosztownych napraw i przerw w produkcji, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie nieprawidłowości. W miejscach krytycznych proponowane są przetworniki mierzące ten parametr w sposób ciągły. Miernik OLIPORT20 dokonuje pomiaru aktywności wody oraz temperatury w kilka minut. Wielkości te są prawidłowe bez względu na typ mierzonego oleju czy smaru.

Sondę pomiarową można umieścić bezpośrednio w mierzonym medium lub poprzez zawory kulowe.
Miernik bazowy dostępny jest zarówno w komplecie z krótką sondą, jak i z sondą 200 mm ze złączem ciśnieniowym. Całość dostarczana jest w walizce przenośnej.

 

 

Oferta skierowana jest przede wszystkim do specjalistów utrzymania ruchu. Umożliwia kontrolę wielu miejsc jednym urządzeniem.

wilgotnosc@introl.pl

 

Indukcyjne i pojemnościowe czujniki zbliżeniowe do zastosowań specjalnych

Czujniki zbliżeniowe indukcyjne i pojemnościowe EGE-Elektronic to nowe urządzenia do zastosowań specjalnych. Doskonale sprawdzają się w kontroli i precyzyjnym określaniu położenia części maszyn i urządzeń lub sygnalizacji poziomu cieczy i pyłów (czujniki pojemnościowe). Obudowy tych urządzeń wykonane są z materiałów najwyższej jakości, takich jak stal kwasoodporna, teflon oraz ze specjalnych stopów, które gwarantują najwyższe graniczne parametry pracy.

 

 

W ofercie znajdują się czujniki do pracy w temperaturach od -60 do 250°C, do pracy w obecności wody morskiej do głębokości 1000 m, odporne chemicznie, odporne na pola elektromagnetyczne do 30 V/m, przepięcia na zasilaniu do 4 KV, a także wersje do stref zagrożonych wybuchem Ex wg ATEX.

Większość czujników zbliżeniowych posiada obudowę o stopniu ochrony IP68 wg PN-EN 60529 oraz IP69K wg DIN 40050 oznaczającą ochronę przed zalaniem strugą wody pod ciśnieniem (80-100 barów, o temperaturze do +80°C).

czujniki@introl.pl

 

Specjalistyczne czujniki do pomiarów poziomu EGE-Elektronik

Grupa czujników służących do pomiarów poziomu obejmuje szeroką gamę elementów, które umożliwiają pomiar w wysokich temperaturach, przy wysokim ciśnieniu a także w obszarach zagrożonych wybuchem. Urządzenia te doskonale dają sobie radę w pomiarach cieczy agresywnych chemicznie jak i w pomiarach materiałów sypkich. Czułość wyjścia w sygnalizatorach ustawiana jest za pomocą potencjometru umieszczonego wewnątrz obudowy.

W ofercie znajdują się czujniki mikrofalowe pozwalające na detekcję cieczy – od bazujących na wodzie do oleistych (w tym zanieczyszczonych), czujniki pojemnościowe oraz optyczne.

Sygnalizatory mikrofalowe działają na zasadzie odbicia fal radarowych od medium. Nie są wrażliwe na występowanie piany. Sygnalizatory pojemnościowe wykrywają zmianę pojemności elektrycznej spowodowanej występowaniem substancji mierzonej w pobliżu czujnika.

 

 

Sygnalizatory optyczne reagują na zmianę współczynnika załamania światła na końcówce czujnika.

czujniki@introl.pl