Nowości


Przetwornik wilgotności i temperatury EE160

Przetwornik EE160 przeznaczony jest głównie dla segmentu HVAC i zastępuje oferowany do tej pory przetwornik EE16. EE160 skonstruowano wg zupełnie nowej koncepcji, oferując wiele ciekawych rozwiązań zapewniających jeszcze dokładniejszy pomiar. Głównym atutem EE160 jest nowy sensor pomiarowy HCT01, który zapewnia stabilny pomiar wilgotności w zakresie 10 … 95% z dokładnością ±2,5% oraz w temperaturze -15 … 60°C.

Sensor w standardzie pokryty jest powłoką HC01, znaną z przetworników przemysłowych, chroniącą przed zanieczyszczeniami chemicznymi oraz korozją. Cały przetwornik posiada budowę modułową, która umożliwia wymianę czujnika, kalibrację oraz zmianę skalowania wyjścia temperaturowego przez użytkownika. Obudowa przetwornika pozwala na montaż ścienny bądź kanałowy bez konieczności jej otwierania, co znacznie skraca czas instalacji i chroni elektronikę przed uszkodzeniami spowodowanymi pracami montażowymi. Obudowa otwierana jest tylko w celu wykonania połączeń elektrycznych, a zastosowane w niej opatentowane śrubki otwierają obudowę po 1/4 ich obrotu. Po otwarciu uzyskujemy dostęp wyłącznie do kostki zaciskowej, ponieważ wszystkie elementy elektroniczne, w celu dodatkowej ochrony, umieszczone zostały od spodu płyty. Te drobne, aczkolwiek bardzo przydatne w praktyce rozwiązania znacznie upraszczają montaż przetwornika. Niska cena urządzenia, niskie koszty montażu, duża odporność na uszkodzenia oraz dokładny i stabilny pomiar wilgotności to cechy wyróżniające EE160 pośród innych przetworników.

hvac@introl.pl

 

Przetwornik wilgotności i temperatury EE300EX do stref wybuchowych

Przetwornik EE30EX to nowa propozycja firmy E+E Elektronik do pomiaru wilgotności w strefach zagrożonych wybuchem. Od swojego poprzednika – modelu EE30EX, wyróżnia go przede wszystkim możliwość pracy w strefie pyłowej oraz możliwość pracy całego urządzenia w strefie.

Przetwornik EE300EX przeznaczony jest do trudnych warunków przemysłowych. Zarówno obudowa jak i sonda wykonane zostały w całości ze stali nierdzewnej, a sprawdzone i niezawodne czujniki z powłoką ochronną HC01 zapewniają dokładny pomiar w długim okresie użytkowania urządzenia.

 

 

Prosta i bezpieczna integracja w aplikacjach przemysłowych, w tym możliwość umieszczenia całego przetwornika w strefie niebezpiecznej oznacza, że EE300EX może znajdować się bezpośrednio w środowisku z łatwopalnymi gazami lub pyłami. Urządzenie posiada dwa wyjścia przy pomocy których może wskazywać wilgotność względną, temperaturę, temperaturę punktu rosy, punkt szronu, wilgotność bezwzględną, stosunek zmieszania oraz inne jednostki fizyczne.

 

 

Oprócz pomiaru wilgotności w powietrzu, EE300EX umożliwia także pomiar zawilgocenie olejów i smarów.

temperatura@introl.pl

 

System oszczędzania energii elektrycznej w obwodach oświetleniowych

Z początkiem roku, wprowadziliśmy do oferty reduktory mocy dedykowane do tworzenia systemów oszczędzania energii w obwodach oświetleniowych. Reduktor umożliwia obniżenie kosztów energii elektrycznej poprzez obniżenie napięcia zasilania obwodu oświetleniowego. Poziom redukcji napięcia może być dostosowany do konkretnego typu źródeł światła.

Reduktory idealnie nadają się do pracy w obwodach oświetleniowych, na których zainstalowano lampy żarowe, halogenowe, rtęciowe, metalohalogenkowe, sodowe oraz neonowe. Optymalne rezultaty redukcji uzyskujemy na lampach rtęciowych, sodowych oraz halogenowych.

 

 

Urządzenia zapewniają redukcję zużycia energii elektrycznej na poziomie 20%. Istnieje możliwość uzyskania oszczędności nawet na poziomie 30%, w zależności od typu lamp zainstalowanych w obwodzie oświetleniowym.

 

 

Reduktor posiada szereg bardzo praktycznych funkcji, z których najważniejsze to konfiguracja i dostęp do reduktora przez stronę WWW, zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem czy też awaryjne podtrzymanie zasilania reduktora. Funkcjonalność reduktora daje także możliwość monitorowania wielu istotnych parametrów podczas pracy sieci elektrycznej, między innymi takich jak:

  • napięcie wejściowe i wyjściowe dla poszczególnych faz,
  • prąd wyjściowy,
  • moc i energia: czynna, bierna, pozorna,
  • współczynnik mocy,
  • temperatura transformatorów i ogólna temperatura urządzenia.

Reduktor wychodzi naprzeciw globalnym problemom energetycznym, takim jak ogromne i nieefektywne zużywanie energii, jej stale rosnące ceny i zapotrzebowanie, a także ograniczenia i możliwości produkcyjne elektrowni oraz rosnące globalne ocieplenie, emisja gazów cieplarnianych i CO₂ do atmosfery.

systemyautomatyki@introl.pl