Nowości


Pirometr SPOT R 100 nowej generacji LANDSYSTEM 5 dla procesów obróbki stali

Nowa generacja pirometrów LANDSYSTEM 5 firmy LAND Instruments International zaprojektowana została dla wymagających użytkowników potrzebujących wysokiej dokładności, powtarzalności i pewności pomiaru. Jednym z urządzeń wchodzących w skład nowej serii jest pirometr SPOT R 100 łączący w sobie funkcjonalność pirometru jedno- i dwubarwowego. W zależności od aplikacji i wymagań użytkownika, z poziomu menu dostępny jest wybór spośród pięciu trybów działania (Ratio, Mono 1, Mono 2, Multi, Duo).

 

SPOT R 100 obsługuje port komunikacyjny Ethernet Modbus TCP, posiada także standardowe wyjście analogowe i wyjścia alarmów przekaźnikowych bezpośrednio w urządzeniu (bez potrzeby stosowania dodatkowych procesorów do obróbki sygnału).

Pirometr SPOT R 100 pracuje w zakresie temperatury od +400 do +1800°C przy dokładności 0,25% lub 0,5% w trybie Ratio. Posiada szereg akcesoriów montażowych, a optyka o wysokiej rozdzielczości pozwala na pomiar małych elementów również z dużej odległości. W pirometrze zastosowano opatentowany układ celowania zielonym wskaźnikiem LED do precyzyjnego ustawiania na obiekt pomiarowy również w przypadku jarzących się metali. Dodatkowo, pirometr posiada wbudowaną kamerę wizyjną, która pozwala ocenić lokalnie lub zdalnie miejsce pomiaru bez obaw uszkodzenia wzroku.

W układzie optycznym zastosowana została funkcjonalna i wygodna w użyciu zmechanizowana ogniskowa z regulacją z poziomu menu lub software’u, dzięki której w każdej chwili można komfortowo dostosować pole pomiarowe. Bardzo przydatna jest możliwość zarówno lokalnego odczytu wartości mierzonej pirometru i ustawień wszystkich parametrów (za pomocą menu/wyświetlacza), jak i zdalnie, za pomocą standardowej przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca zakładu.

Warto zaznaczyć, że dzięki szerokiej funkcjonalności, kompaktowej budowie i kompatybilności, SPOT R 100 sprawdza się w połączeniu z dużymi systemami PLC lub DCS. Natomiast w przypadku mniejszych aplikacji, gdzie nie występuje zakładowy system wizualizacji i archiwizacji, pomocne jest opcjonalne oprogramowanie SPOT VIEWER. Umożliwia ono pełną kontrolę i ciągłą rejestrację mierzonych parametrów do 254 urządzeń z całego zakładu. Pirometr SPOT R 100 z serii LANDSYSTEM 5 kierowany jest głównie do wytwórców elementów precyzyjnych takich jak łopatki turbin, wały napędowe, łożyska, precyzyjne łączniki i złącza, przekładnie zębate, komponenty silników i wiele innych podzespołów z branży motoryzacyjnej oraz przemysłu lotniczego i maszynowego.

pirometry@introl.pl

 

Pneumatyczne źródło ciśnienia do 207 bar z precyzyjną regulacją

Przy używaniu pompki hydraulicznej często występują problemy z uzyskaniem stabilnego ciśnienia. Dodatkowe komplikacje pojawiają się w sytuacjach gdy musimy wykonywać prace przy niższych temperaturach (gdy olej gęstnieje, a woda zamarza). Odpowiedzią na tego typu problemy jest przenośny zadajnik NPAK. Jako medium używa on bowiem azotu z wewnętrznej butli o pojemności 2 litry.

 

 

Mobilność urządzenia oraz pojemność zbiornika azotu wystarczająca na wiele wzorcowań sprawiają, że zadajnik ciśnienia NPAK sprawdza się we wszystkich aplikacjach, w których istnieje potrzeba wzorcowań urządzeń przy wysokim ciśnieniu, a gdzie użycie pompki hydraulicznej nie jest możliwe.

NPAK pozwala na precyzyjną regulację ciśnienia w zakresie od 2mbar do 207 bar (także podciśnienia w zakresie 0÷ -340 mbar). Zadajnik produkowany jest w USA, posiada dopuszczenie do stosowania w Unii Europejskiej i zaprojektowany został tak, by spełniał wymagania normy PED

(Pressure Equipment Directive) oraz TPED (Transportable Pressure Equipment). Zadajnik dostarczany jest z wbudowanym zbiornikiem na azot oraz redukcjami i wężami ciśnienia.

kalibratory@introl.pl

 

Business Bridge – pełna integracja wzorcowania z systemem nadrzędnym

Posiadanie wiarygodnych, zintegrowanych systemów IT jest obecnie kluczem do efektywności i rentowności dla wielu producentów. Z uwagi na to, zakłady posiadają system sprawnie zarządzający urządzeniami typu CMS (np. SAP czy Maximo). Zapewnienie sprawnego prowadzenia procesów technologicznych wymaga jednak często także zarządzania urządzeniami podlegającymi wzorcowaniu i przechowywania wyników wzorcowań. W takim wypadku optymalnym oprogramowaniem jest Beamex CMX umożliwiające przechowywanie wyników wzorcowań wszystkich urządzeń im podlegających.

 

 

Business Bridge jest rozwiązaniem pozwalającym na „spięcie” dowolnego nadrzędnego systemu CMS z systemem zarządzania kalibracją CMX w jedną całość. Przed wprowadzeniem Business Bridge możliwe było zintegrowanie CMX tylko z systemami SAP i Maximo, teraz jest to możliwe z dowolnym systemem CMS pozwalającym na wymianę informacji za pomocą plików XML. Dzięki zintegrowaniu obu systemów użytkownik zyskuje możliwość przesyłania przez system nadrzędny do CMX informacji o urządzeniach lub zleceń wzorcowania. Zwrotnie, CMX umożliwia przesłanie informacji o wykonaniu zlecenia, poprawności wyników wzorcowania oraz osobie za nie odpowiedzialnej.

kalibratory@introl.pl