Aktualności


INTROL wśród największych firm w Polsce

Z przyjemnością informujemy, że Grupa Kapitałowa INTROL SA znalazła się w rankingu 500 największych firm w Polsce. W rankingu przygotowanym przez tygodnik „Polityka” GK INTROL SA zajmuje 495 miejsce. Pozycja na liście 500 największych pod względem przychodów ze sprzedaży firm w Polsce to efekt konsekwentnego budowania grupy firm inżynierskich świadczących usługi na najwyższym poziomie. To wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji w polskim i europejskim przemyśle przyniosło Grupie INTROL zaufanie przedsiębiorstw z różnych gałęzi gospodarki. Dzięki kompetencjom naszej kadry, współpracy ze światowymi liderami w swoich branżach oraz niezmiennemu kierowaniu się zasadą partnerstwa w biznesie, GK INTROL SA realizuje coraz bardziej złożone inwestycje, często występując w roli generalnego wykonawcy.

 

 

Za zaufanie jakim obdarzacie Państwo wszystkie spółki z Grupy, w imieniu zarządów i pracowników INTROL S.A. i INTROL Sp. z o.o. oraz pozostałych 12 spółek GK INTROL SA serdecznie dziękujemy.

 

100 000 zainstalowanych sond poziomu materiałów sypkich

Nasz wieloletni partner, firma VEGA Grieshaber KG, poinformowała, że w lutym 2013 roku zainstalowany został stutysięczny radar do pomiaru poziomu materiałów sypkich. Ten stutysięczny radar to VEGAPULS SR 68, który został zainstalowany w Szwajcarii, na 25 metrowym silosie z cementem.

Ten kamień milowy w produkcji stanowi kontynuację historii sukcesu radarowych czujników poziomu w dziedzinie automatyzacji procesów technologicznych. Dziś są to uniwersalne przetworniki poziomu stosowane przy płynach i materiałach sypkich – skomentował Günter Kech, dyrektor generalny VEGA Grieshaber KG. Technologia radarowa jest na drodze do sukcesu i dopilnujemy, by na niej pozostała, jeszcze bardziej upraszczając w przyszłości pomiar poziomu sypkich ciał stałych za pomocą technologii radarowej – dodał Günter Kech.

 


 

Urządzenia marki Vega, w tym sondy VEGAPULS, są w naszej ofercie niemal od początku działalności i pracują obecnie w setkach zakładów w całej Polsce.

 

Modbus w sondach radarowych poziomu

Firma VEGA wprowadziła nowy standard komunikacyjny w swoich urządzeniach. Nowa komunikacja wprowadzona została do urządzeń wyposażonych w elektronikę z rodziny plisc® plus.

 

 

W protokół Modbus RTU lub Modbus ASCII mogą być zatem wyposażone sondy radarowe VEGAPULS oraz sondy mikrofalowe z falowodem VEGAFLEX serii 80. Wprowadzenie standardu Modbus rozszerza możliwości zastosowania mierników poziomu VEGA poszerzając tym samym grono użytkowników końcowych, stosujących protokoły Modbus w swoich układach.

 

Współpraca z Elis

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich zakładów, w marcu 2013 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą ELIS PLZEN a. s., czeskim producentem przepływomierzy elektromagnetycznych.

 

 

Ta wywodząca się z Pilzna, założona w 1990 roku firma skupia się głównie na produkcji przepływomierzy elektromagnetycznych oraz ultradźwiękowych wodomierzy. Od marca 2013 roku Introl jest dystrybutorem urządzeń firmy ELIS na terenie Polski.