Nowości


Przetworniki ciśnienia/różnicy ciśnień VEGABAR 80 teraz z polskim menu

Pisaliśmy o nowych przetwornikach ciśnienia serii Vegabar 80. Nowe przetworniki marki VEGA doczekały się uaktualnienia oprogramowania wewnętrznego, które teraz jest dostępne w polskiej wersji językowej. Dzięki tej aktualizacji obsługa tych uniwersalnych przetworników jest jeszcze łatwiejsza.
kalibratory@introl.pl

nowosci1

 

Miernik wilgotności materiałów sypkich NIR-6000

Nasza oferta mierników wilgotności materiałów sypkich została wzbogacona o urządzenia do pomiaru bezkontaktowego, pracujące w podczerwieni. Mierniki serii NIR-6000 firmy SENSORTECH są przeznaczone do ciągłego i bezkontaktowego pomiaru wilgotności wszelkiego rodzaju produktów sypkich w zakresie 0-100%. W typowych aplikacjach uzyskuje się dokładność ±0,1%. Dzięki wykorzystywanej technologii i nowosci2swojej konstrukcji urządzenie zapewnia wysoką dokładność, powtarzalność i stabilność pomiarów, nieosiągalną dla innych, podobnych mierników. Mierniki serii NIR-6000 mierzą wilgotność produktu w oparciu o analizę pochłaniania przez ten produkt określonych częstotliwości fal z zakresu podczerwieni (długość fal od 1 000 nm do 2 500 nm). Urządzenia serii NIR-6000 są dostarczane w wielu wersjach i wykonaniach, stosownie do wymagań aplikacji. Dostępne są m.in. wykonania higieniczne dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, wykonania heavy-duty do ciężkich warunków górnictwa i hutnictwa oraz wykonania dla stref zagrożenia wybuchem pyłów ATEX 21.

Firma SENSORTECH dostarcza wszystkie niezbędne elementy systemu pomiarowego: miernik wilgotności, lokalne wyświetlacze, stacje operatorskie do obsługi i programowania miernika oraz oprogramowanie do wizualizacji danych. Dzięki dostępnym modułom i protokołom komunikacyjnym Użytkownik może w łatwy sposób zintegrować urządzenie pomiarowe z posiadanym systemem sterowania. NIR-6000 może się komunikować z otoczeniem używając m.in. takich protokołów jak Profibus, Profinet, Ethernet lub Modbus. Mierniki NIR-6000 są wykorzystywane przede wszystkim do pomiaru wilgotności składników podawanych do procesu produkcji, do kontroli jakości gotowego produktu oraz do sterowania procesami suszenia.

jjanota@introl.pl

 

EE820 – nowy sensor CO₂, nowa metoda

Po latach doświadczeń firmy E+E Elektronik w produkcji sensorów dwutlenku węgla opartych o pomiary w podczerwieni opracowano nową koncepcję pomiarową. Dotychczasowa metoda zakładała kompensację efektu starzenia się źródła pomiarowego przez wysyłanie kontrolnie fali wzorcowej z drugiego źródła. Sprawdzenie to odbywało się dwa razy na dobę. Metoda sprawdza się w warunkach powietrza czystego, układach HVAC.

nowosci3W przypadku jednak gdy w aplikacji występowały duże zanieczyszczenia chemiczne, oddziaływały one na źródło wzorcowe, co powodowało niekorzystny dryft pomiaru i wzrost błędu pomiarowego w długim okresie użytkowania urządzenia. Te niekorzystne oddziaływania nie mogły być kompensowane inaczej niż przez laboratoryjny serwis producenta. Nowa metoda wykorzystuje jedno źródło sygnału pomiarowego, którym emitowane są dwie długości fali podczerwonej. Jedna fala (4,2 µm) dokonuje pomiaru CO2, druga fala kontrolna (3,9 µm) nie jest absorbowana przez gazy. Na podstawie obydwu sygnałów, co 30 sekund dokonywany jest pomiar, który charakteryzuje się dużo większą dokładnością i stabilnością w czasie. W efekcie wprowadzenia nowej metody, proponowane do tej pory przetworniki EE82 zostały zastąpione serią EE820 i przeznaczone są do aplikacji takich jak szklarnie, pieczarkarnie, stajnie i obory. Dzięki nowej technologii została zwiększona dokładność pomiaru. Stała czasowa pomiaru (?63) wynosi 300 s. Przetworniki proponowane są na 2000, 5000 i 10 tysięcy ppm CO₂, z wyjściami 4 … 20 mA lub 0 … 10 V.

hvac@introl.pl

 

Nowy miniaturowy przetwornik prędkości powietrza EE671

Zbudowany w oparciu o nowy element pomiarowy przetwornik EE671 przeznaczony jest do aplikacji masowych oraz układów klimatyzacji i wentylacji. Czujnik VTQ zapewnia zarówno najwyższą dokładność pomiarową oraz powtarzalność, jak również bardzo dobrą odporność na zanieczyszczenia. nowosci4Ponadto posiada inne cechy znane z wcześniejszych wersji tj. szybką odpowiedź czy też niską zależność kątową.
Przetwornik występuje zarówno w wersji z przewodem jak i przyłączem wtyczkowym. Zastosowany kołnierz montażowy umożliwia nie tylko dokładne ustawienie głębokości montażu ale również dokładne ustawienie przetwornika w kierunku przepływu. Przetwornik wyposażony jest w liniowe wyjście napięciowe oraz interfejs cyfrowy umożliwiający konfigurację przetwornika przez obsługę. Producent zadbał o to aby instalacja i konfiguracja EE671 były łatwe i szybkie, a dzięki wysokiej jakości elementu pomiarowego, urządzenie jest odporne na zanieczyszczenia.

hvac@introl.pl

 

Przetwornik punktu rosy EE354

nowosci5Niezawodna kontrola punktu rosy odgrywa ważną rolę w uniknięciu niepotrzebnych kosztów awarii instalacji sprężonego powietrza. Przetwornik punktu rosy EE354 został opracowany specjalnie do monitorowania punktu rosy osuszaczy chłodniczych. Przetwornik charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru. Dla powietrza o temperaturze 20°C pomiar punktu rosy w zakresie -3 … 20°C dokonywany jest z dokładnością ±1°C (±1,8°C). W szerszym zakresie dokładność pomiaru wynosi 2°C, w skrajnym przypadku 3°C. Pełny zakres pomiarowy wynosi -20 … 50°C temperatury punktu rosy. Małe kompaktowe wymiary umożliwiają łatwą instalację w trudno dostępnych miejscach lub wewnątrz maszyn. Wartość mierzona odczytywana analogowe 4 … 20 mA lub interfejs RS485 MODBUS. Czujnik instalowany za pomocą gwintu 1/2’’. Niewielkie wymiary, dokładny i stabilny pomiar oraz korzystna cena to bezsprzecznie atuty nowego przetwornika EE354.

wilgotnosc@introl.pl

 

nowosci6Przenośny cyfrowy fotometr ODEON PHOTOPOD

Kolejną nowością w ofercie pomiarów fizyko-chemicznych jest przenośny fotometr ODEON – PHOTOPOD umożliwiający kontrolę zawartości w wodzie takich związków jak: azotany, fosforany, żelazo, chlor, amoniak i inne (do 50 parametrów).

Zasada działania fotometru oparta na technologii LED (automatyczne ustawianie długości fali) gwarantuje długi, bezobsługowy czas eksploatacji. Wodoszczelny, łatwy w użytkowaniu ODEON – PHOTOPOD przeznaczony jest do pomiarów zarówno w terenie, jak i w laboratorium. Cyfrowy fotometr z nowosci7interfejsem Modbus wyposażony jest w pamięć 8 MB i umożliwia przesył danych do komputera (USB).

fizchem@introl.pl

 

Czterogazowy detektor osobisty MicroClip XL z nowym sensorem tlenu

Osobisty detektor MicroClip XL to udoskonalona wersja detektora Microclip XT. Detektor umożliwia wykrywanie od jednego do czterech gazów jednocześnie spośród: H₂S, CO, O₂, CH₄. Nowa wersja wyposażona została w nowy sensor tlenu o jeszcze lepszych parametrach pracy: dłuższy czas pracy – 18 h przy 20°C oraz 12 h przy -200°C po dwóch latach eksploatacji, szybszy czas reakcji, dłuższa żywotność i stabilność, większa dokładność przy niższych stężeniach, obniżona reakcja na zmiany temperatury i ciśnienia, szerszy zakres wilgotności pracy. Nowy, kompatybilny z Microdock2 detektor dostępny jest prosto z magazynu. Co ważne, liczne udoskonalenia nie zmieniły ceny detektora, który oferowany jest w cenie wersji Microclip XT.

gazy@introl.pl

 

Ekonomiczne pływaki poziomu BIP ECO / BIP STOP

nowosci8Pływakowe przełączniki poziomu w wersji ekonomicznej przeznaczone są do pracy w małych zbiornikach, do wody czystej, opadowej oraz niektórych ścieków. Współpracują z pompą powodując jej wyłączenie przy niskim poziomie wody i załączenie przy wysokim poziomie wody. Pływakowe przełączniki poziomu BIP ECO i BIP STOP mogą służyć jako sygnalizatory poziomów alarmowych: niskiego i wysokiego. Kąt przełączania w przełącznikach BIP ECO wynosi ±100° a dla BIP STOP ±110°. Pływaki są niezawodne, dzięki dwustożkowej konstrukcji nie wymagają konserwacji, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, bez użycia substancji niebezpiecznych dla środowiska takich jak rtęć czy ołów. Dzięki wykonaniu kabla z PCW ekonomiczne pływakowe przełączniki poziomu dostępne są w niskich cenach, w ciągu 24 godzin od daty zamówienia.

sygnalizatory@introl.pl

 

Uniwersalny moduł sygnalizacji świetlnej dla czujników poziomu VEGA

nowosci9

 

PLICSLED to nowy moduł sygnalizacyjny marki VEGA pozwalający rozszerzyć funkcje sygnalizatorów o kontrolę wizualną. Dzięki modułowi świetlnemu PLICSLED, stan sygnalizatora jest widoczny z daleko nawet w świetle słonecznym. Moduł PLICSLED kompatybilny jest z wszystkimi sygnalizatorami VEGA z serii PLICS z wyjściem przekaźnikowym (VEGASWING, VEGAVIB, VEGACAP, VEGAMIP). Moduł montowany jest bezpośrednio na elektronice w obudowie sygnalizatora. Sygnalizacja stanu może być wyświetlana w dwóch kolorach: czerwony – zielony lub żółty – zielony.

poziomy@introl.pl