Nowości


Wielofunkcyjny miernik Omniport 30

Omniport 30 to solidny miernik wielofunkcyjny, do którego można podłączyć różnego rodzaju sondy pomiarowe do zastosowań w wielu aplikacjach. W zależności od wybranej sondy oraz ustawionej konfiguracji miernik dysponuje możliwością pomiaru aż 22 wielkości fizycznych. Kolorowy ekran dotykowy zapewnia łatwy i szybki dostęp do wielu funkcji miernika.

Umożliwia też wyświetlanie 3 mierzonych wartości jednocześnie. Mierzone dane mogą być rejestrowane w wewnętrznej pamięci cyfrowej oraz odczytywane i obsługiwane przez oprogramowanie SmartGraph3 na komputerze PC.

nowosci1

Dane rejestrowane są z bieżącym znacznikiem daty i czasu. Możliwa jest także kalkulacja wartości maksymalnej, minimalnej i średniej. Zapisane dane mogą być eksportowane do pliku tekstowego CSV, co umożliwia ich dalszą obsługę i interpretację. Przydatną funkcją jest także możliwość kreślenia wykresu zarejestrowanych wartości na wyświetlaczu. Przyciski znajdujące się w dolnej części przyrządu umożliwiają łatwe nawigowanie po wykresie.
hvac@introl.pl

 

Wskaźnik VEGADIS 82

Kolejną nowością w ofercie firmy VEGA jest lokalny wskaźnik cyfrowy VEGADIS 82. Model 82 jest następną wskaźnika VEGADIS 62. VEGADIS nowosci282 jest przeznaczony do wpięcia w pętle sygnałową dowolnego przetwornika analogowego. Wskaźnik może posiadać wbudowany moduł HART, który pozwala na odczyt wartości pomiarowej bez błędów przetworników analogowo-cyfrowych oraz umożliwia ustawienie głównych parametrów sondy.

Wskaźnik posiada dopuszczenia do pracy w strefie ATEX gazowej oraz pyłowej oraz dopuszczenia morskie.
poziomy@introl.pl

 

Nowa wersja Introbara

Przetwornik ciśnienia Introbar 21 to następca bardzo popularnego modelu Introbar 20. Nowy przetwornik cechuje się jeszcze lepszymi parametrami w niezmiennie atrakcyjnej cenie.

Introbar 21 to przetwornik ciśnienia dedykowany do rozwiązań OEM, gdzie liczy się wysoka wydajność, niezawodność i stabilność pomiaru. Wykonany jest w technologii Thin Film, w całości ze stali nierdzewnej (brak uszczelnień wewnętrznych).

nowosci3Kompaktowa konstrukcja 25mm dedykuje przetwornik ciśnienia Introbar 21 do instalacji, w których przestrzeń jest ograniczona. Szeroki wybór sygnałów wyjściowych, przyłączy elektrycznych i procesowych powoduje, że Introbar 21 jest odpowiedni dla większości aplikacji.
cisnienie@introl.pl

 

Sonda poziomu VEGAFLEX 86 z Dyrektywą Kotłową

Sonda radarowa VEGAFLEX 86 jest bezobsługowym urządzeniem do pomiaru poziomu cieczy pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Poza dopuszczeniami do pracy w strefie ATEX oraz SIL, w ostatnim czasie sonda otrzymała certyfikat, potwierdzającnowosci4y spełnienie wymagań tzw. dyrektywy kotłowej czyli tzw. Dyrektywę Kotłową EN 12952-11 – Kotły wodnorurowe i urządzenia pomocnicze oraz 12953-9 – Kotły płomienicowo-płomieniówkowe. Spełnienie tych wymagań potwierdza certyfikat wystawiony przez jednostkę certyfikującą TUV NORD CERT. Sonda przeznaczana do pracy w aplikacjach parowych posiada specjalny falowód z elementem referencyjnym, który za zadanie ma kompensować błędy wynikające ze zmiany prędkości rozchodzenia się fali elektromagnetycznej w mieszance wodno-parowej. Przypominamy, że sonda radarowa z falowodem VEGAFLEX 86, dzięki zastosowaniu izolacji ceramiczno-grafitowej, może być stosowana do pomiaru poziomu mediów o temperaturze od -196°C do 450°C w zbiornikach, w których panuje ciśnienie od -1 do 400 bar. Do wyboru mamy kilka rodzajów falowodów: od falowodu linkowego o średnicy 2 mm, poprzez falowód prętowy o średnicy 16 mm, aż do falowodu z elementem referencyjnym w rurze osłonowej o średnicy 42 mm (długość falowodu wersji z elementem referencyjnym może wynosić do 6 m). Zarówno falowód jak i rura osłonowa wykonane są ze stali 316L.
poziomy@introl.pl