Nowości


LAND NIR-B Glass – Obrazowanie termowizyjne w piecach szklarskich

Opierając się na trzyletnich doświadczeniach z testów na obiektach na całym świecie, AMETEK Land wprowadza na rynek nową kamerę boroskopową NIR-B Glass. Układ wykorzystując najnowsze technologie i materiały został specjalnie zaprojektowany do stosowania w wannach szklarskich. System pomiarowy jest w stanie zastąpić standardowy pomiar punktowy temperatury i wizyjne kamery wideo, jednocześnie dając bardzo dokładne, długoterminowe śledzenie temperatury i czysty wizualny obraz termiczny wewnątrz wanny.

Dzięki temu operator posiada nieosiągalne dotychczas narzędzie do kontroli procesu topienia zestawu. Nowy Near Infrared Borescope (NIR-B) do wanien szklarskich bazuje na kamerze termowizyjnej z detektorem na bliską podczerwień (1μm) i optyce wziernikowej (boroskop) o kącie widzenia 90°, wprowadzanej przez ściankę pieca. Wziernik pokryty jest warstwą ceramiki aby przetrwać najbardziej trudne warunki temperaturowe, korozyjne i erozyjne.

Układ przeznaczony jest do tworzenia wysokiej rozdzielczości obrazów termicznych, wraz z podaniem dokładnych pomiarów temperatury z dowolnie wybranego punktu w obrazie. Opcjonalny automatyczny układ wycofywania zapewnia dodatkową ochronę w przypadku awarii chłodzenia wodnego, przedmuchu powietrza lub awarii zasilania.

 

 

Korzyści ze stosowania LAND NIR-B Glass:

  • analiza długoterminowa (trend) rozkładu temperatury sklepienia i łuków portowych – bezpieczne wydłużania kampanii, szczególnie istotne w ostatnich latach jej trwania,
  • obraz jakościowo przewyższający standardowe kamery wizyjne,
  • optymalizacja efektywności produkcji i przerobu dzięki długoterminowej analizie porównawczej linii stopienia zestawu,
  • wczesna wizualizacja zimnych obszarów, które mogą wskazywać na nieszczelności i uszkodzenia strukturalne pieca,
  • wytwarzania bardziej jednorodnego szkła, a tym samym zmniejszenie ilości odpadów i poprawy jakości produktu końcowego.

pirometry@introl.pl

 

Kamera termowizyjna D300

Nową kamera w naszej ofercie urządzeń termowizyjnych jest model D300 marki SATIR. D300 to przenośna kamera termowizyjna z funkcją autofokus i jest przeznaczona do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie od -20 do +600°C. Kamera posiada produkowany w Europie detektor mikrobolometryczny (brak konieczności oczekiwania na zezwolenia importowe) o rozdzielczości 384×288 pikseli, stabilizowany w temperaturze otoczenia (brak chłodzenia!) o czułości 0,06°C (minimalna różnica temperatur jaką jest w stanie wykryć urządzenie). Tak wysoka czułość pozwala na przykład na diagnostykę izolacji budynków czy zastosowania kamer w medycynie.

 

 

Z uwagi na klimat jaki występuje w Europie urządzenie w standardzie przystosowane jest do pracy w temperaturze minimalnej -20°C. Kamera posiada kolorowy, dotykowy ekran LCD z możliwością obracania. Co ważne, ekran posiada aktywną matrycę umożliwiającą obserwację obrazu nawet przy silnym oświetleniu słonecznym. Dla ułatwienia lokalizacji miejsca pomiaru kamera posiada celownik laserowy (identyczny jak w pirometrach), dalmierz laserowy oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 2560×1920 pikseli. Dzięki funkcji DuoVisonPlus można nałożyć obraz rzeczywisty na obraz termowizyjny z wyszczególnieniem krawędzi przedmiotów.

przenosne@introl.pl

 

Gazowe podgrzewacze wody Armstrong Flo-Direct CTE

Gazowe podgrzewacze wody Armstrong Flo-Direct CTE obejmują kompletny zakres wysokowydajnych, kompaktowych, wykonanych ze stali nierdzewnej urządzeń, które cechują się szczególną niezawodnością oraz łatwością instalacji i użytkowania. Znajdują zastosowanie w różnorodnych, przemysłowych aplikacjach gorącej wody. Zastosowanie gazowych podgrzewaczy Flo-Direct CTE przynosi oszczędności w wysokości 30÷60% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami uzyskiwania gorącej wody. Standardowo produkowane podgrzewacze Flo-Direct posiadają moce w granicach 293÷4685 kW, zajmują mało miejsca, a ich sprawność wymiany ciepła wynosi aż 99,7% (przy obliczeniach uwzględniających dolną wartość opałową, sprawność wynosi 110%).

Podgrzewacze działają prawidłowo również przy użyciu wody o słabej jakości, a biorąc pod uwagę ich wyjątkową niezawodność i łatwość obsługi, stanowią optymalny wybór dla przedsiębiorstw poszukujących oszczędności zużycia energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

 

 

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że dopasowane systemy ciepłej wody są specjalnością Armstrong International. Dostępne w tym zakresie są różne opcje i konfiguracje systemów. Systemy gorącej wody mogą być wyposażone w takie urządzenia jak pompy, zbiorniki, systemy sterowania pompami VFD, stacje myjące, cyfrowe systemy regulacji temperatury i wiele innych rozwiązań, które mogą być dopasowane i zaprojektowane dla potrzeb konkretnej aplikacji.

armatura@introl.pl

 

Stacjonarny przepływomierz ultradźwiękowy do wody FLUXUS seria WD

Nowym rozwiązaniem dla branży wodociągowej jest bezinwazyjny, stacjonarny przepływomierz FLUXUS serii WD, niemieckiej marki FLEXIM. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o aplikacjach związanych z pomiarami przepływu wody w tej branży.

Przepływomierz pozwala na pomiary przepływu wody na rurociągach w zakresie średnic wewnętrznych 50 mm do 6500 mm, za pomocą czterech rodzajów dedykowanych, bezinwazyjnych sond.

 

 

Urządzenie pozwala na uzyskanie wyników pomiaru z wysoką dokładnością oraz powtarzalnością. Konstrukcja przepływomierza umożliwia bezinwazyjne pomiary w najtrudniejszych miejscach, możliwe jest także prowadzenie pomiarów przepływu na zalanych i/lub zakopanych rurociągach wodociągowych i kanalizacyjnych.

Ogromną zaletą przepływomierzy jest łatwy montaż, bez ingerencji w rurociąg oraz możliwość modernizacji istniejących sieci wodociągowych bez przerw w dostawach, co wpływa na realne oszczędności czasu oraz funduszy. Zalety i możliwości nowej serii decydują o tym, że przepływomierze FLUXUS WD stanowią realną, konkurencyjną pod względem zastosowań, aspektów technicznych i ceny alternatywę dla innych rozwiązań stosowanych w branży wodociągowej.

przeplyw@introl.pl

 

Analizator spalin ecom-CL2

Kompaktowy analizator spalin ecom-CL2 jest następcą popularnego modelu ecom-CL. Podstawowa wersja analizatora spalin przeznaczona jest do sprawdzania i regulacji palników gazowych.

Wersja podstawowa z O₂/CO może zostać wyposażona w dodatkowy czujnik elektrochemiczny NO. Nowy analizator jest wyposażony w liczne funkcje i zabudowany jest w solidnej walizce transportowej.

Specjalnie zaprojektowana obudowa to idealne połączenie urządzenia naściennego montowanego za pomocą silnych magnesów oraz urządzenia wolnostojącego. Pozwala to na bardzo wygodne użytkowanie przy serwisach np. pieców CO. Zintegrowany, podświetlany wyświetlacz i przyciski, drukarka termiczna, trzykomorowa sonda oraz pułapka kondensatu, to tylko kilka atutów zmieszczonych w niespełna dwukilogramowej, aluminiowej obudowie.

 

 

W codziennej pracy bardzo przydadzą się bezpłatne oprogramowania MiniDV oraz DAS.NT.2, przy pomocy których można stworzyć graficzny przebieg pracy z odczytywanych danych.

przenosne@introl.pl

 

Nowa seria piecyków kalibracyjnych CTC 155/350/660

Producent piecyków kalibracyjnych, firmy Jofra Ametek, wprowadził nową serię piecyków CTC 155/350/660 pokrywających zakres temperatury od -25°C do +660°C. Seria ta zastąpiła sprzedawaną z sukcesem od wielu lat starszą serię CTC 140/320/650 (-17°C do +650°C).

 

 

Nowe piecyki mają szerszy zakres temperatury, wyższą dokładność oraz dodano nowe funkcje i kolorowy wyświetlacz. Funkcje piecyków można rozszerzyć o zewnętrzne czujniki referencyjne poprawiające znacznie dokładność wzorcowania temperatury.

kalibratory@introl.pl

 

Termiczny przepływomierz masowy EE741

Nową, ciekawą i ekonomiczną propozycję w zakresie pomiaru przepływu sprężonego powietrza i gazów technicznych wprowadziła na rynek firma E+E Elektronik. Przepływomierz EE741 inline dostępny jest w 3 wersjach z trzema różnymi blokami do montażu – DN15, DN20 i DN25. Wykorzystanie dyspersji termicznej oraz dobrze przygotowany element czujnika zapewniają długoterminową stabilność i szybki czas reakcji.

 

 

Znakomita dokładność pomiaru, nawet w niższym zakresie pomiarowym jest osiągana przez wielopunktową kalibrację fabryczną dla konkretnej aplikacji, dokonywaną przy 7 bar (102 psi). Konstrukcja EE741 jest zoptymalizowana dla ułatwienia instalacji i dostosowania do każdej aplikacji, a zastosowanie przepływomierza EE741 pozwala na niezawodne wykrywanie nieszczelności oraz oszczędność energii.

przeplyw@introl.pl