Aktualności


Nowe możliwości dla produktów
firmy K-Patents

W ciągle zmieniającym się świecie procesy przejmowania mniejszych firm przez większe korporacje na stałe wpisały się w codzienne życie biznesowe. Tym razem stało się tak z naszym wieloletnim partnerem w zakresie pomiarów stężenia cieczy, firmą K-Patents Process Instruments, która jest pionierem w zakresie procesowych pomiarów refraktometrycznych na świecie. Przejęcie nastąpiło w grudniu 2018 roku.

W procesie integracji obecnie używaną nazwą jako producenta będzie VAISALA, a K-Patents pozostanie marką związaną z linią produktów do pomiarów refraktometrycznych. Zaistniałą sytuację traktujemy jak połączenie mocnych stron dwóch liderów technologii, który pozwala jeszcze lepiej służyć naszym klientom, a także wykorzystywać nowe możliwości biznesowe dla rozwoju produktów. Jednocześnie informujemy, że z punktu widzenia naszych klientów i użytkowników produktów K-Patents nic poza nazwą producenta nie ulega zmianie, a Introl pozostaje wyłącznym partnerem Vaisali w zakresie po miarów refraktometrycznych.

 

Pomiary lepkości w naszej ofercie

Z satysfakcją informujemy o rozpoczęciu współpracy z firmą HYDRAMOTION będącą światowym liderem w zakresie procesowych i przenośnych pomiarów lepkości. Wdrażany przez dziesięciolecia przez firmę Hydramotion program badań i rozwoju dostarcza jedne z najbardziej przełomowych, wysokowydajnych wiskozymetrów. W swojej ofercie Hydramotion posiada rozwiązania spełniające wymagania prawie wszystkich potrzeb produkcyjnych m.in. w branżach związanych z produkcją i przetwórstwem żywności i olei, produkcją tworzyw sztucznych oraz w branżach chemicznej i farmaceutycznej. Począwszy od sztandarowego produktu XL7, poprzez popularny i przenośny Viscolite, po wytrzymały Viscojet i niezawodny Reactavisc – firma Hydramotion może znaleźć rozwiązanie dla prawie każdej aplikacji.

 

 

Akademia Automatyki

Za nami kolejne, trzecie i czwarte w tym roku, szkolenia z cyklu „Akademia Automatyki”. 12 uczestników każdego ze szkoleń w ciągu 3 kolejnych dni poznało mniejsze lub większe tajniki sztuki pomiarowej. Kontaktowe i bezkontaktowe pomiary przepływu gazu i cieczy, pomiary poziomu w silosach i zbiornikach, przemysłowe pomiary stężenia cieczy czy pomiary wilgotności powietrza to tylko część zagadnień jakie poruszali nasi specjaliści. Prócz zajęć teoretycznych, uczestnicy mieli też możliwość samodzielnego programowania sond radarowych poziomu. Kolejne spotkania z cyklu „Akademia Automatyki” planowane są na 2020 rok, a szczegółowe terminy oraz program szkoleń będą dostępne na naszej stronie internetowej www.introl.pl w zakładce „Szkolenia”.