Aktualności


Jerzy Janota prezesem INTROL Sp. z o.o.

W kwietniu nastąpiły zmiany w zarządach dwóch kluczowych spółek Grupy Kapitałowej INTROL S.A. Włodzimierz Bartold, wcześniejszy prezes zarządu INTROL Sp. z o.o. został wiceprezesem zarządu INTROL S.A., obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Na jego miejsce powołany został dotychczasowy wiceprezes INTROL Sp. z o.o. – Jerzy Janota.

Zmiany w strukturach zarządów spółek wynikają z nowych wyzwań przed jakimi stoi Grupa Kapitałowa INTROL S.A. Wieloletnie doświadczenie poparte sukcesami w zarządzaniu INTROL Sp. z o.o., na pewno przyda się Panu Włodzimierzowi Bartoldowi przy opracowywaniu i wdrażaniu planów rozwojowych dla Grupy i jej poszczególnych spółek.

Naszemu nowemu szefowi życzymy oczywiście sukcesów, wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów i… wyrozumiałości dla personelu.

 

Współpraca z FLEXIM GmbH

Z początkiem maja nawiązaliśmy współpracę z uznanym na świecie producentem przepływomierzy bezinwazyjnych do cieczy i gazów, niemiecką firmą Flexim GmbH. Na mocy zawartej współpracy, od początku czerwca 2010 roku zostaliśmy partnerem firmy Flexim na terenie Polski, w zakresie dostawy nowoczesnej aparatury do bezkontaktowych pomiarów przepływu.

Firma Flexim jest firmą z 20. letnim doświadczeniem, wyspecjalizowaną w produkcji przepływomierzy bezinwazyjnych. Specjalizacja przyniosła efekt w opracowaniu szerokiej gamy urządzeń, od tych prostych przyrządów do pomiaru przepływu wody, po skomplikowane rozwiązania pozwalające bezinwazyjnie mierzyć przepływ gazu (np. gaz ziemny) czy cieczy o bardzo wysokich temperaturach. Nawiązanie współpracy z niemieckim producentem jest dla nas okazją do poszerzenia gamy produktów o przepływomierze do specjalnych, trudnych zastosowań. Zastosowanie urządzeń bezinwazyjnych stanowi bowiem często jedyną możliwość pomiaru przepływu w tak trudnych gałęziach przemysłu jak górnictwo węglowe, petrochemia, chemia czy wydobycie i magazynowanie gazu ziemnego.

 

RAControls elitarnym dystrybutorem RockwellAutomation

W dniu 13 kwietnia 2010 r. RAControls Sp. z o.o., spółka należąca do Grupy Kapitałowej INTROL S.A. podpisała nową umowę dystrybucyjną z firmą Rockwell Automation. Umowa weszła w życie z dniem 1 maja br. i na jej mocy RAControls została mianowana dystrybutorem najwyższej kategorii AAA+ i dołączyła do elitarnego grona kilku dystrybutorów w Europie posiadających ten status. Nowa umowa to wyraz uznania dla pracy firmy RAControls w promowaniu i rozwoju sprzedaży produktów firmy Rockwell Automation (marka Allen-Bradley) w Polsce oraz solidny fundament do zacieśnienia dalszej współpracy pomiędzy firmami.

 

 

Uprawnienia radiologiczne

Miło nam poinformować, że nasz kolega, Pan Sławomir Wąsowicz, uzyskał uprawnienia inspektora ochrony radiologicznego typu IOR-0 i IOR-1 wydawane przez Polską Agencję Atomistyki. Tym samym, kolejny pracownik INTROL uzyskał zezwolenie PAA na dostawę, obsługę, montaż i serwis urządzeń pomiarowych wykorzystujących źródła izotopowe.