Aktualności


Introl najlepszy w refraktometrach

Na przełomie września i października tego roku, w szwajcarskim Montreux odbyło się doroczne spotkanie technicznohandlowe, służące zapoznaniu krajowych przedstawicieli firmy K-Patents Process Instruments z nowościami, nowymi możliwościami aplikacyjnymi oraz podsumowaniu wyników handlowych w minionym roku rozliczeniowym.

 

Miło nam poinformować, iż w trakcie spotkania zostaliśmy uhonorowani tytułem „Sales Award 2011” za największą na świecie sprzedaż refraktometrów fińskiego producenta. W ubiegłym roku rozliczeniowym (1.09.2010 – 31.08.2011), w globalnym rankingu firm będących przedstawicielami K-Patents Process Instruments, Introl zajął 1. miejsce w kategorii największej ilości zrealizowanych układów pomiarowych opartych o refraktometry. W tym rankingu wyprzedziliśmy liderów z lat poprzednich – przedstawicieli z Chin, Niemiec, USA, Włoch czy Finlandii.

Ilość sprzedanych układów to nie jedyna kategoria, w której udało nam się zwyciężyć. Zajęliśmy bowiem także pierwsze miejsce w kategorii największej ilości układów refraktometrycznych, zamontowanych w ciągu minionego roku w jednej firmie, w naszym przypadku – w zakładach z branży cukrowniczej.

 

 

Wyróżnienia są oczywiście zasługą rosnącej w Polsce popularności tych bardzo zaawansowanych urządzeń do przemysłowych pomiarów stężenia i gęstości. Co jednak istotniejsze – nie otrzymalibyśmy tych nagród gdyby nie zaufanie naszych Klientów, którzy powierzyli nam realizacje tak istotnych z punktu widzenia procesu układów. Za owo zaufanie, serdecznie dziękujemy.

 

 

Szkolenie w E+E Elektronik

W dniach 22-24 sierpnia tego roku nasi inżynierowie byli uczestnikami szkolenia w siedzibie producenta przetworników pomiarowych, firmy E+E Elektronik Ges.m.b.H. Spotkanie, które odbyło się w miejscowości Engerwitzdorf koło Linz’u zgromadziło specjalistów od aparatury E+E z całej Europy. W trakcie trzydniowego spotkania nas inżynierowie brali udział w szkoleniu technicznym w zakresie nowości w ofercie rozwiązań E+E oraz szkoleniu serwisowym dotyczącym obsługi, montażu i użytkowania przetworników. Tegoroczna wizyta naszych przedstawicieli była już kolejną w okresie ponad 15 lat naszej współpracy z austriackim producentem.

 

 

NTROL z FLEXIM-em na spotkaniach branży gazowniczej

Nawiązana z początkiem roku współpraca z firmą Flexim bardzo dynamicznie się rozwija, a rozwiązania niemieckiego producenta cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskiego rynku automatyki. Wychodząc na przeciw inżynierom chcącym przekonać się o skuteczności bezinwazyjnych pomiarów przepływu, na co dzień odwiedzamy liczne zakłady przemysłowe oraz bierzemy udział w spotkaniach specjalistów z różnych branż. Nie zabrakło nas zatem na wrześniowych XVI Międzynarodowych Targach NAFTA i GAZ 2011 oraz konferencji TopGas. Na odbytych spotkaniach mieliśmy okazję do licznych dyskusji na temat zastosowań przepływomierzy ultradźwiękowych w przemysłowych pomiarach gazów.
Wszystkim, z którymi udało nam się spotkać, dziękujemy za odwiedziny naszych stoisk.

 

 

Seminarium serwisowe w fabryce Vega

Kolejne szkolenie, na którym obecna była delegacja Introlu odbyło się w miejscowości Schiltach, w niemieckim Szwarzwaldzie. Szkolenie odbyło się w siedzibie i fabryce firmy Vega Grieshaber KG – niemieckiego producenta urządzeń do pomiaru poziomu. Program pięciodniowego seminarium uwzględniał zarówno teoretyczne wykłady z zakresu aplikacji mierników Vega, jak i praktyczne ćwiczenia związane z montażem urządzeń, wymianą podzespołów oraz konfiguracją przy użyciu oprogramowania Pactware. Uczestnicy mieli także okazję do zwiedzenia fabryki Vega oraz kopalni srebra.