Aktualności


Potwierdzenie wiarygodności i dynamicznego rozwoju

Miło nam poinformować, iż z końcem roku 2012 INTROL został uhonorowany dwoma tytułami potwierdzającymi naszą rzetelność biznesową i stabilny rozwój. Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet przyznała nam „Certyfikat Wiarygodności Biznesowej” świadczący o minimalnym ryzyku transakcji oraz o znikomym poziomie zadłużenia i przeterminowanych płatności INTROL Sp. z o.o. Natomiast wywiadownia gospodarcza Coface Poland, we współpracy z „Pulsem Biznesu” uznała nas za „Gazelę Biznesu 2012” potwierdzając tym samym dynamiczny rozwój INTROL Sp. z o.o. w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.Oba wyróżnienia nie miały by racji bytu gdyby nie nasi Partnerzy i Klienci, którzy od lat darzą nas niezmiennym zaufaniem przy podejmowaniu decyzji o modernizacji swoich procesów.


Za to zaufanie, w imieniu Zarządu oraz pracowników INTROL, serdecznie dziękujemy.

Zakończone pomiary kontrolne

Przepływomierze do paliw i olejów Contoil VZOA i VZFA z zatwierdzeniem do rozliczeń Przepływomierze z rodziny CONTOIL produkcji szwajcarskiej firmy Aquametro należą do grupy przepływomierzy objętościowych i dedykowane są do pomiaru przepływu olejów mineralnych (napędowych, opałowych lekkich, średnich i ciężkich), pomiaru zużycia paliwa w przemyśle palników olejowych i kotłów. VZOA i VZFA najczęściej stosowane są w budynkach, systemach przemysłowych, elektrociepłowniach i statkach.


W 2012 roku sprawdzone przepływomierze do paliw i olejów VZOA i VZFA wchodzące w skład systemu CONTOIL, uzyskały certyfikat MID pozwalający na stosowanie przepływomierzy do rozliczeń.

Szkolenie w PS Automation

W dniach 6 i 11 listopada 2012 roku, nasi specjaliści przebywali na szkoleniu „Siłowniki liniowe, obrotowe i wieloobrotowe PSA” zorganizowanym przez naszego partnera – firmę PS Automation. Szkolenie odbyło się w siedzibie Firmy w miejscowości Bad Duerkheim. Część pierwsza obejmowała wprowadzenie w tematykę napędów elektrycznych i omówienie zakresu produkowanych przez PS Automation siłowników.


Uczestnicy mieli także możliwość zwiedzenia fabryki oraz zapoznania się z procesem produkcji i kontroli jakości.Zaprezentowano także nowe produkty, które pojawią się na rynku w roku 2013. Druga część szkolenia miała charakter praktycznego treningu z zakresu montażu, programowania i budowy siłowników. Podsumowaniem całości była wizyta w oczyszczalni ścieków Karlsruhe, gdzie specjaliści mogli obserwować pracę w warunkach rzeczywistych najnowszego „dziecka” firmy PS Automation – siłownika wieloobrotowego PSM.

Dzięki przebytemu szkoleniu nasi specjaliści będą w stanie skuteczniej rozwiązywać problemy z zakresu układów sterowania.

Sales meeting w firmie OVAL

W dniach 20-21 listopada 2012r. w miejscowości Roermond (NL) odbyło się spotkanie europejskich przedstawicieli firmy OVAL, producenta przepływomierzy masowych Coriolisa. Okazją do zorganizowania meetingu było uzyskanie przez najnowszy model przepływomierza masowego ALTImass certyfikatu MID, wydanego przez holenderską jednostkę certyfikującą NMI. W spotkaniu wziął udział prezes koncernu OVAL Pan Jun Tanimoto. Jego obecność pokazała, jak ważna jest dla japońskiego producenta przepływomierzy obecność na rynku europejskim. Goście, reprezentanci OVAL-a w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Włochy, Czechy i Francja, mogli zapoznać się z planami poszerzania oferty produktowej oraz rozwoju sieci sprzedaży.


Udział przedstawiciela firmy INTROL był pierwszym krokiem na drodze do podjęcia współpracy z firmą OVAL. Poczynione w Roermond uzgodnienia są już realizowane i od początku roku 2013 przepływomierze masowe Coriolisa znalazły się w naszej ofercie.