Aktualności


Nowe kalibratory i powrót przenośnych analizatorów gazów

Z początkiem roku wznowiliśmy współpracę z firmą Eurotron, którą należy obecnie do francuskiej firmy z ponad stuletnią tradycją – AOIP. Wznowiona współpraca umożliwia powrót na rynek polski popularnych przenośnych analizatorów spalin z rodziny Greenline. Od początku 2012 roku w naszej ofercie dostępne są cztery modele pozwalające na analizę od 2 do 8 gazów spośród: O₂, CO, CO₂, NO, NO₂, CxHy, SO₂, H₂S. Seria Greeline, która na ponad rok zniknęła z polskiego rynku, znana jest z szerokiego asortymentu akcesoriów, pozwalających na dopasowanie urządzeń do potrzeb konkretnych aplikacji.

Nawiązanie współpracy z francuską firmą AOIP pozwoliło nam także na rozszerzenie oferty przenośnych, kompaktowych kalibratorów sygnałów elektrycznych DC i kalibratorów temperatury.

Laboratorium z akredytacją na wzorcowanie przyrządów na obiektach.

W dniach 17-18 listopada 2011 r. w Laboratorium Introl odbył się audit z Polskiego Centrum Akredytacji, podczas którego potwierdzono kompetencje techniczne pracowników Laboratorium do wzorcowania przyrządów do pomiaru ciśnienia, temperatury i wilgotności.

W wyniku przeprowadzonego auditu, rozszerzono zakres akredytacji o wyjazdowe wzorcowanie ciśnieniomierzy w siedzibie Klienta w zakresie od -1 do 30 MPa i od 800 do 1200 hPa.


Zwiększono również zdolności pomiarowe CMC w zakresie wilgotności i ciśnienia dla pomiarów stacjonarnych. Nowe zakresy i zdolności pomiarowe obowiązują od 14.12.2011 r. Przebyty pod koniec zeszłego roku audit to już kolejny jakim poddawane jest Laboratorium Introl. Dzięki spełnianiu rygorystycznych norm metrologicznych oraz stałemu doskonaleniu, nasze laboratorium już od 10 lat posiada kompetencje potwierdzane przez PCA.

Nowa strona „Pod kontrolą”

Miło nam poinformować, iż uruchomiliśmy nową stronę www.podkontrola.pl. Nowa odsłona zyskała na czytelności oraz pozwala na szybsze odnajdywanie interesujących, archiwalnych artykułów opublikowanych na łamach „Pod kontrolą”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową www.podkontrola.pl.


Rozszerzamy współpracę z EGE

EGE-Elektronik Spezial Sensoren GmbH to niemiecka firma, która od 1976 roku produkuje specjalistyczne czujniki dla automatyki. EGE jest naszym partnerem handlowym od wielu lat.
Do tej pory jednak oferowaliśmy tylko zawężony zakres oferty tego niemieckiego producenta – sygnalizatory przepływu i wyłączniki ciśnienia.

Z początkiem 2012 roku nasza oferta urządzeń marki EGE została rozszerzona o między innymi indukcyjne i pojemnościowe czujniki zbliżeniowe do wykrywania obecności metali, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, cieczy i materiałów sypkich.
Innymi urządzeniami, które trafiły do naszej najnowszej oferty to czujniki temperatury IR do detekcji zmian temperatury oraz czujniki poziomu.

Wszystkie nowe rozwiązania EGE znajdą się w naszym najnowszym Katalogu produktów, którego drukowana i elektorniczna wersja zadebiutuje na targach AUTOMATICON 2012.