Nowości


Piece kalibracyjne LANDCAL z nowymi zakresami pomiarowymi – wzorcowanie pirometrów, kamer termowizyjnych i skanerów temperatury

Piece kalibracyjne LANDCAL są źródłem promieniowania ciała doskonale czarnego wykorzystywanego do precyzyjnej kalibracji pirometrów, skanerów temperatury oraz kamer termowizyjnych.

Dzięki odpowiedniemu dobraniu materiału i wymiarów elementu radiacyjnego zapewniają stabilny i jednorodny rozkład temperatury. Piece kalibracyjne LANDCAL występują jako źródło pierwotne (Primary Standard Sources) lub porównawcze (Reference Standard Sources). W pierwszym przypadku kalibracja przeprowadzana jest przy użyciu czujnika rezystancyjnego wzorcowego (zakres niski ) lub termoelementu wzorcowego typu B, R, S (zakres wysoki) wmontowanego w materiał radiacyjny (czujniki są wymienialne).

nowosci1a

W drugim przypadku kalibracja przeprowadzona jest albo w porównaniu z innym pirometrem wzorcowym albo w oparciu o zakup certyfi katu wzorcowania dla całego pieca. Piecyki kalibracyjne LANDCAL przeznaczone są między innymi do większości typów pirometrów obecnych na rynku.

Seria LANDCAL to 5 podstawowych modeli:

  • LANDCAL P80P – przenośny, do wzorcowania na obiekcie przyrządów o niskim zakresie temperaturowym (-10 … 80°C),
  • LANDCAL P550P – przenośny, do wzorcowania na obiekcie przyrządów o średnim zakresie temperaturowym (50 … 550°C),
  • LANDCAL R1200P – przenośny, do wzorcowania na obiekcie przyrządów o wysokim zakresie temperaturowym (350 … 1200°C),
  • LANDCAL P1200B – stacjonarny, laboratoryjny do wzorcowania przyrządów o wysokim i średnim zakresie temperaturowym (150 … 1150°C),
  • LANDCAL P1600B2 – stacjonarny, laboratoryjny do wzorcowania przyrządów o wysokim zakresie temperaturowym (500 … 1600°C).

pirometry@introl.pl

 

Przetworniki ciśnienia VEGABAR serii 80

Przetworniki ciśnienia VEGABAR serii 80 to najnowsza rodzina przetworników ciśnienia marki VEGA. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów konstrukcyjnych, przetworniki VEGABAR sprawdzają się szczególnie tam gdzie mamy do czynienia z trudnymi warunkami aplikacyjnymi.

Wszystkie urządzenia VEGABAR 80 mogą być wykorzystane jako element elektronicznego pomiaru różnicy ciśnień. 

 

nowosci2

 

VEGABAR serii 80 to 3 modele:

  • VEGABAR 81 – przetwornik z separatorem chemicznym do pomiaru ciśnienia i poziomu mediów silnie agresywnych lub o wysokiej temperaturze VEGABAR 81 idealnie nadaje się do zastosowań m.in. w przemyśle chemicznym czy petrochemicznym,
  • VEGABAR 82 – przetwornik z ceramiczno-szafirową, pojemnościową celą pomiarową CERTEC® (jest najbardziej wytrzymałą mechanicznie celą pomiarową odporną na ścieranie i dynamiczne uderzenia). Przetwornik przeznaczony do pomiarów ciśnienia par, gazów i cieczy z kompensacją od szoków temperaturowych,
  • VEGABAR 83 – przetwornik ciśnienia z celą metalową do pomiaru poziomu/ciśnienia gazów, par i cieczy. Przetwornik doskonale nadaje się do aplikacji wysoko-ciśnieniowych (do 1000 bar). Ze względu na całkowicie spawane cele pomiarowe,
  • VEGABAR 83 jest najbardziej uniwersalnym z serii 80 i znajduje zastosowanie we wszystkich branżach.

cisnienie@introl.pl

 

Elektroniczny pomiar różnicy ciśnień z wykorzystaniem przetworników ciśnienia nowej serii VEGABAR 80

Innowacyjne oprogramowanie oraz najnowsze rozwiązania technologiczne umożliwiły zaprojektowanie rozwiązania do pomiaru różnicy ciśnień bez konieczności stosowania trudnych do montażu przetworników różnicy ciśnień z separatorami chemicznymi na kapilarach. Do tego celu wystarczy zastosowanie dwóch dowolnych przetworników z nowej serii Vegabar 80 z zaimplementowaną elektroniką „slave” w jednym z nich.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma możliwość, w zależności od aplikacji, wykorzystania właściwości przetworników z separatorami chemicznymi Vegabar 81 gdy medium jest silnie agresywne lub o wysokiej temperaturze. W innym przypadku ma możliwość zastosowania i skorzystania z wszystkich zalet jakie posiadają przetworniki z celą ceramiczną Vegabar 82, np. gdy wymagana jest wysoka odporność na przeciążenia lub ścieranie.

 

nowosci3

 

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest uniezależnienie się od wpływu zmian temperatury zewnętrznej czy wibracji, które mają wpływ na dokładność pomiarów w przypadku tradycyjnych rozwiązań z kapilarami wypełnionymi olejem.

cisnienie@introl.pl

 

Wskaźnik VEGADIS 81

VEGADIS 81 jest wskaźnikiem przeznaczonym do współpracy ze wszystkimi sondami pomiarowymi systemu plics® firmy VEGA. Wskaźnik jest połączony z sondą kablem 4-przewodowym (nie wykorzystuje sygnału 4 … 20 mA!), poprzez który transmitowane są dane pomiarowe oraz doprowadza się zasilanie. Maksymalna długość kabla może wynosić 50 m (plicsplus) lub 25 m (plics).

Elementem wyświetlającym jest przenośny moduł PLICSCOM, posiadający graficzny wyświetlacz LCD, na którym mierzona wielkość jest przedstawiona cyfrowo i/lub graficznie (bargraf, 0 … 100%). Moduł PLICSCOM jest wykorzystywany również do programowania parametrów sondy pomiarowej, do której jest podłączony. Wskaźnik VEGADIS 81 posiada dopuszczenia ATEX, może zostać wyposażony w jedną z trzech obudów tj, plastikową, aluminiową lub ze stali nierdzewnej.

 

nowosci4

 

Standardowa wersja urządzenia może pracować w temperaturze -15 … +70°C, istnieje jednak możliwość wyposażenia wskaźnika w moduł podgrzewania, który umożliwia pracę wskaźnika w temperaturze od -40°C.
Typowe zastosowania: lokalne wskazanie mierzonego poziomu, programowanie sond rodziny plics®.

poziomy@introl.pl

 

Przetwornik wilgotności i temperatury EE210

Przetwornik EE210 to najwyższej dokładności urządzenie pozwalające na pomiar w pełnym zakresie 0 … 100%, także w temperaturach do -40°C. Oprócz pomiaru wilgotności względnej i temperatury, przetwornik może skalkulować punkt rosy, wilgotność bezwzględną, współczynnik zmieszania itp. Nowy sensor pomiarowy typu HCT01 zapewnia dokładny i stabilny pomiar także w środowisku zanieczyszczonym. Sensor ten posiada powłokę ochronną HC01 w standardzie.

Użytkownik otrzymuje więc w wersji podstawowej urządzenia pełną ochronę przed zanieczyszczeniami. Dużą zaletą i nowością w tym segmencie przetworników jest możliwość wykonania wersji z lokalnym wyświetlaczem LCD.

 

nowosci6

 

Znajdują się na nim aż trzy wielkości mierzone. Zabudowa wyświetlacza nie wpływa na stopień ochrony przetwornika, nadal jest to IP65. Dodatkowo jest on tak zabudowany aby zminimalizować możliwość osadzania zabrudzeń na krawędziach. EE210 przeznaczone są głównie do układów klimatyzacji oraz wentylacji.

hvac@introl.pl

 

Sygnalizatory przepływu SDNC 503

Sygnalizatory przepływu serii SDNC 503 produkcji EGE monitorują przepływ wody od 50 ml/min do 2 l/min. Nie do przecenienia są niewielkie rozmiary czujnika: zaledwie 37 x 40 x 67 mm. Te kompaktowe sygnalizatory idealnie nadają się do pomieszczeń lub aplikacji, do których ze względu na ograniczoną przestrzeń, jest bardzo utrudniony dostęp.

Ze względu na oszczędność miejsca sygnalizatory SDNC są alternatywą dla tradycyjnych urządzeń. Sygnalizatory wyposażone są w gwint G1, co umożliwia ich łatwy montaż bezpośrednio na rurociągu. SDNC są dostarczane z wstępnie zaprogramowanymi parametrami pracy, umożliwiając natychmiastową instalację i uruchomienie bez dalszej konfiguracji. Seria obejmuje modele SDNC 503 z liniowym wyjściem analogowym (4 … 20 mA), z wyjściem przełączającym PNP, lub z wyjściem impulsowym.

 

nowosci5

 

W modelach z wyjściem PNP (SDNC 503 GSP) dostępne są określone punkty przełączania 0,5, 1,0 i 1,5 l/min. Urządzenia z wyjściem analogowym (SDNC 503 GA) lub wyjściem impulsowym (SDNC 503 GP) dostępne są z zakresami pomiarowymi od 0,05 … 1,0 l/min oraz 0,2 … 2,0 l/min.

 
 
 

Przenośny analizator Beverly dla browarnictwa

Nowością szwajcarskiego producenta firmy Hamilton jest przenośny analizator do pomiaru tlenu rozpuszczonego Beverly. Dzięki wbudowanemu, optycznemu czujnikowi Visiferm DO B, analizator zapewnia najwyższą dokładność i stabilność pomiarową w aplikacjach on-line i laboratoryjnych przemysłu browarniczego, w zakładach produkcji napojów itp.

 

nowosci7

 

Analizator umożliwia pomiar już na poziomie 4 ppb w temperaturach procesowych do 140°C.
Analizator Beverly to najwyższa jakość pomiarów przy jednocześnie prostej obsłudze urządzenia.

fizchem@introl.pl