Nowości


Systemy zdalnego pomiaru temperatury ciała

W świecie, w którym globalne podróże powodują ekstremalnie szybkie rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii, zdolność badania ludzi pod kątem gorączki jest kluczowym narzędziem w zmniejszaniu ryzyka zarażenia. COVID-19 (koronawirus) jest tego wyraźnym przykładem i sami widzimy, że pomiary temperatury bezkontaktowym termometrem są podstawową procedurą na lotniskach i innych miejscach publicznych.

Metoda ta posiada jednak krytyczną wadę – wymaga obecności ludzi – kontrolerów. Jest ona zatem obarczona ryzykiem przeniesienia wirusa na osoby dokonujące pomiarów, które następnie bezwiednie zarażają kolejne badane osoby. Dlatego producenci urządzeń termowizyjnych proponują rozwiązania zdalnej, automatycznej kontroli temperatury ciała bez udziału człowieka. Nasi partnerzy w tej dziedzinie proponują dwa różne systemy – Land Ametek oferuje system vIRalert 2, a firma SATIR proponuje układ CK350-F.

Obie propozycje to kompletne rozwiązania systemowe on-line, które pozwalają na szybki monitoring temperatury ciała (najczęściej twarzy), bez spowalniania przepływu ludzi. Oba systemy, oprócz kamery, zawierają także wzorzec referencyjny (wzorzec ciała doskonale czarnego) dla uzyskania dokładności nawet do 7 razy lepszej niż standardowych kamer termowizyjnych. Co nie mniej ważne, oferują one także automatyczne ostrzeganie o przekroczeniu zadanej temperatury, są bardzo proste w obsłudze i pozwalają na szybką instalacje i zmianę lokalizacji monitoringu. Obie propozycje to kompletne systemy, czyli oprócz kamery otrzymujemy także wzorzec referencyjny, statywy lub uchwyty naścienne, oprogramowanie, a w przypadku systemu vIRalert 2 także laptop. Systemy różnią się przede wszystkim rozdzielczością zastosowanej kamery, co ma wpływ na pole widzenia i ilość osób, jakie kamera monitoruje w tym samym czasie.

Dlaczego vIRalert 2?

 • pomiar w odległości 1 … 2 m,
 • skanowanie jednej osoby w trakcie komunikacyjnym,
 • alarm dźwiękowy i wizualny na komputerze PC,
 • zasilanie kamery z portu USB laptopa lub zasilacza 5 V DC USB,
 • laptop w zestawie,
 • komunikacja Ethernet TCP-IP.

Dlaczego CK350-F?

 • skanowanie jednoczesne do 16 osób,
 • pomiar w odległości do 5 m,
 • automatyczne zdjęcia wychwyconych osób – raport,
 • dwa wyjścia alarmowe,
 • zasilanie kamery PoE,
 • oprogramowanie z dostępem z poziomu przeglądarki internetowej.

 

 

Oba systemy kontroli gorączki odpowiednie są do instalowania w obszarach, w których znajdują się duże grupy ludzi, takich jak wejścia do zakładów pracy, lotnisk, biurowców, centrów handlowych i do innych miejsc użyteczności publicznej.

 

Wielofunkcyjny kalibrator temperatury i komunikator Beamex MC6-T

Beamex MC6-T oferuje unikalne połączenie funkcjonalności kalibratora Beamex MC6 oraz kalibratorów temperatury FB150/ FB660 w jednym urządzeniu. Beamex MC6-T daje możliwości generowania temperatury oraz symulowania sygnałów elektrycznych, jak również pomiarów ciśnienia za pomocą modułów zewnętrznych.

 

 

Kalibrator dokumentujący MC6-T ma wbudowany komunikator HART/FOUNDATION Fieldbus H1 i Profi bus PA, co umożliwia kalibrację oraz konfi gurację bez konieczności zastosowania dodatkowego kalibratora. Dobrze przemyślana i skonstruowana obudowa czyni nowy kalibrator urządzeniem solidnym i łatwym do przenoszenia w warunkach polowych.

 

Nowe, ulepszone możliwości pirometrów LAND SPOT serii System 5

Rodzina w pełni wyposażonych pirometrów, w tym modeli dedykowanych do specjalistycznych aplikacji, doczekała się kilku istotnych udoskonaleń. Rozszerzona łączność Ethernet Modbus umożliwia sterowanie wieloma pirometrami z jednego komputera, a oprogramowanie SPOTPro zapewnia pojedynczy punkt kontrolny do konfiguracji, rejestrowania i przechowywania oraz przeglądania danych. Pirometry wyposażone są teraz w dodatkowe wejścia i wyjścia analogowe dla kompensacji tła online i / lub sygnału wyjściowego emisyjności. Kolejnym udoskonaleniem jest poprawiona transmisja strumieniowa lokalnego pirometru na żywo – wideo 112 × 100 pikseli przy 30 fps, a przy użyciu zdalnego komputera – wideo 512 × 288 pikseli przy 30 fps.

 

 

Nowe pirometry to teraz ostrzejsze i jaśniejsze wideo – pirometr i kamera do obserwacji procesu w jednym. Wraz z poprawkami sprzętowymi ulepszono także pakiety oprogramowania dla pirometrów LAND SPOT do łączenia, konfigurowania, analizowania i rejestrowania danych pomiaru temperatury do 40 urządzeń. Zapewnia to jeszcze lepsze zrozumienie i kontrolę procesów oraz pomaga uzyskać łączność z branżą 4.0.

 

Nowe VEGAMET-y

Firma VEGA wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenia współpracujące VEGAMET 84X/86x. Są one wyposażone w duży wyświetlacz graficzny, którego można użyć do wizualizacji wszystkich zmierzonych wartości. Dodatkowo, wyświetlacz w zależności od stanu działania (np. brak sygnału, uruchomiona symulacja) zmienia kolor sygnalizując np. awarię. Kontrolery VEGAMET zostały specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wymagania branży wodno-ściekowej. Umożliwiają prostą implementację sterowania pompą, pomiaru przepływu w kanałach otwartych, funkcję dwóch sumatorów i zabezpieczenia przed przepełnieniem zgodnie z WHG. VEGAMET-y, dzięki odpornej na warunki atmosferyczne obudowie (IP66/IP67), są przeznaczone do pracy na zewnątrz.

 

 

Kontrolery VEGAMET mogą obsługiwać maksymalnie dwie sondy z sygnałem 4 … 20 mA (wersja 842 oraz 862) oraz posiadać do 6 wyjść przekaźnikowych (wersja 862). Dodatkowo wersja 86x (w porównaniu do 84x) posiada komunikację HART oraz wbudowaną kartę pamięci w celu zapisywania danych pomiarowych. VEGAMET mogą być konfigurowane za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Możemy tego dokonać używając darmowej aplikacji VEGATOOLS zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Możliwość bezprzewodowej konfiguracji sprawdza się szczególnie w trudnych warunkach lub w obszarach niebezpiecznych.

 

ASH do granulatu

Armstrong Steam Harness w skrócie ASH to układ urządzeń dedykowany głównie do producentów pasz. To właśnie oni borykają się co jakiś czas z problemem zalepiania granulatorów, które skutkują nieplanowanymi postojami, co generuje znaczące straty. ASH to zespół urządzeń zabezpieczających granulatory przed zawodnioną parą. ASH zapewnia stały monitoring jakości pary 24/7, dzięki wykorzystaniu analizatora jakości pary QM-1.

 

 

ASH pozwala także na odseparowanie drobinek wody dzięki separatorowi cyklonowemu DS-1/2, a także redukcję ciśnienia pary przez niezwykle precyzyjny pilotowy reduktor ciśnienia bezpośredniego działania GP-2000. ASH to także: zawór odcinający z napędem elektrycznym lub pneumatycznym, regulacja przepływu pary zaworem regulacyjnym, dokładny i powtarzalny pomiar przepływu pary oraz przetwornik ciśnienia i temperatury z rejestratorem danych. Dzięki tak skonstruowanemu zespołowi urządzeń, układ Armstrong Steam Harness to gwarancja ciągłej i powtarzalnej pracy granulatorów.