Nowości

Kamera termowizyjna LAND MWIR 640

Termoizolacje do wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych

W ofercie działu armatury przemysłowej pojawiły się rozwiązania inżynierskie związane z systemem izolacji, który znacznie zmniejsza straty ciepła i temperatury. System przeznaczony jest do izolacji powierzchni urządzeń wytłaczających tworzywa sztuczne i do formowania wtryskowego. Zastosowanie termoizolacji Armstrong pozwala zaoszczędzić koszty energii nawet o 85%—dzięki temu zwrot inwestycji oscyluje w granicach 6 miesięcy. Izolacje termiczne są zdejmowalne, wielokrotnego użytku i stanowią wysokiej jakości prefabrykowane systemy. Są wytrzymałe na trudne warunki, elastyczne, łatwe w montażu, demontażu i ponownej instalacji, umożliwiają szybki dostęp i łatwe serwisowanie sprzętu. Na uwagę zasługuje podwójnie szyta konstrukcja, która zapewnia długą żywotność. System oparty o zdejmowalne izolacje to również gwarancja poprawy bezpieczeństwa dla pracowników i ochrona przed poparzeniem na skutek zetknięcia z gorącymi powierzchniami.

Termoizolacje do wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych

 

Obrotowa kamera termowizyjna LAND PTZ-APH-LWIR640/MWIR640

Drugą nową kamerą marki AMETEK LAND jest obrotowa, inteligentna kamera termowizyjna LAND PTZ-APH-LWIR640/MWIR640 z samoistnym, bezobsługowym analizowaniem obrazu i pomiaru rozkładu temperatury. Kamera działa na średnich lub długich falach IR i przeznaczona jest do pomiaru temperatury od -20 do 1800°C w pięciu zakresach, z wyborem różnych optyk i pól widzenia. Kamera LAND PTZ-APH-LWIR640/MWIR640 stanowi część pojedynczych lub bardziej rozbudowanych systemów termowizyjnych (np. do monitoringu ppoż, do dynamicznej analizy procesów). Systemy zawierają tworzone pod wymagania aplikacji/użytkownika oprogramowanie INTROLsoft lub IMAGEPro, które oferuje analizę obrazów termicznych w czasie rzeczywistym, m.in. rozpoznaje i pomija fałszywe alarmy i wskazuje miejsce zagrożenia.

Obrotowa kamera termowizyjna LAND PTZ-APH-LWIR640/MWIR640

 

Kamera termowizyjna LAND MWIR 640

Nasz brytyjski partner – AMETEK LAND wprowadził na rynek nową kamerę termowizyjną MWIR 640 działającą na średnich falach IR. Kamera przeznaczona jest do pomiaru temperatury od 300 do 1800°C w dwóch zakresach, z wyborem różnych optyk i pól widzenia. Pozwala na pełną integrację z systemem nadrzędnym, w tym z systemami opartymi na technologiach z zakresu Przemysł 4.0. Urządzenie cechuje autonomiczne działanie w wielu zastosowaniach przemysłowych, szeroki wybór akcesoriów i zaawansowane oprogramowanie termowizyjne do przetwarzania obrazu.

Kamera LAND MWIR 640 przeznaczona jest w szczególności do powtarzalnych i dokładnych pomiarów w zastosowaniach związanych z obróbką cieplną (głównie metali), jest w stanie uzyskiwać wyraźne obrazy nawet przez dym lub cząstki stałe w procesach wysokotemperaturowych.

Kamera termowizyjna LAND MWIR 640

Czujnik wilgotności ACO BMMS

Pojemnościowy czujnik wilgotności BMMS do pomiaru materiałów sypkich to nowość firmy ACO. Pomiar wilgotności, podobnie jak w poprzednich wersjach: analogowej AMMS i cyfrowej DMMS, odbywa się w czasie rzeczywistym. Nowością jest większa dokładność nawet ±0,05%, która uzależniona jest od materiału, zakresu pomiarowego oraz samej aplikacji. Zakres praca czujnika temperatury został podwyższony o 10°C w stosunku do wersji AMMS i wynosi 4-80°C. Nowy czujnik BMMS dostępny jest obecnie w wersji standardowej.

Istnieje możliwość rozszerzenia o zaawansowane wersje w przyszłości: z grubszą ceramiczną powierzchnią pomiarową, z kwasoodpornej stali nierdzewnej oraz wyjściem RS485. W przyszłości seria BMMS ma zastąpić serię AMMS.

Czujnik wilgotności ACO BMMS

 

Przetwornik ciśnienia D-20-9

Nowy przetwornik ciśnienia D-20-9 przeznaczony jest do zastosowań przemysłowych m.in. w hydraulice i pneumatyce. Modele D-20-9 i D-21-9 (wersja z membraną czołową) to idealna propozycja dla aplikacji, w których wymagane są rozwiązania z interfejsem CANopen o wysokiej wydajności, jednocześnie atrakcyjne cenowo. Przetworniki charakteryzują się dużą dokładnością, elastycznością w dostosowaniu do najszerszych zakresów pomiarowych. Wszystkie części zwilżane są wykonane ze stali nierdzewnej i są całkowicie spawane. Brak wewnętrznych elementów uszczelniających sprawia, że praktycznie nie ma ograniczeń w wyborze medium.

Rysunek 1. Przetworniki ciśnienia z technologią CANopen