Aktualności


AUTOMATICON 2016 i AMPER 2016

Jak co roku, także tym razem braliśmy udział w najpopularniejszych targach naszej branży. Nasze stoisko można było zobaczyć w Warszawie na targach AUTOMATICON 2016, a także w czeskim Brnie na targach AMPER 2016. Podczas obu największych krajowych targó mieliśmy okazję do szeregu spotkań i ciekawych dyskusji o problemach różnych zakładów. W trakcie tych kilku dni zaprezentowaliśmy także nowości w naszej ofercie, między innymi przepływomierze owalno-kołowe australijskiego producenta, firmy Macnaught czy też bezinwazyjny gęstościomierz marki FLEXIM. W tym roku przed nami jeszcze targi WOD-KAN, ENERGETAB, SYMAS, na które serdecznie zapraszamy.

aktualnosci1 aktualnosci2

 

Forum branży farmaceutycznej

W dniach 9-10 marca odbywało się w Warszawie Forum Walidacji Czyszczenia organizowane przez Stowarzyszenie ISPE Polska, reprezentujące szerokie spektrum profesjonalistów z różnorodnych obszarów rynku farmaceutycznego w Polsce. Forum, składało się z cyklu 6 konferencji i warsztatów obejmujących wpływ implementacji zmian w przepisach cGMP dotyczących oceny i kontroli ryzyka zanieczyszczeń krzyżowych na proces walidacji czyszczenia. Z ramienia INTROL w forum udział brali Dyrektor ds. realizacji Rafał Walniczek oraz Dyrektor ds. branży farmaceutycznej Paweł Szuba, który prowadził część konferencyjno-kongresową zatytułowaną „Instrukcje czyszczenia zgodne z cGMP – parametryzacja procesów czyszczenia”. W tej części omówione zostały role, wagi oraz zależności parametrów procesów czyszczenia, a także sposoby ich monitorowania w zależności od procesu czyszczenia.

aktualnosci3

 

Automatyka, sterowanie i akp w hamowni Centrum Badawczo-Rozwojowego w Rzeszowie

6 kwietnia tego roku minister rozwoju uroczyście otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe w Rzeszowie do testowania nowoczesnych silników lotniczych. Jednym z głównych elementów Centrum jest hamownia składająca się z komory śmigłowej oraz komory z hamulcem wodnym. Spory udział w powstaniu hamowni mieliśmy my, będąc generalnym wykonawcą kompleksowych instalacji w branży automatyki, sterowania i pomiarów. Możliwość uczestniczenia w tak dużym i nowatorskim projekcie była dla nas kolejną okazją do doskonalenia swoich inżynierskich kompetencji, będąc jednocześnie powodem do satysfakcji.

aktualnosci4