Aktualności


Jeszcze 3 Akademie przed nami

W pierwszym półroczu tego roku przeprowadziliśmy w Katowicach dwa szkolenia z cyklu „Akademia Automatyki”. Te 3-dniowe spotkania to okazja do poznania różnych technik pomiarowych. W tym roku planowane są jeszcze trzy tego typu szkolenia, pierwsze już 25-27 września, kolejne 16-18 października, a ostatnie 20-22 listopada. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie dwunastu uczestników, już teraz zachęcamy do zapisywania się na „Akademię Automatyki”. Wszelkie informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na naszej stronie www.introl.pl w zakładce „Szkolenia”.

 

29. Konferencja Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów

W ostatnich latach pożary magazynów odpadów i paliwa alternatywnego oraz składowisk odpadów stały się dużym problemem. Coraz częstsze pożary są zagrożeniem dla ludzi i mają dewastujący wpływ na środowisko naturalne. Z uwagi na rosnącą ilość takich incydentów, temat zabezpieczeń przed pożarem stał się nierozerwalną częścią wielu spotkań branży przetwarzania odpadów. Jedną z nich była „29. Konferencja Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów”, która odbyła się w marcu, w Szklarskiej Porębie. Nasi inżynierowie, którzy brali udział w konferencji, zaprezentowali optymalne rozwiązanie w walce z pożarami magazynów i składowisk odpadów. Jest nim automatyczny, inteligentny, termowizyjny system LAND WPFM, stworzony właśnie w celu monitoringu i wczesnego ostrzegania o samozapłonie, zarzewiach ognia, pożarze magazynów i składowisk odpadów i paliw alternatywnych.

 

Nagroda od AMETEK LAND

Nasi inżynierowie zajmujący się na co dzień doborem stacjonarnych pirometrów, skanerów temperatury i kamer termowizyjnych do zastosowań procesowych i ppoż. mają powody do zadowolenia. Na corocznym spotkaniu Sales Channel Partners organizowanym przez AMETEK Land zostaliśmy nagrodzeni za najlepszą w Europie sprzedaż urządzeń i systemów tego brytyjskiego producenta. Kolegom serdecznie gratulujemy niewątpliwego sukcesu.

 

Dobiegły końca Porównania Międzylaboratoryjne

Z satysfakcją chcielibyśmy poinformować, że dobiegł końca program Porównań Międzylabratoryjnych PM-05/T/01/18 w zakresie wzorcowania termometrów elektrycznych. Laboratorium Pomiarowe firmy Introl Sp. z o.o. brało w nich udział jako jedno z laboratoriów i otrzymało pozytywny wynik oraz potwierdziło swoje kompetencje w tym zakresie. Porównania powstały z inicjatywy Sekcji Laboratoriów Wzorcujących Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych Pollab.
Bieżącej organizacji porównań podjęła się Jednostka ds. Porównań Międzylaboratoryjnych Instytutu Łączności, natomiast laboratorium odniesienia była Pracownia Temperatury Samodzielnego Laboratorium Termometrii w Głównym Urzędzie Miar w Warszawie.

Obiektem porównań został termometr elektryczny składający się z miernika CHUB E-4 typu 1529 i z czujnika termometru rezystancyjnego typu 5609. Wzorcowanie zostało przeprowadzone w punktach (-20, 0, 80, 180) °C. Kryterium oceny rezultatów uczestników określono wg PN–EN ISO/IEC 17043 i ISO 13528:2015. Otrzymane wyniki (wartości I En I < 1) oraz interpretacja graficzna potwierdziły wysokie kompetencje techniczne wszystkich laboratoriów uczestniczących w programie.