Aktualności


Beamex strategicznym partnerem ISA w zakresie wzorcowania

aktualnosci1

Nasz wieloletni partner – Beamex poinformował o podpisaniu długoterminowej umowy z ISA (International Society of Automation) – największą, międzynarodową organizacją skupiającą ponad 30 tysięcy firm eksperckich z branży automatyki. Od 2014 roku Beamex będzie jedynym strategicznym partnerem ISA w obszarze wzorcowania.

Na mocy partnerskiej umowy, Beamex i ISA będą współpracować w zakresie dostarczania specjalistycznej wiedzy członkom ISA z zakresu kalibracji, między innymi poprzez artykuły, publikacje, porady eksperckie, seminaria itp.

Współpraca naszego partnera z ISA bardzo nas cieszy, gdyż stwarza to również okazję do systematycznego doskonalenia naszych kompetencji w zakresie wzorcowania aparatury pomiarowej oraz poznania rozwiązań praktykowanych w zakładach na całym świecie.

 

Energomontaż Chorzów zmienia się w Introl-Energomontaż

23 sierpnia tego roku Energomontaż Chorzów – jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy INTROL S.A. – zmieniła nazwę na Introl Energomontaż Sp. z o.o.

 

aktualnosci2

 

Zmiana nazwy wynika z realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej INTROL S.A., polegającej na budowaniu przejrzystej struktury holdingowej oraz pełniejszego wykorzystania efektu synergii, poprzez stopniowe wygaszania w spółce INTROL S.A. działalności produkcyjno-usługowej świadczonej na rzecz podmiotów zewnętrznych.

 

INTROL wybuduje nowy blok w Elektrociepłowni Rzeszów

Z satysfakcją informujemy, że PGE GiEK wybrało INTROL S.A. na generalnego wykonawcę nowego bloku w Elektrociepłowni Rzeszów. Inwestycja w Rzeszowie obejmuje budowę „pod klucz” bloku kogeneracyjnego o sprawności całkowitej nie mniejszej niż 81 proc., znamionowej mocy cieplnej brutto co najmniej 26 MWt i znamionowej mocy elektrycznej brutto co najmniej 29 MWe z maksymalizacją sprawności elektrycznej.

Obecnie Elektrociepłownia Rzeszów posiada jeden blok energetyczny i pięć kotłów ciepłowniczych. Osiągalna moc elektryczna brutto wynosi 101 MW, a osiągalna moc cieplna 332 MW. Nowy blok ma być wyposażony w 3 do 6 silników spalinowych tłokowych, zasilanych gazem ziemnym.

 

Targi, konferencje, seminaria

Za nami pracowity okres wypełniony licznymi targami i seminariami, w których mieliśmy okazję uczestniczyć. Nasi inżynierowie byli między innymi na targach Energetab 2013 w Bielsku-Białej, Targach Top-Gaz 2013 w Rogowie koło Łodzi, seminarium „Mechanika i utrzymanie ruchu” w Poznaniu, konferencji „Optymalizacja w przemyśle i energetyce” w Wieliczce, seminariach “Instalacje elektryczne i automatyka przemysłowa” i „Monitorowanie i diagnostyka maszyn i urządzeń” w Warszawie, a także na II Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Utrzymania Ruchu pod Poznaniem oraz seminarium „Pomiary, Sterowanie, Automatyka Procesów Przemysłowych” w Tychach.

 

aktualnosci3

 

Na wszystkich spotkaniach mieliśmy okazję do wymiany poglądów na temat najbardziej aktualnych potrzeb polskich zakładów przemysłowych z różnych branż. Seminaria i targi były także okazją do prezentacji naszych rozwiązań z zakresu automatyki i pomiarów przemysłowych, w tym między innymi: wielofunkcyjnego miernika ultradźwięków i wibracji SDT270, sond radarowych Vega, termowizyjnego systemu monitorowania składowisk węgla, ultradźwiękowych przepływomierzy do gazów Flexim czy też serwonapędów i falowników Teco-Westinghouse. Za Państwa czas spędzony podczas naszych prelekcji i na naszych stoiskach serdecznie dziękujemy.

 

aktualnosci4

 

Materiały udostępnione przez redakcję „Służby Utrzymania Ruchu”.